Een Bergse 3D puzzle avant la lettre

Deze week (24-29 januari 2022) heeft u een unieke kans een stukje echt Bergs erfgoed in uw bezit te krijgen. Een aantal stukjes van, zeg maar 3D puzzels avant-la-lettre, die waarschijnlijk niet meer worden opgelost. 
Stelt u zich voor: eeuwen geleden zijn Bergse pottenbakkers danig in de weer geweest om deze puzzels voor u samen te stellen. En dank zij de jarige (en Koninklijk onderscheiden) Stichting In Den Scherminckel (Sids) kun u heden ten dage daar een aantal stukken van bemachtigen. 
Nog echter dan het in 2018 door de toen jarige Geschiedkundige Kring aangeboden geschenkboek ‘Bergen in brokken’!
Maar haast u, er is slechts een beperkte voorraad; de pottenbakkers maken ze al sedert vele jaren niet meer bij! Zaterdag 29 januari kunt u uw eigen collectors item afhalen bij het archeologisch archief. Dus wat let u…? Ter plekke kunt u dan een aantal wél opgeloste puzzels bewonderen.
Voor meer informatie leest u bijgaand bericht van de Scherminckel.

Haal dit bericht op (pdf)

Vergelijkbare berichten

  • Verhalen op het Archief

    Het WBA gaat in samenwerking met meerdere partijen een verhalenbank voor West brabant opzetten

  • Kasteel van Wouw in de prijzen

    Het kasteel van Wouw doet opnieuw van zich spreken met een onderscheidende prijs en voortgaand herstel

  • Ontdekking in het Markiezenhof

    Hoe nuttig een restauratie op zich al is, dit wordt bijna overtroffen door de vondst van een eeuwenoud boek.

  • Feestelijke start van het jubileumjaar

    De Geschiedkundige Kring hield een feestelijke start van het jubileumjaar in het Vestzaktheater achter het Zwijnshoofd. Bij deze opening werd het programma voor het komende jaar geschetst en werden twee cadeautjes uitgepakt.