Waterschans 2023-4

De laatste Waterschans van 2023 is uit. Met daarin alles wat je als Bergenaar moet weten over de Mie den Os(car), de prijs voor het beste ontwerp van de Gròòte Optocht.
Vastenavendkenner Eric Elich legt uit hoe deze trofee, want zo zien ontwerpers dit kleinood, is ontstaan en wat de betekenis ervan is in de wondere wereld van de Vastenavend.
Maar er is meer in deze nieuwe Waterschans:
Een pas opgedoken en unieke briefwisseling uit 1945. Tussen Sjannie van de Watering en haar familie. Sjannie mocht om aan te sterken na de Tweede Wereldoorlog naar Engeland. Bleekneusjes heten deze kinderen, tienduizenden maakten zo’n reis;
We zoomen ook in op het einde van de Scheldeflat naar aanleiding van de documentaire die woningcorporatie Stadlander erover liet maken;
Bas Augustijn vertelt alles over de eerste auto’s in Bergen op Zoom en de kentekens die ze hadden;
Irene van Kemenade legt uit hoe bijzonder het Groot Arsenaal is;
Cees Vanwesenbeeck zet een heel oud en hardnekkig misverstand over de Gertrudisbron voor eens en altijd recht.
En we laten zien hoe actief de Geschiedkundige Kring en al haar vrijwilligers is.
Die nieuwe Waterschans ontvangt u als lid automatisch. Wie niet zo gelukkig is vindt losse exemplaren in de plaatselijke boekhandel. Maar lid worden is bepaald slimmer!
https://www.geschiedkundigekringboz.nl/lid-worden/

Vergelijkbare berichten

  • Overlijden Jan van Mosselveld

    De redactie ontving het bericht dat oud-archivaris Jan van Mosselveld onlangs op de leeftijd van 93 jaar overleed.

  • 100 jaar luchtvaart in Nederland

    Ofschoon de viering op initiatief van KLM, GKN Fokker en NLR uitgaat van 1919 als begin van de luchtvaart in Nederland, was het echte begin 10 jaar eerder in West Brabant. Het in april 2019 geopende luchtvaartmuseum ‘Wings over Woensdrecht’ brengt de historie van de luchtvaart en de Westbrabantse bijdrage hieraan nauwkeurig in beeld. Een boek over een Bergs vliegtuig maakt hier deel van uit. Maar er is veel meer.

  • Quizzers: laatste kans!

    Laatste gelegenheid om uw team aan te melden. Er zijn nog enkele plekjes.

  • Belgische vluchtelingen en Joodse pianiste

    Veel activiteiten in en om het Markiezenhof haken tijdens de Maand van de Geschiedenis in op het landelijke thema ‘grenzen’. Lees hier meer over een boeiende filmdocumentaire over een miljoen Belgische vluchtelingen in 1914 en een lezing over een Joodse pianiste die het concentratiekamp overleefde.

  • Een echte verrassing

    Een handgeschreven boek over de Bergse geschiedenis werd ons zomaar in de schoot geworpen