Filmpremière: Cor & Henk, weervissers van de Oosterschelde

Cor & Henk, de film over ambachtelijke weervissers in de Oosterschelde, gaat 9 september a.s. tijdens het Film by the Sea festival in premiere.
Cor van Dort en Henk van Schilt zijn – wellicht – de laatste ambachtelijke ansjovis weervissers van de Oosterschelde.

Bij tijen ziede de weervissers, weer of gin weer, weer in de weer in de weer 

Onder de rook van Bergen op Zoom houden Cor (nu 85!) en schoonzoon Henk dit cultureel erfgoed in stand. De productie van deze 50 minuten film duurde een jaar. Want, zoals Henk zegt : ’het is niet alleen vissen’. Voor dit vis ambacht wordt ’s winters het hout gehakt om de fuik (het weer) in het vroege voorjaar weer te herstellen en op te bouwen.
De beelden van een verstilde Oosterschelde (ons grootste Nederlandse natuurpark), de harde en lange 24/7 arbeid van de vissers, de muziek van Maurits Overdulve en de vraag hoe de vangst nu weer zal zijn, betrekken de kijker actief bij de film.
Een voorproefje van deze sfeervolle film Cor & Henk voor de nieuwsgierigen onder ons (dus OQ…) vindt u in deze sneak preview
Een eerdere film over de familie van Dort ‘Verdronken Land’ ging in 2010 op het filmfestival Breda in première.

Weervisserij is veel meer dan in de zomer werken op het water

Vergelijkbare berichten

  • Oud voorzitter Ad van den Bulck overleden

    Op 28 oktober 2014 kwam het trieste bericht, dat onze oud-voorzitter, Ad van den Bulck, na een kort ziekbed is overleden. Wij verliezen in hem een gedreven mens met een warm hart voor de geschiedenis van Bergen op Zoom, waar hij veel van zijn energie in stak. Zijn stimulerende kracht zal ons nog lang bij blijven.

  • Een academische terugblik op de jaren zestig

    Als deel van de viering van het 50 jarig jubileum hield de School voor Geschiedenis voor leerlingen en oud-leerlingen op 29 september 2018 in de Ontmoetingskerk een ‘academische zitting’ waarin terug werd gekeken naar de tijd waarin de Geschiedkundige Kring werd opgericht.

  • Monumentenweekend 2016 groots geopend

    Op vrijdagavond opende Arjan van der Weegen het dertigste Bergse Monumentenweekend, waarbij de het kijk- en luisterkunstwerk ‘Die andere wereld’ van Ward Warmoeskerken een indrukwekkende invulling toonde van het thema Iconen en
    De eerste uitreiking van de Bergse Erfgoedprijs die bij deze gelegenheid plaatsvond wordt in een ander artikel beschreven.

  • Een weekend vol erfgoed: Open Monumentendagen 2025

    13 en 14 september 2025 Op zaterdag 13 en zondag 14 september openen in Bergen op Zoom opnieuw tientallen monumenten hun deuren voor het publiek. Tijdens Open Monumentendag kun je gratis kennismaken met de rijke historie van onze stad en omgeving. Denk aan kerken, woonhuizen, historische panden en bijzondere plekken die normaal gesproken niet toegankelijk…