Open dag WestBrabantse Waterlinie

Fort Henricus, Fort de Roovere en Het Ravelijn; drie parels van de West Brabantse Waterlinie. Op deze en andere unieke locaties vieren de gemeenten Bergen op Zoom en Steenbergen na jaren van bouwen de afronding van de in ere herstelde West Brabantse Waterlinie.

Komt dat zien!
Iedereen is van harte welkom op zondag 20 oktober 2019 tijdens de Open Dag van de West-Brabantse Waterlinie. Kom langs en dompel je onder in allerhande feestelijke, culturele, creatieve, architectonische, historische en sportieve activiteiten – voor jong en oud – op Fort de Roovere , het Ravelijn en Fort Henricus. Laat je meeslepen naar ons rijke verleden, geniet van de optredens, maak een bustour langs alle locaties, en luister naar de boeiende vertellingen van de gidsen over de Waterschans, Benedensas en Dintelse Gorzen.
De Open Dag begint om 12.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Meer info over het uitgebreide programma vind je hier. Houd daarnaast ook het facebook-event ​ in de gaten.

Vergelijkbare berichten

  • Uitgave boek over Joris van Spilbergen

    Deze zomer (2015) was het exact 400 jaar geleden dat Joris van Spilbergen de Spaanse Zuidzee Armada een gevoelige nederlaag toebracht. Later in dienst bij het machtige handelshuis van Balthasar de Moucheron maakt hij o.a. in 1601 een reis naar Ceylon en Java. Na thuiskomst verhuist hij naar Bergen op Zoom. Over deze relatief onbekende plaatsgenoot schreef Jan de Lint een boek wat 10 dec. gepresenteerd zal worden.

  • Quizzers: laatste kans!

    Laatste gelegenheid om uw team aan te melden. Er zijn nog enkele plekjes.

  • Lesmateriaal na afloop van les 1

    Het ‘huiswerk’ na les 1 van oud schrift vind u hieronder. Het transcript De eed van Jan van Withem Transcriptieregels

  • Muur Smitsvest heet weer Gadellière

    Op 4 november 2016 werd de naamsteen van Gadellière (opnieuw) onthuld. Dit als bekroning op de restauratie van de in verval geraakte vestingmuur langs het Smitsvest.

  • Hofzaallezingen 2025

    De kaartverkoop voor de Hofzaallezingen is geopend. De cyclus is dit jaar op dinsdag 21 en 28 oktober en 4 november 2025.

  • Monumentale bomen in Bergen op Zoom

    in Waterschans 2021-III duikt onze redacteur Willem de Weert in het groene erfgoed in Gemeente Bergen op Zoom. Er staan inmiddels vele monumentale bomen op, al zijn er zeker nog vele bomen niet beschermd die hier wel degelijk voor in aanmerking zouden kunnen komen. De lijst van de gemeente met beschermde bomen is hier terug…