Een archeologische ontdekking

Archeologie betekent dat je nog het meest ontdekt door met de schop in de hand waar mogelijk in de ondergrond te kijken. Bij de sloop van het Scalagebouw aan de Louis Porquinlaan heeft de stichting In de Scherminckel die gelegenheid te baat genomen om te zien of er nog iets van de oudste vesting te vinden zou zijn. En warempel, na al die eeuwen van strijd, grondverplaatsingen en bouwactiviteiten blijkt ook die geschiedenis nog terug te vinden. Al raakten sommigen daarbij wel ‘beck af’ 😂
Om hiervan kennis te nemen klikt u het best door naar de website van SIDS, pagina Archeologienieuws juli 2024.
Aan de daar weergegeven kaarten zie je pas goed hoe enorm de terreinen waren die zo’n vesting eigenlijk innam.

Vergelijkbare berichten

  • Een verdwenen traditie

    Op Witte Donderdag liepen alle Bergenaren langs de etalages van de slagers in de stad. Waarom deed men dat? En weet u meer te vertellen van deze traditie?

  • Feestelijke start van het jubileumjaar

    De Geschiedkundige Kring hield een feestelijke start van het jubileumjaar in het Vestzaktheater achter het Zwijnshoofd. Bij deze opening werd het programma voor het komende jaar geschetst en werden twee cadeautjes uitgepakt.

  • Filmmateriaal na Watersnood

    Rudi Dercks attendeerde ons op filmbeelden die gemaakt zijn na de Watersnood die goed de omvang van de catastrofe in beeld brengen. Bergen op Zoom komt hier ook kort in voor.

  • Lezing Reimerswaal

    Een lezing in het Zeeuws Museum over verdronken land van Reimerswaal.

  • 1814: Gedenkstenen teruggeplaatst

    De gedenkstenen voor de op 8 maart 1814 omgekomen Engelse officiers zijn op 1 maart teruggeplaatst, en worden op 8 maart 2016 onthuld in bijzijn van nazaten van een van de omgekomen officiers.