Waterschans 2023-4

De laatste Waterschans van 2023 is uit. Met daarin alles wat je als Bergenaar moet weten over de Mie den Os(car), de prijs voor het beste ontwerp van de Gròòte Optocht.
Vastenavendkenner Eric Elich legt uit hoe deze trofee, want zo zien ontwerpers dit kleinood, is ontstaan en wat de betekenis ervan is in de wondere wereld van de Vastenavend.
Maar er is meer in deze nieuwe Waterschans:
Een pas opgedoken en unieke briefwisseling uit 1945. Tussen Sjannie van de Watering en haar familie. Sjannie mocht om aan te sterken na de Tweede Wereldoorlog naar Engeland. Bleekneusjes heten deze kinderen, tienduizenden maakten zo’n reis;
We zoomen ook in op het einde van de Scheldeflat naar aanleiding van de documentaire die woningcorporatie Stadlander erover liet maken;
Bas Augustijn vertelt alles over de eerste auto’s in Bergen op Zoom en de kentekens die ze hadden;
Irene van Kemenade legt uit hoe bijzonder het Groot Arsenaal is;
Cees Vanwesenbeeck zet een heel oud en hardnekkig misverstand over de Gertrudisbron voor eens en altijd recht.
En we laten zien hoe actief de Geschiedkundige Kring en al haar vrijwilligers is.
Die nieuwe Waterschans ontvangt u als lid automatisch. Wie niet zo gelukkig is vindt losse exemplaren in de plaatselijke boekhandel. Maar lid worden is bepaald slimmer!
https://www.geschiedkundigekringboz.nl/lid-worden/

Vergelijkbare berichten

  • Geschiedenisquiz 2021

    Na de afgelasting van de quiz in voorjaar 2020 en twee alternatieve data lijkt een editie 2021 op vrijdag 8 oktober haalbaar te zijn!

  • Winnaar erfgoedprijs bekend

    Wethouder en juryvoorzitter Evert Weys maakte voor een klein gezelschap bekend wie de uiteindelijke winnaar van de Bergse Erfgoedprijs 2019 is geworden

  • Vrederust, een zeeuwse enclave

    Een indrukwekkende film over de zorg in het begin van de vorige eeuw voor geesteszieken op Vrederust

  • Muur Smitsvest heet weer Gadellière

    Op 4 november 2016 werd de naamsteen van Gadellière (opnieuw) onthuld. Dit als bekroning op de restauratie van de in verval geraakte vestingmuur langs het Smitsvest.

  • Opsporing verzocht

    Dit is geen politiebericht, maar wel wordt uw medewerking bij een opsporing gevraagd.

  • Canada at War

    YouTube bevat (ook) een grote hoeveelheid origineel filmmateriaal van WO II. Twee films zijn hier uit gelicht: de operaties van het Canadese leger vanaf Normandië langs de Belgische kust, en een film over de Slag om de Schelde, de grootste strijd ooit op Nederlandse bodem. Deze strijd was cruciaal voor de uiteindelijke overwinning.
    Behalve deze twee films is ook de herdenkingsfilm die de Geschiedkundige Kring ism BRTO tv in 1994 maakte hier te vinden.