Vooraankondiging Geschiedenisquiz 2016

Op vrijdagavond 15 april 2016 zal de twaalfde Geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring worden gespeeld. Daarvoor heeft Scholengemeenschap ’t Rijks ons traditiegetrouw de theaterzaal ter beschikking gesteld.
Het quizteam van de Lievevrouweparochie kon in 2015 de wisselbeker definitief mee naar huis nemen. Zij wonnen de bokaal voor de derde keer.  2016 wordt dus het jaar van de nieuwe wisselbeker. De teams kunnen zich daarop nu al gaan voorbereiden. Hier vindt u een trimbaantje uit 2013:  ronde 1ronde 2  –  ronde 3  –  ronde 4. De (juiste) antwoorden vindt u aan het einde van elke vragenronde; zo kunt u zichzelf ook controleren.

 Aanmelden van teams kan vanaf 1 februari 2016, per e-mail bij fons.evers@ziggo.nl De inschrijvingstermijn sluit op 15 maart 2016 of anders zodra het maximale aantal teams zich heeft aangemeld.
Ook voor nieuwe teams staat de inschrijving open. Teams die in 2015 aan de geschiedenisquiz hebben deelgenomen of daarvoor werden uitgenodigd krijgen half januari 2016 per e-mail een uitnodiging om in te schrijven.  Elk team telt weer (maximaal) 6 quizzers.

 

Vergelijkbare berichten

  • Update website

    De website is ‘verbouwd’. Alles wat u voorheen zag, is er nog steeds. Soms is een onderdeel verplaatst. Lees hier meer.

  • Bergse Erfgoedprijs

    Voor de nieuwe Bergse Erfgoedprijs zijn maar liefst 8 projecten ingediend. Vier daarvan zijn genomineerd. Of in ‘moderne taal’: staan op een shortlist. Meer hierover in bijgaand artikel.

  • Stadsexcursie: Een historische kroegentocht

    Bij het onderzoek voor zijn boek ‘Bergen op Stap’ heeft Henk Franken een encyclopedische kennis van de Bergse horeca bijeengebracht. Met gemak weet hij een stadsexcursie van begin tot eind boeiend te vullen. Een openbaring voor Bergenaren, en een klein tipje van wat met het boek in november te verwachten is.

  • 1944 Tholen geïnundeerd

    Een artikel over de Duitse inundatie in 1944 en de gevolgen voor inwoners en het eiland, in digitale printbare vorm

  • Kijktip: Ansjovissoep en méér

    In het VPRO programma ‘Koken met Van Boven’ wordt soep gemaakt met ansjovis, en wordt aandacht besteed aan de (unieke) Bergse weervisserij.