Op 2 april 2025 heeft de ALV plaatsgevonden in het Groot Arsenaal. Het verslag van de ALV is nu terug te lezen.
Vergelijkbare berichten
Hofzaallezing 2024-3
Het Geopark gebied blijkt bezaaid met vroegere verdronken dorpen. Daarbij zijn nog niet eens andere plekken als kloosters en buurtschappen geteld.
Hofzaallezing 2015-IV: ‘Eens maar nooit weer’
In de vierde lezing schetst Robert Catsburg het leven van een Canadese soldaat tijdens de Slag om de Schelde, en citeert uit zijn interviews met veteranen die aan de Zoom hebben gevochten.
Nogmaals: een oude luchtfoto
Het artikeltje met bovenstaande titel van enkele maanden terug heeft twee interessante reacties opgeleverd. Jeroen Dietvorst wijst als eigenaar van het pand Jeruzalem op een verbouwing, en Paul Sturm meent met op de foto zichtbare veranderingen het moment van opname ook vrij nauwkeurig te bepalen. Beide antwoorden stroken echter niet met elkaar. Leerzaam en interessant.
Hoop op Toekomst
Deze toch wat deprimerende, en tegelijkertijd optimistische film- en boektitel brengt u terug naar WO I, toen vele Belgische vluchtelingen uit hun gewone dagelijkse leven werden gerukt, en zij hoopten een nieuwe toekomst op te kunnen bouwen na het oorlogsgeweld dat hen plotseling overkwam.
Toen het Gouvernement nog militair was
Een buurtbewoner vertelt over een spectaculaire ontsnapping vanuit het militair hospitaal
Oud voorzitter Bert van der Stoel overleden
Recent is ons weer een prominent lid van de Bergse samenleving ontvallen. Naast vele andere functies was Bert in de jaren ’80 voorzitter van de Geschiedkundige Kring.
