Stadsexcursie Archeologisch Depot

In samenwerking met Stichting In den Scherminckel

Op zaterdag 20 april willen we weer een stadsexcursie organiseren. Dit gaan we doen in het Archeologisch Depot, Wassenaarstraat 61 (oude politiebureau). Aansluitend is daar gelegenheid om zelf nog rond te kijken in de tentoonstelling in de ArcheoHotspot. Puzzelen met eeuwenoude scherven behoort ook tot de mogelijkheden. We maken kennis met het hele proces van opgraven tot vondstverwerking. We zien de Romeinse munten en amforen van het Thaliaplein en het bekende Bergse aardewerk. Tevens bestaat de mogelijkheid om eventuele vondsten, die u thuis hebt liggen, mee te nemen. Dan wordt gekeken of de vondst gedetermineerd kan worden (wat is het en hoe oud is het?). Er is een film over het Sint Maartensgasthuis, de opgraving bij het Gouvernementsplein en…..de Grote Man! In de tentoonstelling wordt ook aandacht besteed aan de verdwenen stadspoorten en de – al dan niet – opgegraven vestingwerken.
De excursie zal ongeveer 1 ½ uur duren. Voor mensen, die slecht ter been zijn, wordt het lastig in verband met de trappen. Elke groep bestaat maximaal uit 20 personen. We starten daarom met twee groepen (om 10.30 uur en om 12.30 uur), waarbij u uw voorkeur voor een tijdstip kunt aangeven. Bij meer dan 40 aanmeldingen bestaat de mogelijkheid om 14.30 uur ook nog in te vullen.

Aanmelden kan bij de secretaris van de Geschiedkundige Kring:
secretaris@geschiedkundigekringboz.nl

Vergelijkbare berichten

  • Presentatie ledengeschenk 2020: Jan IV van Bergen

    Een nieuwe studie over Jan IV van Glymes werd (helaas) slechts in kleine kring gepresenteerd. De verspreiding kent een heel wat grotere kring: het is het nieuwe ledengeschenk van de Geschiedkundige Kring.

  • Herdenking watersnoodramp 1953

    Kranten attenderen op de komende herdenking van de Watersnoodramp; ook lokaal is hier veel aandacht voor, met focus op de gebeurtenissen in Halsteren en Lepelstraat

  • Alloo, mette Peperbus ……….

    Met Vastenavond is de Bergse stadstoren aangekleed als een echte dweil. Maar ook in het verleden zijn er regelmatig veranderingen aan het uiterlijk van de toren geweest. Deze waren wat blijvender, trouwens. Hier een foto uit een recent verleden die een nadere datering behoeft.

  • Stadsexcursie RNR

    Geen grap, op zaterdag 1 april 2023 zal weer een stadsexcursie plaatsvinden. We gaan op bezoek bij oude hoofdgebouw van Rogier Nerincx Richter!

  • Lezingen, lezingen, lezingen

    Van lezingen word je wijzer. Door het luisteren naar wat iemand over een onderwerp te vertellen heeft, steek je op een simpele wijze het een en ander op over onze streek wat je anders met meer moeite ontdekt. Ook zijn er lezingen die tijdens vakanties nuttig zijn, omdat je met andere ogen naar bouwkunst gaat kijken.