De Geschiedkundige Kring draagt bij aan Pompejus

De te bouwen toren Pompejus op Fort de Roovere kan rekenen op steun uit de meest uiteenlopende delen van de samenleving. Van particulieren tot de overheid en van het bedrijfsleven tot cultuurgoedbewakers, iedereen draagt bij aan de realisatie. De werkgroep, die druk bezig is met het verwezenlijken van Pompejus, is daarom ontzettend blij met de financiële en inhoudelijke bijdrage van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom. Het is een nieuwe erkenning van het belang van deze toren.

De Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom richt zich op het bevorderen van kennis, met betrekking tot de geschiedenis van westelijk Noord Brabant en van het Markiezaat Bergen op Zoom in het bijzonder. Tevens spant zij zich in voor het behoud van waardevol cultureel erfgoed en het landschap. Bij die missie past zonder meer de belangstelling voor het project Pompejus, zowel vanwege de ligging als de doelstelling van het fort. De Kring heeft daarom een schenking van 1500 euro overgemaakt om aan de realisatie bij te dragen en gaat daarnaast in lijn met zijn doelstellingen actief deelnemen in de totstandkoming van het informatiecentrum.
De Geschiedkundige Kring ziet graag dat bezoekers straks vanaf Pompejus op historisch verantwoorde wijze rond kunnen kijken. Daarom is het idee ontstaan om op de toren borden te plaatsen met bij de zichtlijnen behorende uitleg, waarin vanzelfsprekend de historische benadering voorop staat. Tevens heeft de Kring aangeboden om te helpen bij het inrichten van het informatiecentrum, voor zover het gaat om de historie van het gebied. Daarbij komt uiteraard de betekenis van de ‘Linie’ aan de orde, in het kader van de bescherming van Bergen op Zoom door de eeuwen heen. Intern gaat zij aan de slag om met een kleine projectgroep de beschikbare kennis te structureren en voor te bereiden. Er zijn al contacten met de Stichting West Brabantse Waterlinie en met stadshistoricus Yolande Kortlever, die eerder heeft gepubliceerd over de linie en de onderwaterzettingen.

De Pompejus werkgroep is ontzettend blij met de ondersteuning en erkenning van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom. De financiële bijdrage is zeer welkom natuurlijk, want zonder budgetten geen toren, maar ook de inhoudelijke bijdrage en medewerking is een belangrijk signaal. Deze toren hoort nu al bij Fort de Roovere -al staat ie er nog niet- en gaat een belangrijk cultureel en sociaal-maatschappelijk icoon op de West Brabantse Waterlinie vormen, mogelijk gemaakt door erfgoedorganisaties, het bedrijfsleven, de provincie, de gemeentes én natuurlijk bijdragende particulieren.

Vergelijkbare berichten

  • Open dag WestBrabantse Waterlinie

    Op 8 juni gooide een zware storm roet in het eten. Maar 20 oktober kunt u alsnog genieten van allerlei activiteiten. Ga naar het Ravelijn, fort de Roovere en fort Henricus. Waterschans is dan echter bezet met het openluchtspektakel Supersum. Lees hier het uitgebreide programma.

  • Mooij weer SIEB

    SIEB is er in geslaagd een mooi stukje industrieel erfgoed te behouden. Wat meer is: Verborgen kunst wordt hiermee zichtbaar gemaakt voor iedereen. Bezoekers van Kees de Mooij Fiets en Fitness kunnen het gerestaureerde kunstwerk uit het gesloopte GEB trafohuis in het voormalige Liga-gebouw bewonderen.

  • De geit van Mie d’n Os gestolen

    De bronzen geit was al gestolen voor hij het Bleekveldje gezien had. Lees hier meer over deze draconische misdaad die een schok door de stad deed gaan.

  • De dikke boom omgewaaid

    Hoe vluchtig het nieuws is, blijkt uit enkele artikelen over gebeurtenissen in de stad die vele Bergenaren onbekend zullen zijn. Er is nu een interessante mogelijkheid dergelijk nieuws uit de archieven op te diepen.

  • Twaalfde geschiedenisquiz

    De jaarlijkse geschiedenisquiz (de twaalfde editie alweer) bracht met nieuwe vragen, ook een verrassing doordat twee nieuw aantredende teams de eerste twee plaatsen wegkaapten. Zoals gebruikelijk wonnen alle deelnemers omdat ze van de vragen ook weer van alles opstaken.

  • Een weekend vol erfgoed: Open Monumentendagen 2025

    13 en 14 september 2025 Op zaterdag 13 en zondag 14 september openen in Bergen op Zoom opnieuw tientallen monumenten hun deuren voor het publiek. Tijdens Open Monumentendag kun je gratis kennismaken met de rijke historie van onze stad en omgeving. Denk aan kerken, woonhuizen, historische panden en bijzondere plekken die normaal gesproken niet toegankelijk…