Een archeologische ontdekking

Archeologie betekent dat je nog het meest ontdekt door met de schop in de hand waar mogelijk in de ondergrond te kijken. Bij de sloop van het Scalagebouw aan de Louis Porquinlaan heeft de stichting In de Scherminckel die gelegenheid te baat genomen om te zien of er nog iets van de oudste vesting te vinden zou zijn. En warempel, na al die eeuwen van strijd, grondverplaatsingen en bouwactiviteiten blijkt ook die geschiedenis nog terug te vinden. Al raakten sommigen daarbij wel ‘beck af’ 😂
Om hiervan kennis te nemen klikt u het best door naar de website van SIDS, pagina Archeologienieuws juli 2024.
Aan de daar weergegeven kaarten zie je pas goed hoe enorm de terreinen waren die zo’n vesting eigenlijk innam.

Vergelijkbare berichten

  • Een nieuwe belofte

    De 76e editie van de Maria Ommegang wordt zwaar gehinderd door de coronacrisis. De stoet zal niet door de straten trekken, maar zonder publiek in de Gertrudiskerk. Deze unieke gebeurtenis wordt door ZuidWestTV rechtstreeks uitgezonden op 28 juni vanaf 14.00 uur (Ziggo kanaal 40 of KPN kanaal 1420)

  • De handen uit de mouwen

    De Scherminckel vraagt vrijwilligers om een handje bij te steken bij het archeologisch onderzoek. Daarmee bedoelen ze u ook!

  • LUCHT & STANK in de Oudheid

    Tip van de redactie: in het Markiezenhof is momenteel de tentoonstelling Hoge Luchten, schatten uit het Rijks te zien. In het kielzog van deze expositie worden twee interessante lezingen gehouden.

  • Hofzaallezing 2024-1

    Een lezing die als een college voelde. Zij die een kaart bemachtigden, kregen een geheel nieuw inzicht in het gebied waarin we wonen.
    Het diepgravend verhaal is als bijlage bij het bericht gevoegd.

  • Arleniusdag

    In Aarle-Rixtel wordt op 14 oktober een dag gewijd aan het leven en werk van Arlenius. Dit is geen activiteit van de Kring, maar graag brengen we deze interessante dag onder de aandacht van onze leden.