Op erfgoed bezuinigen? een monumentale vergissing!

Graag vragen wij uw aandacht voor de petitie van o.a. Erfgoedvereniging Bond Heemschut om de bezuiniging op het onderhoud van monumenten te schrappen. Het is een relatief kleine bezuiniging die echter heel grote gevolgen heeft voor particuliere eigenaren van monumenten.

Stop de bezuinigingen op ons erfgoed! Minister Bussemaker van Cultuur schrapt 25 miljoen euro voor de instandhouding van monumenten. Ze is voornemens de fiscale aftrek voor onderhoud en restauratie van particuliere Rijksmonumenten af te schaffen. Monumenten komen zo in de knel! Teken ook!

De petitie kunt u hier vinden.

Vergelijkbare berichten

  • Belgische vluchtelingen en Joodse pianiste

    Veel activiteiten in en om het Markiezenhof haken tijdens de Maand van de Geschiedenis in op het landelijke thema ‘grenzen’. Lees hier meer over een boeiende filmdocumentaire over een miljoen Belgische vluchtelingen in 1914 en een lezing over een Joodse pianiste die het concentratiekamp overleefde.

  • Nieuwsbrief BOzilver #12; augustus 2019

    Het project Bergen op Zilver is na de zilvertentoonstelling in 2017 bepaald niet stilgevallen. Inmiddels verscheen nieuwsbrief 12 met hoogst interessant nieuws.

  • Een verdwenen traditie

    Op Witte Donderdag liepen alle Bergenaren langs de etalages van de slagers in de stad. Waarom deed men dat? En weet u meer te vertellen van deze traditie?

  • 1814: Gedenkstenen teruggeplaatst

    De gedenkstenen voor de op 8 maart 1814 omgekomen Engelse officiers zijn op 1 maart teruggeplaatst, en worden op 8 maart 2016 onthuld in bijzijn van nazaten van een van de omgekomen officiers.

  • Herziene financiële stukken ALV 2023

    De financiële cijfers over 2023 zijn door de nieuwe penningmeester gecorrigeerd. Daarnaast is het verslag van de ALV 2023 ook in te zien.