Geschiedenisquiz 2021

De Werkgroep Quiz had de voorbereidingen voor de geschiedenisquiz van vrijdag 3 april 2020 op een haartje na afgerond, toen het Corona virus dwong tot afgelasting van die quiz. Optimistisch prikten wij een nieuwe datum: 18 september 2020. Helaas, dat bleek te voorbarig, evenals de nieuwe datum van 16 april 2021.

De huidige – aangekondigde – versoepeling van de maatregelen geeft voldoende ruimte aan het idee dat de zestiende geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring toch nog in 2021 plaatst kan vinden. Als datum hebben wij vastgelegd vrijdag 8 oktober 2021. Dan heeft het team van Toeteroet eindelijk de kans de wisselbeker die zij in 2019 veroverden, te verdedigen.

Evenals bij voorgaande quizzen, mag ieder team maximaal zes leden tellen. Teams die in 2019 aan de geschiedenisquiz hebben deelgenomen of daarvoor waren uitgenodigd, krijgen 
een uitnodiging om zich in te schrijven voor de quiz van 8 oktober 2020.

Ook voor nieuwe teams staat de inschrijving open, vanaf 15 augustus 2021 kunnen zij zich per e-mail aanmelden bij Joost de Graauw via: quiz@geschiedkundigekringboz.nl

De inschrijving sluit op 10 september 2021, of wanneer het maximale aantal inschrijvingen is bereikt.

Namens de Werkgroep Quiz,

Joost de Graauw (voorzitter)

Vergelijkbare berichten

  • Presentatie boek over familie Rogier (ledengeschenk 2016)

    Hoe kan een boek over de familie Rogier beter worden gepresenteerd dan met muziek uit een orgel, gebouwd door een lid vandeze familie? De aanbieding van het nieuwste ledengeschenk vond dan ook plaats in de Gertrudiskerk. Yolande Kortlever mocht het eerste exemplaar onder loftuitingen aan haar gericht in ontvangst nemen.

  • Inschrijving Geschiedenisquiz 2017

    Er hebben zich inmiddels 20 teams aangemeld, dat is natuurlijk een mooi aantal maar er is nog ruimte voor enkele teams. Een uitgelezen kans op je kennis van de Bergse geschiedenis te toetsen!

  • Kanonnen op de Waterschans teruggeplaatst

    Wanneer de laatste kanonnen van de Waterschans verdwenen zijn, is niet precies bekend. Wel dat dit minstens 150 jaar geleden is, toen Bergen op Zoom zijn vestingfunctie verloor. Nu zijn er twee weer terug. Niet als bewapening van een versterking, maar als sierstuk op het gerestaureerde monument.

  • Mutaties in bestuur en werkgroepen

    Tijdens de Algemene Leden Vergadering op 13 april hebben de aanwezige leden ingestemd met de benoeming van drie nieuwe leden en de herbenoeming van een lid.

  • Gevechtsverslagen Meidagen 1940 online

    De meidagen in 1940 kunnen nu gedetailleerd worden onderzocht. Strijdverslagen van (nederlandse) militairen staan vanaf vandaag online.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *