Een Bergse 3D puzzle avant la lettre

Deze week (24-29 januari 2022) heeft u een unieke kans een stukje echt Bergs erfgoed in uw bezit te krijgen. Een aantal stukjes van, zeg maar 3D puzzels avant-la-lettre, die waarschijnlijk niet meer worden opgelost. 
Stelt u zich voor: eeuwen geleden zijn Bergse pottenbakkers danig in de weer geweest om deze puzzels voor u samen te stellen. En dank zij de jarige (en Koninklijk onderscheiden) Stichting In Den Scherminckel (Sids) kun u heden ten dage daar een aantal stukken van bemachtigen. 
Nog echter dan het in 2018 door de toen jarige Geschiedkundige Kring aangeboden geschenkboek ‘Bergen in brokken’!
Maar haast u, er is slechts een beperkte voorraad; de pottenbakkers maken ze al sedert vele jaren niet meer bij! Zaterdag 29 januari kunt u uw eigen collectors item afhalen bij het archeologisch archief. Dus wat let u…? Ter plekke kunt u dan een aantal wél opgeloste puzzels bewonderen.
Voor meer informatie leest u bijgaand bericht van de Scherminckel.

Haal dit bericht op (pdf)

Vergelijkbare berichten

  • Bedstro

    Vanweg een geplande verhuizing moet familie van den Bosch node afscheid nemen van hun vele (Bergse geschiedenis-)boeken en schilderijen. Misschien is er iets van uw gading bij.

  • Vrijwilligersdag 2019

    De (jaarlijkse) vrijwilligersdag voerde de hulpkrachten van de Kring als aansluiting op 75 jaar Bevrijding Brabantse Wal naar het Bevrijdingsmuseum Zeeland, dat geheel in het teken staat van de Slag om de Schelde

  • Nieuwsbrief BOzilver #12; augustus 2019

    Het project Bergen op Zilver is na de zilvertentoonstelling in 2017 bepaald niet stilgevallen. Inmiddels verscheen nieuwsbrief 12 met hoogst interessant nieuws.

  • De Kode van de KrIng

    De werkgroep Jeugd laat de ‘Oude Kist’ niet alleen….

  • Stadsexcursie RNR

    Pakweg zestig Kringleden bezochten op 1 april 2023 het vroegere kantoorgebouw van de gieterij Rogier-Nerincx-Richter; ze kwamen veel te weten wat het artikel in de Waterschans onmogelijk nog kon bevatten.