Oproep voor beeldmateriaal voor jubileumboeken Begijnhof Breda

Het Begijnhof Breda is de oudste instelling van Brabant en één van de oudste rechtspersonen in Nederland. De rechtspersoon werd opgericht op 22 maart 1267 en bestaat ononderbroken tot op de dag van vandaag. In 2017 wordt het 750-jarig bestaan gevierd.

Ter gelegenheid van dit jubileum verschijnt een serie van vijf boeken. Het fotoboek Leven tussen ’t Klooster en de Wereld verscheen in 2011, het boek Vrijheid in gebondenheid. De spiritualiteit van de Bredase begijnen in 2013 en het boek Het geschrevene blijft. Het archief van het Begijnhof Breda in 2015. Inmiddels wordt de laatste hand gelegd aan een wetenschappelijke monografie over de bouwhistorie door drs. J. Veerman (bouwhistoricus) en een standaardwerk over de algemene geschiedenis door een groep scribenten.

Hoewel het begijnhof al beschikt over een aanzienlijke fotocollectie wordt namens de redactie van de jubileumboeken door de heer F. Roelvink gezocht naar uniek beeldmateriaal betreffende het Begijnhof en de begijnen, zoals foto’s, tekeningen, schilderijen, borduurwerken, films etc. Hij roept daarbij uw hulp in. Wellicht is in of via families van begijnen en/of pastoors – bijvoorbeeld in fotoalbums – uniek materiaal bewaard gebleven.

De redactie (van de jubileumboeken) zou u zeer erkentelijk zijn indien u beeldmateriaal digitaal kunt aanleveren. Wij zijn ook bereid om het materiaal, uiteraard kosteloos, voor u te digitaliseren waarna u de originelen retour ontvangt. U kunt hierover contact opnemen met de heer F. Roelvink via e-mail: fhmroelvink@gmail.com of telefonisch 076- 5710201 of via het secretariaat van het Begijnhof, info@begijnhofbreda.nl  of telefonisch 076-5211276. Bij een geplaatste foto zal (desgewenst) ook de naam van de aanbieder in het boek worden afgedrukt.

De laatste 15 Begijnen te Breda

Uittreksel uit lijst van pastoors van het Begijnhof

Vergelijkbare berichten

  • Dit komt niet meer terug

    Een vondst in een museum in Antwerpen attendeert u op een schildering die ooit tot het Bergse erfgoed gerekend mocht worden, maar hier zo goed als zeker niet meer zal terugkeren

  • Vacature bestuur

    Het bestuur van de Geschiedkundige Kring is op zoek naar een nieuw bestuurslid in verband met het statutair aftreden van bestuurslid Jan van Tienen.

  • Een oude luchtfoto

    Deze foto is weer een uitdaging voor wie de stad en vooral de directe omgeving nog uit de eerste helft van de vorige eeuw (her)kent. Ga er uitgebreid voor zitten eer u dit artikel opent!

  • Pandemie: niets nieuws onder de zon

    De geschiedenis kent meer perioden waarin een ziekte over de wereld rondwaarde. De pest is misschien de meest bekende, maar er is meer …

  • De deuren gaan (voorzichtig) weer open

    Het zijn niet alleen de terrassen en Markiezenhof die (met beperkingen) gasten ontvangen, maar ook de Scherminckel in het Archeologisch museum en de stadsgidsen heten u welkom.

  • Kanonnen op de Waterschans teruggeplaatst

    Wanneer de laatste kanonnen van de Waterschans verdwenen zijn, is niet precies bekend. Wel dat dit minstens 150 jaar geleden is, toen Bergen op Zoom zijn vestingfunctie verloor. Nu zijn er twee weer terug. Niet als bewapening van een versterking, maar als sierstuk op het gerestaureerde monument.