Academische zitting School voor Geschiedenis

‘De mooiste jaren van Nederland’, zo noemt de historicus Han van der Horst de ontwikkelingen van Nederland vanaf 1950 in zijn gelijknamig boek [Prometheus – Bert Bakker, 2013].

Deze periode vanaf 1950 kende een onvoorstelbare opkomst van welvaart, een hogere levensverwachting en stijging van het opleidingsniveau, grotere mobiliteit, maar ook een toename van onafhankelijkheid van familie, gezin, kerk en individuele vrijheid; ontwikkelingen die ook aan de bewoners van Bergen op Zoom niet ongemerkt voorbij zijn gegaan.

De werkgroep School voor Geschiedenis heeft Han van der Horst uitgenodigd voor een extra bijeenkomst van de school op zaterdagmiddag 29 september om ons mee te nemen door die mooie jaren. Jaren die voor een groot deel overeenkomen met de geschiedenis van de Geschiedkundige Kring en mogelijk ook met uw eigen leven.

U wordt van harte uitgenodigd om deze extra bijeenkomst bij te wonen. De bijeenkomst vindt plaats in het kader van het 50-jarig jubileum van de Geschiedkundige Kring en is de officiële start van het negende schooljaar.

Ook niet-leden/introducés zijn welkom.

Locatie: Ontmoetingskerk, ingang Thomas de Rouckstraat te Bergen op Zoom
Datum: 29 september 2018
Aanvang: 14.00 uur, inloop vanaf 13.30 uur.
Kosten: € 5,00, incl. consumpties (contant te voldoen bij binnenkomst)

Wij hopen u deze middag te mogen begroeten.

Aanmelden voor deze bijeenkomst bij voorkeur voor 16 september per e-mail: svg@geschiedkundigekringboz.nl of frans.witjes@home.nl

Aanmelden kan ook bij de coördinator van de school, de heer Frans Witjes, Londonstraat 2, 4611 HW Bergen op Zoom, telefoon 0164-238621.

Namens de werkgroep School  voor Geschiedenis,

Vergelijkbare berichten

  • Je bent jong en je wilt wat; Hofzaallezing 2018-I

    Hofzaallezing 2018-1 door Kitty de Leeuw ging over de periode voor het merendeel van de bezoekers hun (vroegste) jeugdjaren betrof. Vanaf circa 1955 kwamen overal in Nederland jongerenculturen van de grond. Brommers, popmuziek, jongerensoos, opvallende haardossen als kuiven, suikerspinnen, jazz-sikjes en beatlehaar werden ‘statussymbolen’.

  • Een serie lezingen over zilver

    Het jaar 2017 wordt wel heel bijzonder in Bergen op Zoom. Behalve een zilvertentoonstelling van de regio overstijgend belang met absoluut unieke topstukken, wordt ook een tweede serie hofzaallezingen georganiseerd rondom deze zilvertentoonstelling. De data en nadere info vindt u in dit artikel.

  • Lof der zwakheid; Hofzaallezing 2018-IV

    In de vierde hofzaallezing van 2018 wordt Van Duinkerken nader belicht vanuit het in 2000 uitgevoerde promotieonderzoek van de inleider. Anton van Duinkerken was een der veelzijdigste en meest begaafde woordvoerders van het katholiek levensbesef en het christelijk humanisme in Nederland. In de inleiding wordt één aspect van Van Duinkerken (de literatuurcriticus) besproken.

  • Hofzaallezingen over geopark schelde delta

    Vanaf dinsdag 5 maart start weer een cyclus van 3 Hofzaallezingen in het Markiezenhof. De cyclus staat dit jaar in het teken van het Geopark Schelde Delta.

  • Lezing: The making of ‘De Slag om de Schelde’

    Zuidwest TV presentator Peter de Kok vertelde over de totstandkoming van de driedelige documentaire ‘De Slag om de Schelde’ die in de zomer van 2014 op ZuidWestTV werd uitgezonden. Deze documentaire is overigens nog steeds te bekijken.

  • Lezing: Geschiedenis van Nederland

    In een Hofzaallezing kunt u kennis maken met het boek ‘Geschiedenis van Nederland’ geschreven door drie drie geschiedkundigen met een vlotte pen. De inleider, Yolande Kortlever, is één van hen.