Geschiedenisquiz 2021

De Werkgroep Quiz had de voorbereidingen voor de geschiedenisquiz van vrijdag 3 april 2020 op een haartje na afgerond, toen het Corona virus dwong tot afgelasting van die quiz. Optimistisch prikten wij een nieuwe datum: 18 september 2020. Helaas, dat bleek te voorbarig, evenals de nieuwe datum van 16 april 2021.

De huidige – aangekondigde – versoepeling van de maatregelen geeft voldoende ruimte aan het idee dat de zestiende geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring toch nog in 2021 plaatst kan vinden. Als datum hebben wij vastgelegd vrijdag 8 oktober 2021. Dan heeft het team van Toeteroet eindelijk de kans de wisselbeker die zij in 2019 veroverden, te verdedigen.

Evenals bij voorgaande quizzen, mag ieder team maximaal zes leden tellen. Teams die in 2019 aan de geschiedenisquiz hebben deelgenomen of daarvoor waren uitgenodigd, krijgen 
een uitnodiging om zich in te schrijven voor de quiz van 8 oktober 2020.

Ook voor nieuwe teams staat de inschrijving open, vanaf 15 augustus 2021 kunnen zij zich per e-mail aanmelden bij Joost de Graauw via: quiz@geschiedkundigekringboz.nl

De inschrijving sluit op 10 september 2021, of wanneer het maximale aantal inschrijvingen is bereikt.

Namens de Werkgroep Quiz,

Joost de Graauw (voorzitter)

Vergelijkbare berichten

  • Logendag

    De Bergse School voor Geschiedenis is een begrip in de stad; zij deelt deze eer met gelijksoortige initiatieven in andere steden. Jaarlijks komen deze scholen bijeen om ervaringen uit te wisselen en elkaar te verrijken. Dir verslag werd ingezonden door de voorzitter van de Bergse School, Jan Hopstaken.

  • Jaarexcursie 2024: Xanten

    Voor geschiedenisadepten is de jaarexcursie zeer interessant: in Xanten zijn de resten van de complete Romeinse stad opgegraven.

  • 22e Stenen Strofe gewijd aan St Gertrudis

    SBM en comité Stenen Strofen hebben het 25 jarig jubileum van SBM bestendigd in een geschenk aan de Bergse bevolking door de onthulling van de 22e Stenen Strofe.

  • Digitalisering Waterschans

    Zoals wellicht bekend komt de Waterschans met enige vertraging digitaal beschikbaar op de website van het West-Brabants Archief. Jaargangen 2018 en 2019 van de Waterschans zijn recent toegevoegd en digitaal te raadplegen op de website van het Het West-Brabants Archief.

  • Geschiedenisquiz was genoeglijk en leerzaam

    De jaarlijkse geschiedenisquiz trok ondanks de vrij late datering toch 140 deelnemers in 23 teams. Een 24e team deed naar eigen zeggen ‘voor spek en bonen’ mee. Voor de gruwelijke details, lees het artikel, en lees hoe Joop Zoetemelk herdoopt wordt.

  • Twee ereburgers in Steenbergen

    Steenbergen heeft twee geschiedenisadepten onderscheiden met het erburgerschap. Waarmee Steenbergen thans drie ereburgers kent. Beiden hebben de geschiedenis van deze stad voor de huidige generaties toegankelijk gemaakt

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *