Een archeologische ontdekking

Archeologie betekent dat je nog het meest ontdekt door met de schop in de hand waar mogelijk in de ondergrond te kijken. Bij de sloop van het Scalagebouw aan de Louis Porquinlaan heeft de stichting In de Scherminckel die gelegenheid te baat genomen om te zien of er nog iets van de oudste vesting te vinden zou zijn. En warempel, na al die eeuwen van strijd, grondverplaatsingen en bouwactiviteiten blijkt ook die geschiedenis nog terug te vinden. Al raakten sommigen daarbij wel ‘beck af’ 😂
Om hiervan kennis te nemen klikt u het best door naar de website van SIDS, pagina Archeologienieuws juli 2024.
Aan de daar weergegeven kaarten zie je pas goed hoe enorm de terreinen waren die zo’n vesting eigenlijk innam.

Vergelijkbare berichten

  • Een bijzondere Waterschans

    Een boek met verhalen van streekgenoten die de dagen van oktober 1944 aan den lijve hebben ondervonden. Het wordt als derde editie van het tijdschrift van dit jaar aan de leden aangeboden.

  • Geschiedenis op de fiets

    Een aanwinst om al fietsend kennis te maken met wat de tweede wereldoorlog in de gemeente Steenbergen aan sporen naliet

  • Monumentenweekend 2016 groots geopend

    Op vrijdagavond opende Arjan van der Weegen het dertigste Bergse Monumentenweekend, waarbij de het kijk- en luisterkunstwerk ‘Die andere wereld’ van Ward Warmoeskerken een indrukwekkende invulling toonde van het thema Iconen en
    De eerste uitreiking van de Bergse Erfgoedprijs die bij deze gelegenheid plaatsvond wordt in een ander artikel beschreven.