Oproep voor beeldmateriaal voor jubileumboeken Begijnhof Breda

Het Begijnhof Breda is de oudste instelling van Brabant en één van de oudste rechtspersonen in Nederland. De rechtspersoon werd opgericht op 22 maart 1267 en bestaat ononderbroken tot op de dag van vandaag. In 2017 wordt het 750-jarig bestaan gevierd.

Ter gelegenheid van dit jubileum verschijnt een serie van vijf boeken. Het fotoboek Leven tussen ’t Klooster en de Wereld verscheen in 2011, het boek Vrijheid in gebondenheid. De spiritualiteit van de Bredase begijnen in 2013 en het boek Het geschrevene blijft. Het archief van het Begijnhof Breda in 2015. Inmiddels wordt de laatste hand gelegd aan een wetenschappelijke monografie over de bouwhistorie door drs. J. Veerman (bouwhistoricus) en een standaardwerk over de algemene geschiedenis door een groep scribenten.

Hoewel het begijnhof al beschikt over een aanzienlijke fotocollectie wordt namens de redactie van de jubileumboeken door de heer F. Roelvink gezocht naar uniek beeldmateriaal betreffende het Begijnhof en de begijnen, zoals foto’s, tekeningen, schilderijen, borduurwerken, films etc. Hij roept daarbij uw hulp in. Wellicht is in of via families van begijnen en/of pastoors – bijvoorbeeld in fotoalbums – uniek materiaal bewaard gebleven.

De redactie (van de jubileumboeken) zou u zeer erkentelijk zijn indien u beeldmateriaal digitaal kunt aanleveren. Wij zijn ook bereid om het materiaal, uiteraard kosteloos, voor u te digitaliseren waarna u de originelen retour ontvangt. U kunt hierover contact opnemen met de heer F. Roelvink via e-mail: fhmroelvink@gmail.com of telefonisch 076- 5710201 of via het secretariaat van het Begijnhof, info@begijnhofbreda.nl  of telefonisch 076-5211276. Bij een geplaatste foto zal (desgewenst) ook de naam van de aanbieder in het boek worden afgedrukt.

De laatste 15 Begijnen te Breda

Uittreksel uit lijst van pastoors van het Begijnhof

Vergelijkbare berichten

  • Keldermans’ Christoffelschouw

    Dat TV programma’s door tijdnood vaak oppervlakkig blijven is geen nieuws. Toch was hetgeen de Van Rossempjes tijdens hun
    bezoek aan Bergen op Zoom over de Christoffelschouw te berde brachten wel héél schraal. Middels dit artikel kunt u alsnog kennis nemen van de rijkdom die deze schouw als middeleeuws kunstwerk vormt.

  • Feest met de 16e geschiedenisquiz

    Na 3 x noodzakelijk uitstel vanwege de pandemie is het er toch van gekomen: de 16e editie van de quiz. Een feest waarbij velen elkaar weer na pakweg een jaar radiostilte, konden begroeten. De quiz zelf mocht er ook zijn; de hersens hoorde je bijna kraken

  • Bergs zilver: nieuwsbrief 11

    Ofschoon er sedert de tentoonstelling op deze website geen nieuwsbrief over het zilver werd geplaatst, zit de stichting BoZilver bepaald niet stil. Om deze activiteiten meer onder uw aandacht te brengen treft u hierbij de (alweer ) 11e nieuwsbrief aan.

  • Lezingen, lezingen, lezingen

    Van lezingen word je wijzer. Door het luisteren naar wat iemand over een onderwerp te vertellen heeft, steek je op een simpele wijze het een en ander op over onze streek wat je anders met meer moeite ontdekt. Ook zijn er lezingen die tijdens vakanties nuttig zijn, omdat je met andere ogen naar bouwkunst gaat kijken.

  • Geschiedenisquiz 2023

    De 18e quiz waar u uw kennis van de Bergse geschiedenis (en méér) met anderen kunt meten. Schrijf uw team nu in en ga met dit bericht in training voor de eeuwige roem!

  • De dikke boom omgewaaid

    Hoe vluchtig het nieuws is, blijkt uit enkele artikelen over gebeurtenissen in de stad die vele Bergenaren onbekend zullen zijn. Er is nu een interessante mogelijkheid dergelijk nieuws uit de archieven op te diepen.