Vooraankondiging Geschiedenisquiz 2016

Op vrijdagavond 15 april 2016 zal de twaalfde Geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring worden gespeeld. Daarvoor heeft Scholengemeenschap ’t Rijks ons traditiegetrouw de theaterzaal ter beschikking gesteld.
Het quizteam van de Lievevrouweparochie kon in 2015 de wisselbeker definitief mee naar huis nemen. Zij wonnen de bokaal voor de derde keer.  2016 wordt dus het jaar van de nieuwe wisselbeker. De teams kunnen zich daarop nu al gaan voorbereiden. Hier vindt u een trimbaantje uit 2013:  ronde 1ronde 2  –  ronde 3  –  ronde 4. De (juiste) antwoorden vindt u aan het einde van elke vragenronde; zo kunt u zichzelf ook controleren.

 Aanmelden van teams kan vanaf 1 februari 2016, per e-mail bij fons.evers@ziggo.nl De inschrijvingstermijn sluit op 15 maart 2016 of anders zodra het maximale aantal teams zich heeft aangemeld.
Ook voor nieuwe teams staat de inschrijving open. Teams die in 2015 aan de geschiedenisquiz hebben deelgenomen of daarvoor werden uitgenodigd krijgen half januari 2016 per e-mail een uitnodiging om in te schrijven.  Elk team telt weer (maximaal) 6 quizzers.

 

Vergelijkbare berichten

  • Een raadselachtig schot

    Vanuit de Moeregrebstraat is in de achtergevel van het pand Rijkebuurtstraat een kogel te zien die er volgens een zegsman al sedert mensenheugenis zit. DE vraag is: hoe is die kogel daar gekomen? Een uitdaging voor de lezer.

  • Keldermans’ Christoffelschouw

    Dat TV programma’s door tijdnood vaak oppervlakkig blijven is geen nieuws. Toch was hetgeen de Van Rossempjes tijdens hun
    bezoek aan Bergen op Zoom over de Christoffelschouw te berde brachten wel héél schraal. Middels dit artikel kunt u alsnog kennis nemen van de rijkdom die deze schouw als middeleeuws kunstwerk vormt.

  • Bourgondische hofcultuur in BoZ

    Marion Boers maakte korte metten met de zogenaamde bourgondische maaltijden die enige tijd populair waren. Het voedsel werd daar op een jolige manier aangeboden op houten planken uitgestald op volle tafels, en bestek ontbrak sowieso. Eten met je handen en zo was dus ‘bourgondisch’. ‘Integendeel’, vertelde Boers, ‘maaltijden in die tijd waren aan vele regels gebonden’. Bart van Loo bracht het boek ‘Bourgondiers’ uit, dat een duidelijk beeld schetst van de expansie die de Bourgondische hertogen realiseerden en daarmee hun hofrituelen verder verspreidden.

  • Excursie in het Markiezenhof

    Een excursie met een echte deskundige als monumentenarchitect Jan Weyts is altijd genieten. Wie meende het Markiezenhof wel gezien te hebben, moet eens met deze gids meelopen. Dan leer je pas kijken, of liever, het gebouw ‘lezen’.

  • Stadsexcursie Archeologisch Depot

    Op zaterdag 20 april wordt samen met Stichting In Den Scherminckel een stadsexcursie georganiseerd. naar het archeologisch depot.