Oproep voor beeldmateriaal voor jubileumboeken Begijnhof Breda

Het Begijnhof Breda is de oudste instelling van Brabant en één van de oudste rechtspersonen in Nederland. De rechtspersoon werd opgericht op 22 maart 1267 en bestaat ononderbroken tot op de dag van vandaag. In 2017 wordt het 750-jarig bestaan gevierd.

Ter gelegenheid van dit jubileum verschijnt een serie van vijf boeken. Het fotoboek Leven tussen ’t Klooster en de Wereld verscheen in 2011, het boek Vrijheid in gebondenheid. De spiritualiteit van de Bredase begijnen in 2013 en het boek Het geschrevene blijft. Het archief van het Begijnhof Breda in 2015. Inmiddels wordt de laatste hand gelegd aan een wetenschappelijke monografie over de bouwhistorie door drs. J. Veerman (bouwhistoricus) en een standaardwerk over de algemene geschiedenis door een groep scribenten.

Hoewel het begijnhof al beschikt over een aanzienlijke fotocollectie wordt namens de redactie van de jubileumboeken door de heer F. Roelvink gezocht naar uniek beeldmateriaal betreffende het Begijnhof en de begijnen, zoals foto’s, tekeningen, schilderijen, borduurwerken, films etc. Hij roept daarbij uw hulp in. Wellicht is in of via families van begijnen en/of pastoors – bijvoorbeeld in fotoalbums – uniek materiaal bewaard gebleven.

De redactie (van de jubileumboeken) zou u zeer erkentelijk zijn indien u beeldmateriaal digitaal kunt aanleveren. Wij zijn ook bereid om het materiaal, uiteraard kosteloos, voor u te digitaliseren waarna u de originelen retour ontvangt. U kunt hierover contact opnemen met de heer F. Roelvink via e-mail: fhmroelvink@gmail.com of telefonisch 076- 5710201 of via het secretariaat van het Begijnhof, info@begijnhofbreda.nl  of telefonisch 076-5211276. Bij een geplaatste foto zal (desgewenst) ook de naam van de aanbieder in het boek worden afgedrukt.

De laatste 15 Begijnen te Breda

Uittreksel uit lijst van pastoors van het Begijnhof

Vergelijkbare berichten

  • Aankondiging Algemene Leden Vergadering

    De Algemene Leden Vergadering zal plaatsvinden op woensdag 22 april 2015 om 19.30 uur in de Ontmoetingskerk te Bergen op Zoom. Nadere informatie volgt.

  • Feest met de 16e geschiedenisquiz

    Na 3 x noodzakelijk uitstel vanwege de pandemie is het er toch van gekomen: de 16e editie van de quiz. Een feest waarbij velen elkaar weer na pakweg een jaar radiostilte, konden begroeten. De quiz zelf mocht er ook zijn; de hersens hoorde je bijna kraken

  • Vrijwilligers weer onthaald

    Jaarlijks onthaalt de Kring zijn vrijwilligers op een excursie. Daarbij wordt het aangename met het nuttige verenigd, gevolgd door het aangename nuttigen. Toch nam slechts eenderde van deze groep (en sommigen met partner) deel aan het bezoek aan het Mastboom-Brosenshuis in Oud Gastel, waar een feest van herkenning werd gevierd.

  • Hofzaallezing 2015-III: De Slag om de Schelde

    Een nagenoeg onbekende strijd die desondanks allesbepalend zou zijn voor de afloop van de Tweede Wereldoorlog. Vanuit deze regio wordt in samenwerking met Canada er alles aan gedaan om deze Slag om de Schelde de aandacht te geven die hij verdient. Als eerbewijs aan hen die hun leven voor onze vrijheid gaven.

  • Hofzaallezingen 2025

    De kaartverkoop voor de Hofzaallezingen is geopend. De cyclus is dit jaar op dinsdag 21 en 28 oktober en 4 november 2025.