Een Bergse 3D puzzle avant la lettre

Deze week (24-29 januari 2022) heeft u een unieke kans een stukje echt Bergs erfgoed in uw bezit te krijgen. Een aantal stukjes van, zeg maar 3D puzzels avant-la-lettre, die waarschijnlijk niet meer worden opgelost. 
Stelt u zich voor: eeuwen geleden zijn Bergse pottenbakkers danig in de weer geweest om deze puzzels voor u samen te stellen. En dank zij de jarige (en Koninklijk onderscheiden) Stichting In Den Scherminckel (Sids) kun u heden ten dage daar een aantal stukken van bemachtigen. 
Nog echter dan het in 2018 door de toen jarige Geschiedkundige Kring aangeboden geschenkboek ‘Bergen in brokken’!
Maar haast u, er is slechts een beperkte voorraad; de pottenbakkers maken ze al sedert vele jaren niet meer bij! Zaterdag 29 januari kunt u uw eigen collectors item afhalen bij het archeologisch archief. Dus wat let u…? Ter plekke kunt u dan een aantal wél opgeloste puzzels bewonderen.
Voor meer informatie leest u bijgaand bericht van de Scherminckel.

Haal dit bericht op (pdf)

Vergelijkbare berichten

  • Monumentendag voor jeugdige volwassenen

    Ouders en grootouders mochten een dag meekijken met hun (klein-) kinderen in de mooiste geschiedenisles die maar kunt bedenken. Je staat er midden in. Een eenmalig gebeuren dank zij het jubileumjaar van de Geschiedkundige Kring; tevens een langdurige traditie van de stichting Jeugdmonumentendag

  • Polders in kaart

    Een prachtig boek van Willem van Ham over de zgn Gastelse kaart ligt zeer binnenkort in de winkel

  • Nieuw: Historische kaarten uit 1747

    Het Markiezenhof heeft een vijftal Franse kaarten uit 1747 kunnen verwerven, die mogelijk gebruikt zijn bij de belegering van de stad. De historische gebeurtenissen zijn uit deze serie af te lezen, maar ook de strategische opstelling van alle legeronderdelen. Het zijn fraaie op linnen geplakte kaarten. De kaarten worden wel zodanig kwetsbaar geacht dat ze slechts korte tijd tentoongesteld zullen worden. Het is dus zaak om nu een bezoek aan het Markiezenhof te plannen.