Academische zitting School voor Geschiedenis

‘De mooiste jaren van Nederland’, zo noemt de historicus Han van der Horst de ontwikkelingen van Nederland vanaf 1950 in zijn gelijknamig boek [Prometheus – Bert Bakker, 2013].

Deze periode vanaf 1950 kende een onvoorstelbare opkomst van welvaart, een hogere levensverwachting en stijging van het opleidingsniveau, grotere mobiliteit, maar ook een toename van onafhankelijkheid van familie, gezin, kerk en individuele vrijheid; ontwikkelingen die ook aan de bewoners van Bergen op Zoom niet ongemerkt voorbij zijn gegaan.

De werkgroep School voor Geschiedenis heeft Han van der Horst uitgenodigd voor een extra bijeenkomst van de school op zaterdagmiddag 29 september om ons mee te nemen door die mooie jaren. Jaren die voor een groot deel overeenkomen met de geschiedenis van de Geschiedkundige Kring en mogelijk ook met uw eigen leven.

U wordt van harte uitgenodigd om deze extra bijeenkomst bij te wonen. De bijeenkomst vindt plaats in het kader van het 50-jarig jubileum van de Geschiedkundige Kring en is de officiële start van het negende schooljaar.

Ook niet-leden/introducés zijn welkom.

Locatie: Ontmoetingskerk, ingang Thomas de Rouckstraat te Bergen op Zoom
Datum: 29 september 2018
Aanvang: 14.00 uur, inloop vanaf 13.30 uur.
Kosten: € 5,00, incl. consumpties (contant te voldoen bij binnenkomst)

Wij hopen u deze middag te mogen begroeten.

Aanmelden voor deze bijeenkomst bij voorkeur voor 16 september per e-mail: svg@geschiedkundigekringboz.nl of frans.witjes@home.nl

Aanmelden kan ook bij de coördinator van de school, de heer Frans Witjes, Londonstraat 2, 4611 HW Bergen op Zoom, telefoon 0164-238621.

Namens de werkgroep School  voor Geschiedenis,

Vergelijkbare berichten

  • Logendag

    De Bergse School voor Geschiedenis is een begrip in de stad; zij deelt deze eer met gelijksoortige initiatieven in andere steden. Jaarlijks komen deze scholen bijeen om ervaringen uit te wisselen en elkaar te verrijken. Dir verslag werd ingezonden door de voorzitter van de Bergse School, Jan Hopstaken.

  • Algemene Ledenvergadering – lezing na de pauze

    Het verhaal van de belegering en de Val van Antwerpen in de eerste maanden van de Grote Oorlog is de voorbije honderd jaar grotendeels vergeten. Op woensdag 16 april 2014 houdt Thomas G. Maes hierover een lezing.

  • Hofzaallezingen 2014

    De Hofzaallezingen 2014 over de cultuurhistorie rond Bergen op Zoom wordt ook deze dertiende keer georganiseerd door: Het Markiezenhof, de Geschiedkundige Kring en Heemkundekring Halchterth.

  • Hofzaallezing 2013-II: Waterschappen in West Brabant

    In een (ondanks een besneeuwde stad) goed bezochte bijeenkomst hiel dijkgraaf Joseph Vos van het waterschap Brabantse Delta een boeiend betoog over de betekenis vroeger en nu van het waterschap dat nu geheel West Brabant omvat. Waterschappen hebben bij de ontwikkeling van Nederland een cruciale rol gespeeld. De organisatievorm is als typerend voor Nederland te benoemen; een dergelijke overheid komt elders in Europa niet voor.

  • Hofzaallezingen 2017 – Uitverkocht!

    In minder dan geen tijd was het hele volume aan entreekaarten voor deze lezingen uitverkocht. Een korte schets van de betreffende lezingen vindt u in bijgaand artikel.