Lezing Historische huisnamen in de binnenstad van Bergen op Zoom

In samenwerking met Stadsgidsen Bergen op Zoom en de Geschiedkundige Kring organiseert Vereniging Binnenstad op 12 april een lezing over de historische huisnamen in Bergen op Zoom.

Enkele jaren geleden nam de Vereniging Binnenstad het initiatief om het aanbrengen van historische namen op huizen onder de aandacht van de eigenaren en gebruikers te brengen. Zoals bekend wordt de zichtbaarheid van die namen door onze eigen inwoners maar zeker ook door bezoekers van buiten de stad hogelijk gewaardeerd.

In het verleden zijn met zorg plaatsbepalingen van ‘huisnamen’ gemaakt, maar door de samenvoeging in het verleden van meerdere huizen en later soms weer een splitsing in andere delen zijn op meerdere plaatsen verschuivingen opgetreden, waardoor de oorspronkelijke naam verdween of veranderde.
Dankzij intensief speurwerk van Jan en Ria Weyts is er een compleet herziene lijst opgesteld. Deze lijst zal op korte termijn digitaal te raadplegen zijn waardoor het mogelijk wordt aan de hand van kadasterkaarten de vroegste vermelding van een huisnaam te achterhalen.

Deel 1 van de lezing wordt verzorgd door Jan Weyts, die een korte toelichting zal geven op huizenonderzoek in de oude stad in het algemeen, zowel archivalisch als fysiek.

In deel 2 komt Ria Weyts aan het woord. Zij zal aan de hand van enkele specifieke panden uitleg geven.

Het belooft een interessante avond te worden, waarbij iedereen welkom is. Op de eerder verzonden vooraankondiging kregen wij al de nodige respons! Met het oog op de beschikbare plaatsen vragen wij u vriendelijk u voor 10 april aan te melden via secretaris@verenigingbinnenstad.net

Ria Adriaansen, voorzitter Vereniging Binnenstad

Datum: woensdag 12 april 2023
Tijd lezing: vanaf 20:15 uur
Plaats: Vestzaktheater ’t Zwijnshoofd, Moeregrebstraat 18, Bergen op Zoom

Vergelijkbare berichten

  • Geschiedenisquiz 2023

    De 18e quiz waar u uw kennis van de Bergse geschiedenis (en méér) met anderen kunt meten. Schrijf uw team nu in en ga met dit bericht in training voor de eeuwige roem!

  • Ongewenst erfgoed

    Het verleden heeft sporen in stad en land nagelaten waar we niet echt op zaten te wachten. Ook lang nadien ontstaan er nog discussies over.

  • tentoonstelling De Leeuw Halsteren

    Het komend en volgend weekend kunt u bij Halchterth de tentoonstelling bezoeken. Gratis entree.

    Bijgaand ook een publicatie over deze verdwenen Halsterse industrie. Ook gratis!

  • Hofzaallezing 2015-III: De Slag om de Schelde

    Een nagenoeg onbekende strijd die desondanks allesbepalend zou zijn voor de afloop van de Tweede Wereldoorlog. Vanuit deze regio wordt in samenwerking met Canada er alles aan gedaan om deze Slag om de Schelde de aandacht te geven die hij verdient. Als eerbewijs aan hen die hun leven voor onze vrijheid gaven.

  • qr code werkt niet

    In dit bericht vindt u een vervangende link voor de niet werkende qr code in Waterschans 2025-3

  • Hofzaallezingen interview Sjef de Wit

    Zondag 19 januari 2014 wordt Sjef de Wit, namens de Geschiedkundige Kring, medeorganisator aan de Hofzaallezingen geïnterviewd over de komende reeks.