Stadsexcursie Archeologisch Depot

In samenwerking met Stichting In den Scherminckel

Op zaterdag 20 april willen we weer een stadsexcursie organiseren. Dit gaan we doen in het Archeologisch Depot, Wassenaarstraat 61 (oude politiebureau). Aansluitend is daar gelegenheid om zelf nog rond te kijken in de tentoonstelling in de ArcheoHotspot. Puzzelen met eeuwenoude scherven behoort ook tot de mogelijkheden. We maken kennis met het hele proces van opgraven tot vondstverwerking. We zien de Romeinse munten en amforen van het Thaliaplein en het bekende Bergse aardewerk. Tevens bestaat de mogelijkheid om eventuele vondsten, die u thuis hebt liggen, mee te nemen. Dan wordt gekeken of de vondst gedetermineerd kan worden (wat is het en hoe oud is het?). Er is een film over het Sint Maartensgasthuis, de opgraving bij het Gouvernementsplein en…..de Grote Man! In de tentoonstelling wordt ook aandacht besteed aan de verdwenen stadspoorten en de – al dan niet – opgegraven vestingwerken.
De excursie zal ongeveer 1 ½ uur duren. Voor mensen, die slecht ter been zijn, wordt het lastig in verband met de trappen. Elke groep bestaat maximaal uit 20 personen. We starten daarom met twee groepen (om 10.30 uur en om 12.30 uur), waarbij u uw voorkeur voor een tijdstip kunt aangeven. Bij meer dan 40 aanmeldingen bestaat de mogelijkheid om 14.30 uur ook nog in te vullen.

Aanmelden kan bij de secretaris van de Geschiedkundige Kring:
secretaris@geschiedkundigekringboz.nl

Vergelijkbare berichten

  • Bergen op Zoom wint BNG Erfgoedprijs 2014

    Op 31 oktober 2014 maakte de jury in een bijeenkomst in Kampen bekend dat Bergen op Zoom uit vier genomineerden als winnaar werd aangewezen van de Erfgoedprijs 2014 van de Bank Nederlandse Gemeenten.

  • Kerkbrand: een flashback

    De brand in Parijs, waarbij de Notre Dame in vlammen opging, roept voor Bergenaren de herinnering op aan 10 april 1972, toen de Gertrudiskerk hetzelfde lot onderging

  • Een bijzondere dodenherdenking

    Duizend Canadese jongeren houden op 4 mei dodenherdenking op de oorlogsbegraafplaats in Bergen op Zoom

  • Arleniusdag

    In Aarle-Rixtel wordt op 14 oktober een dag gewijd aan het leven en werk van Arlenius. Dit is geen activiteit van de Kring, maar graag brengen we deze interessante dag onder de aandacht van onze leden.

  • Oud voorzitter Ad van den Bulck overleden

    Op 28 oktober 2014 kwam het trieste bericht, dat onze oud-voorzitter, Ad van den Bulck, na een kort ziekbed is overleden. Wij verliezen in hem een gedreven mens met een warm hart voor de geschiedenis van Bergen op Zoom, waar hij veel van zijn energie in stak. Zijn stimulerende kracht zal ons nog lang bij blijven.

  • Dit komt niet meer terug

    Een vondst in een museum in Antwerpen attendeert u op een schildering die ooit tot het Bergse erfgoed gerekend mocht worden, maar hier zo goed als zeker niet meer zal terugkeren