Waterschans 2023-4

De laatste Waterschans van 2023 is uit. Met daarin alles wat je als Bergenaar moet weten over de Mie den Os(car), de prijs voor het beste ontwerp van de Gròòte Optocht.
Vastenavendkenner Eric Elich legt uit hoe deze trofee, want zo zien ontwerpers dit kleinood, is ontstaan en wat de betekenis ervan is in de wondere wereld van de Vastenavend.
Maar er is meer in deze nieuwe Waterschans:
Een pas opgedoken en unieke briefwisseling uit 1945. Tussen Sjannie van de Watering en haar familie. Sjannie mocht om aan te sterken na de Tweede Wereldoorlog naar Engeland. Bleekneusjes heten deze kinderen, tienduizenden maakten zo’n reis;
We zoomen ook in op het einde van de Scheldeflat naar aanleiding van de documentaire die woningcorporatie Stadlander erover liet maken;
Bas Augustijn vertelt alles over de eerste auto’s in Bergen op Zoom en de kentekens die ze hadden;
Irene van Kemenade legt uit hoe bijzonder het Groot Arsenaal is;
Cees Vanwesenbeeck zet een heel oud en hardnekkig misverstand over de Gertrudisbron voor eens en altijd recht.
En we laten zien hoe actief de Geschiedkundige Kring en al haar vrijwilligers is.
Die nieuwe Waterschans ontvangt u als lid automatisch. Wie niet zo gelukkig is vindt losse exemplaren in de plaatselijke boekhandel. Maar lid worden is bepaald slimmer!
https://www.geschiedkundigekringboz.nl/lid-worden/

Vergelijkbare berichten

  • Inhoudstabel Waterschans bijgewerkt

    De inhoudstabel van de Waterschans op deze website werkt weer als vanouds; je kunt weer elk artikel dat vanaf 1968 is verschenen (behalve in de twee laatste jaargangen), met één klik oproepen.

  • 1814: Gedenkstenen teruggeplaatst

    De gedenkstenen voor de op 8 maart 1814 omgekomen Engelse officiers zijn op 1 maart teruggeplaatst, en worden op 8 maart 2016 onthuld in bijzijn van nazaten van een van de omgekomen officiers.

  • Nogmaals: een oude luchtfoto

    Het artikeltje met bovenstaande titel van enkele maanden terug heeft twee interessante reacties opgeleverd. Jeroen Dietvorst wijst als eigenaar van het pand Jeruzalem op een verbouwing, en Paul Sturm meent met op de foto zichtbare veranderingen het moment van opname ook vrij nauwkeurig te bepalen. Beide antwoorden stroken echter niet met elkaar. Leerzaam en interessant.

  • Lancering website Jeugdcanon.nl

    Op woensdag 22 januari 2025 is de website Jeugdcanon.nl gelanceerd. Dit project van de werkgroep Jeugd is een unieke geschiedeniswebsite gericht op kinderen in de leeftijd van ca. 8 tot 12 jaar.