Mini excursie naar Vrederust

Overzichts foto van Vrederust

In het kader van de tentoonstelling over Reinier Kennedy organiseert de Geschiedkundige Kring in het najaar een excursie naar Landgoed Vrederust. Tijdens de mini excursie zal met name ingegaan worden op de architectuur van het psychiatrisch ziekenhuis met de kenmerkende paviljoenbouw. Maar uiteraard mag een wandeling over het landgoed ook niet ontbreken! Kennedy verbleef tenslotte een groot deel van zijn leven op Vrederust en vervaardigde daar tal van tekeningen en schilderijen van de natuur en de omgeving van het landgoed. De tentoonstelling van zijn werk kunt u nu al in Het Markiezenhof en op Vrederust gaan bekijken. Nadere informatie over de datum en tijdstip zal te zijner tijd via de website van de Kring bekend gemaakt worden.

Vergelijkbare berichten

  • Archeologietour Verborgen Vesting

    Op de zaterdagen 3 juli en 7 augustus verzorgt Stichting in den Scherminckel een archeologietour naar een restant van de eens machtige vesting van Menno van Coehoorn.

  • Keldermans’ Christoffelschouw

    Dat TV programma’s door tijdnood vaak oppervlakkig blijven is geen nieuws. Toch was hetgeen de Van Rossempjes tijdens hun
    bezoek aan Bergen op Zoom over de Christoffelschouw te berde brachten wel héél schraal. Middels dit artikel kunt u alsnog kennis nemen van de rijkdom die deze schouw als middeleeuws kunstwerk vormt.

  • Vrijwilligers naar Vrederust

    De vrijwilligers die er niet bij waren hebben zeker iets gemist. De rondleiding was een overvloed aan informatie over het instituut Vrederust

  • reisverslag excursie naar Xanten

    Van Marijke Somers ontvingen we een verslagje van de excursie naar Xanten op 21 september. Waarvoor onze dank.

  • Excursies

    Elk jaar organiseert de werkgroep meerdere excursies naar musea, historische en/of culturele steden. Geïnteresseerden in deze excursies kunnen zich hiervoor aanmelden bij de werkgroep.