Op erfgoed bezuinigen? een monumentale vergissing!

Graag vragen wij uw aandacht voor de petitie van o.a. Erfgoedvereniging Bond Heemschut om de bezuiniging op het onderhoud van monumenten te schrappen. Het is een relatief kleine bezuiniging die echter heel grote gevolgen heeft voor particuliere eigenaren van monumenten.

Stop de bezuinigingen op ons erfgoed! Minister Bussemaker van Cultuur schrapt 25 miljoen euro voor de instandhouding van monumenten. Ze is voornemens de fiscale aftrek voor onderhoud en restauratie van particuliere Rijksmonumenten af te schaffen. Monumenten komen zo in de knel! Teken ook!

De petitie kunt u hier vinden.

Vergelijkbare berichten

  • De oudste kaarten van West Brabant

    Jan Symonsz. Indervelde maakte in 1565 een kaart van het noordwestelijke deel van West Brabant. Deze kaart raakte verloren of vergeten, en werd door kort voor de Tweede Wereldoorlog door Frans Akkermans uit Oud Gastel teruggevonden. Sindsdien heet deze kaart de ‘Gastelse kaart’. In 1590 maakte dezelfde Indervelde een tweede kaart van hetzelfde gebied, die opmerkelijk verschilt van de eerste. Er zit bovendien een bijzonder verhaal aan vast. Beide kaarten kunt u trouwens downloaden.

  • Leesmateriaal voorafgaan aan les 1

    Het ‘huiswerk’ voor les 1 van oud schrift vind u hieronder. Lees de inleiding en de bijbehorende tekst.

  • Gertrude van Roode onderscheiden

    Tijdens de officiële sluiting van het jubileumjaar werd Gertrude van Roode benoemd als lid in de Orde van Oranje Nassau.

  • Geschiedenisquiz 2017 was pittig

    Dat viel niet mee! Zet alle namen van de bastions maar eens op de kaart, en wat weet u van de geschiedenis van het Moller lyceum? Deze en vele andere vragen deden een aanslag op de parate kennis van de deelnemers.