Een archeologische ontdekking

Archeologie betekent dat je nog het meest ontdekt door met de schop in de hand waar mogelijk in de ondergrond te kijken. Bij de sloop van het Scalagebouw aan de Louis Porquinlaan heeft de stichting In de Scherminckel die gelegenheid te baat genomen om te zien of er nog iets van de oudste vesting te vinden zou zijn. En warempel, na al die eeuwen van strijd, grondverplaatsingen en bouwactiviteiten blijkt ook die geschiedenis nog terug te vinden. Al raakten sommigen daarbij wel ‘beck af’ 😂
Om hiervan kennis te nemen klikt u het best door naar de website van SIDS, pagina Archeologienieuws juli 2024.
Aan de daar weergegeven kaarten zie je pas goed hoe enorm de terreinen waren die zo’n vesting eigenlijk innam.

Vergelijkbare berichten

  • Ballade van Jan van Glymes

    In het boek Jan IV van Bergen (pag 62-63) attendeert Joey Spijkers op deze ballade door Anton van Duinkerken en op het feit dat deze “een der schoonste balladen van den laatste halve eeuw” wordt genoemd. In het boek zijn (vanwege de zeggingskracht) alleen de eerste en laatste strofe weergegeven. Voor wie meer wil, is de ballade hier integraal weergegeven.

  • Sancto Antonio 200 jaar; Hofzaallezing 2018-II

    De tweede Hofzaallezing op 13 maart 2018 was geheel gewijd aan de geschiedenis en de status vandaag de dag van de St Antoniusmolen aan de Halsterseweg. De bezoekers werden bovendien vergast op een kleine inleiding op de werking van een windmolen.

  • Fotoreportage Oesterlab

    In Waterschans 2023 | 2 aandacht voor het vm. Oesterlab aan de Wittoucksingel door onze redacteur Henk Boot. Aanvullend op het artikel een fotorapportage van het exterieur en interieur.

  • 15e Geschiedenisquiz met duel beslist

    Voor het eerst in de geschiedenis eindigden twee teams op de eerste plaats. Een duel tussen de twee rivalen moest de beslissing brengen. Ze mochten niet zelf de wapens kiezen….

  • Wijding tegeltableau Gertrudiskapel

    Aan de Scheldelaan is de gerestaureerde Gertrudiskapel officieel heropend middels een wijding van het vernieuwde Gertrudis tegeltableau