Een archeologische ontdekking

Archeologie betekent dat je nog het meest ontdekt door met de schop in de hand waar mogelijk in de ondergrond te kijken. Bij de sloop van het Scalagebouw aan de Louis Porquinlaan heeft de stichting In de Scherminckel die gelegenheid te baat genomen om te zien of er nog iets van de oudste vesting te vinden zou zijn. En warempel, na al die eeuwen van strijd, grondverplaatsingen en bouwactiviteiten blijkt ook die geschiedenis nog terug te vinden. Al raakten sommigen daarbij wel ‘beck af’ 😂
Om hiervan kennis te nemen klikt u het best door naar de website van SIDS, pagina Archeologienieuws juli 2024.
Aan de daar weergegeven kaarten zie je pas goed hoe enorm de terreinen waren die zo’n vesting eigenlijk innam.

Vergelijkbare berichten

  • Gedicht ‘De Zoom’

    Onlangs is de webredactie geattendeerd op een mooie videoclip waarbij het gedicht ‘De Zoom’ van Anton van Duinkerken gecombineerd is met beelden van De Zoom. De video is gemaakt door de heren Peter Roek en Jan Verswijveren.

  • De deuren gaan (voorzichtig) weer open

    Het zijn niet alleen de terrassen en Markiezenhof die (met beperkingen) gasten ontvangen, maar ook de Scherminckel in het Archeologisch museum en de stadsgidsen heten u welkom.

  • Twee nieuwe bestuursleden in ALV

    Twee bestuursleden traden af omdat hun termijn er op zat, twee nieuwe traden aan. Plus een lezing over het Groot Arsenaal

  • Geertruijdtsbron opnieuw teruggevonden

    De als Gertrudisbron bekend staande waterput heeft een roemrijk verleden. Er blijkt zelfs een filmpje te bestaan van de vooroorlogse bottelarij. Dat is door de redactie ’teruggevonden’. De bron zelf terugvinden was eigenlijk onnodig. Alhoewel…..

  • Vacature bestuur

    Het bestuur van de Geschiedkundige Kring is op zoek naar een nieuw bestuurslid in verband met het statutair aftreden van bestuurslid Jan van Tienen.

  • Een academische terugblik op de jaren zestig

    Als deel van de viering van het 50 jarig jubileum hield de School voor Geschiedenis voor leerlingen en oud-leerlingen op 29 september 2018 in de Ontmoetingskerk een ‘academische zitting’ waarin terug werd gekeken naar de tijd waarin de Geschiedkundige Kring werd opgericht.