Op erfgoed bezuinigen? een monumentale vergissing!

Graag vragen wij uw aandacht voor de petitie van o.a. Erfgoedvereniging Bond Heemschut om de bezuiniging op het onderhoud van monumenten te schrappen. Het is een relatief kleine bezuiniging die echter heel grote gevolgen heeft voor particuliere eigenaren van monumenten.

Stop de bezuinigingen op ons erfgoed! Minister Bussemaker van Cultuur schrapt 25 miljoen euro voor de instandhouding van monumenten. Ze is voornemens de fiscale aftrek voor onderhoud en restauratie van particuliere Rijksmonumenten af te schaffen. Monumenten komen zo in de knel! Teken ook!

De petitie kunt u hier vinden.

Vergelijkbare berichten

  • De 17e Geschiedenisquiz: bijna een examen

    De geschiedenisquiz was met 16+1 teams niet vol bezet. De vier vragenrondes vergden heel wat denkwerk van de deelnemers. En wat je vooraf niet wist, leerde je die avond toch gemakkelijk bij.

  • Gehuchten terug op de kaart

    Het eerste bord van de (binnen de gemeente) verdwenen gehuchten duidt aan waar Noordgeest te vinden was.

  • Lezing Reimerswaal

    Een lezing in het Zeeuws Museum over verdronken land van Reimerswaal.

  • 15e Geschiedenisquiz met duel beslist

    Voor het eerst in de geschiedenis eindigden twee teams op de eerste plaats. Een duel tussen de twee rivalen moest de beslissing brengen. Ze mochten niet zelf de wapens kiezen….

  • De Slag om Woensdrecht

    Omdat een aantal mensen in het verleden de moeite namen om de belevenissen van inwoners van Woensdrecht en Hoogerheide op te tekenen, kunnen we vandaag de dag kennis nemen van d strijd bij de Kreekrakdam vanuit de positie van de bewoners van dat gebied. Dat het gaat om ingrijpender gebeurtenissen dan (de meeste) Bergenaren meemaakten kunt u in het volgende nalezen.