De Geschiedkundige Kring nodigt u uit voor een bezoek aan de Sint Quirinuskerk aan de Dorpsstraat te Halsteren. Vanuit de polders in het westen bepaalt de markante Sint Quirinuskerk mede het gezicht van Halsteren.

Op 15 maart 1911 werd door het parochiebestuur in Halsteren aan de bisschop van Breda toestemming gevraagd om een nieuwe kerk te bouwen met als patroonheilige Sint Quirinus. De aanbesteding van deze kerk vond plaats op 18 mei 1911. Op 5 september 1911 legde men de eerste steen en op 26 mei 1913 werd de kerk door mgr. Meeuwensen geconsacreerd.

De architect van deze kerk was Jos Cuypers (1861-1949), architect uit Roermond. Jos Cuypers heeft eind 19e eeuw tot halverwege de 20e eeuw vele kerken ontworpen, eerst neogotisch van stijl, later romaanser. Van 1899 tot 1908 werkte hij samen met Jan Stuyt (1868-1934), vanaf 1920 tot zijn dood in 1949 met zijn zoon Pierre Cuypers jr. (1891-1982). Bekende werken van zijn hand in onze omgeving zijn o.a. de St. Gummaruskerk van Steenbergen, de St. Laurentiuskerk van Breda-Ginneken en de o.l. vrouw van Lourdeskerk (fort) in Bergen op Zoom.
De Sint Quirinuskerk vertoont veel verwantschap met de Rozenkranskerk (‘Obrechtkerk’) in Amsterdam, die door hem kort tevoren was gebouwd (1908-1911). De Sint Quirinuskerk is gebouwd in Romaanse stijl met enkele Neogotische en Byzantijnse elementen.

De afgelopen jaren is de Sint Quirinuskerk grondig gerestaureerd, reden voor een bezoek aan de kerk. Een gids van de Sint Quirinuskerk zal ons deze zondag meenemen op een rondleiding door de kerk. Daarnaast zal Hans Smeenk van Aannemersbedrijf Cauwenborgh een toelichting geven op de uitvoering van de restauratiewerken.

Deze stadsexcursie staat open voor leden en niet-leden. Aanmelding vooraf is wel vereist. Dit kan, bij voorkeur via e-mail: secretaris@geschiedkundigekringboz.nl of eventueel telefonisch: 0164-243144

 

Vergelijkbare berichten

  • De vrijwilligersdag 2012, verslag

    De Geschiedkundige Kring besteedt aandacht aan het verleden, maar heeft desondanks oog voor heden en toekomst. Daarom was er op 6 oktober 2012 een bijeenkomst voor alle vrijwilligers die een steentje aan het functioneren van de Kring bijdragen.

  • Verslag van de Vrijwilligersdag 2014

    De jaarlijkse excursie voor de vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring waarmee het bestuur (en leden) de vele vrijwilligers in het zonnetje zet en bedankt voor de inzet voor de vereniging! Op 11 oktober 2014 ging de reis naar streekmuseum De Meestoof in St Annaland

  • Stadsexcursie Vestinggronden Noord

    Op 9 juni 2013 organiseert de Geschiedkundige Kring een stadsexcursie naar de Vestinggronden-Noord, voor meer informatie klik hier. Hieronder alvast een voorproefje van de fraaie architectuur van deze stadsuitbreiding.

  • Keldermans’ Christoffelschouw

    Dat TV programma’s door tijdnood vaak oppervlakkig blijven is geen nieuws. Toch was hetgeen de Van Rossempjes tijdens hun
    bezoek aan Bergen op Zoom over de Christoffelschouw te berde brachten wel héél schraal. Middels dit artikel kunt u alsnog kennis nemen van de rijkdom die deze schouw als middeleeuws kunstwerk vormt.

  • Vrijwilligers weer onthaald

    Jaarlijks onthaalt de Kring zijn vrijwilligers op een excursie. Daarbij wordt het aangename met het nuttige verenigd, gevolgd door het aangename nuttigen. Toch nam slechts eenderde van deze groep (en sommigen met partner) deel aan het bezoek aan het Mastboom-Brosenshuis in Oud Gastel, waar een feest van herkenning werd gevierd.

  • Een bezoek aan de Grebbe – verslag

    De Grebbe was als rijksmonument ook toegankelijk op de zaterdag van het monumentenweekend op 14 september 2013. Voor een beperkt aantal mensen, kaarten afhalen bij VVV, die binnen vijf minuten was ‘uitverkocht’. Gelukkig was uw correspondent één van de gelukkigen. Heeft u ten minste een verslag, al is dat maar surrogaat vergeleken met een echt bezoek.