Waterschans 2023-4

De laatste Waterschans van 2023 is uit. Met daarin alles wat je als Bergenaar moet weten over de Mie den Os(car), de prijs voor het beste ontwerp van de Gròòte Optocht.
Vastenavendkenner Eric Elich legt uit hoe deze trofee, want zo zien ontwerpers dit kleinood, is ontstaan en wat de betekenis ervan is in de wondere wereld van de Vastenavend.
Maar er is meer in deze nieuwe Waterschans:
Een pas opgedoken en unieke briefwisseling uit 1945. Tussen Sjannie van de Watering en haar familie. Sjannie mocht om aan te sterken na de Tweede Wereldoorlog naar Engeland. Bleekneusjes heten deze kinderen, tienduizenden maakten zo’n reis;
We zoomen ook in op het einde van de Scheldeflat naar aanleiding van de documentaire die woningcorporatie Stadlander erover liet maken;
Bas Augustijn vertelt alles over de eerste auto’s in Bergen op Zoom en de kentekens die ze hadden;
Irene van Kemenade legt uit hoe bijzonder het Groot Arsenaal is;
Cees Vanwesenbeeck zet een heel oud en hardnekkig misverstand over de Gertrudisbron voor eens en altijd recht.
En we laten zien hoe actief de Geschiedkundige Kring en al haar vrijwilligers is.
Die nieuwe Waterschans ontvangt u als lid automatisch. Wie niet zo gelukkig is vindt losse exemplaren in de plaatselijke boekhandel. Maar lid worden is bepaald slimmer!
https://www.geschiedkundigekringboz.nl/lid-worden/

Vergelijkbare berichten

  • 15e Geschiedenisquiz met duel beslist

    Voor het eerst in de geschiedenis eindigden twee teams op de eerste plaats. Een duel tussen de twee rivalen moest de beslissing brengen. Ze mochten niet zelf de wapens kiezen….

  • Keldermans’ Christoffelschouw

    Dat TV programma’s door tijdnood vaak oppervlakkig blijven is geen nieuws. Toch was hetgeen de Van Rossempjes tijdens hun
    bezoek aan Bergen op Zoom over de Christoffelschouw te berde brachten wel héél schraal. Middels dit artikel kunt u alsnog kennis nemen van de rijkdom die deze schouw als middeleeuws kunstwerk vormt.

  • 1944 Tholen geïnundeerd

    Een artikel over de Duitse inundatie in 1944 en de gevolgen voor inwoners en het eiland, in digitale printbare vorm

  • Toine Mazairac: het boek

    Eindelijk is er een boek over de roemruchte Bergenaar Toine Mazairac. Een boekje dat veel Bergenaren, wellicht onbewust, gemist hebben. De Opeldealer, zoals velen hem zullen kennen, had nog veel meer kwaliteiten.

  • Hofzaallezing 2017-II: Zilver in Bergen

    De tweede Hofzaallezing op 14 maart 2017 vormde een duidelijke prélude op de komende tentoonstelling Voorbij IJdelheid van 20 mei – 29 oktober 2017 en de publicatie van het boek Zilver in en om Bergen op Zoom. Een tentoonstelling van een regio- overstijgend belang en een boek dat een standaardwerk vormt over de welhaast vergeten zilvernijverheid in het markiezaat.