Oud voorzitter Bert van der Stoel overleden

Bert van der Stoel (1949-2020)
Op 3 juli jl. is oud-voorzitter van de Geschiedkundige Kring Bert van der Stoel op 70-jarige leeftijd overleden. Bert van der Stoel is geboren in Bergen op Zoom nadat het gezin in 1947 vanuit Boskoop was verhuisd omdat vader Van der Stoel predikant werd van de Gereformeerde Gemeente van Bergen op Zoom. Al vanaf jonge leeftijd was Bert politiek actief. Hij werd lid van de VVD en koos voor een politieke en bestuurlijke loopbaan. Hij was van 1974 tot 1994 lid van de gemeenteraad en was in die periode ook tweemaal wethouder met cultuur en welzijn in zijn portefeuille: van 1979 tot 1982 en van 1990 tot 1994. Na zijn gemeentelijke loopbaan was hij tussen 1996 en 2013 ook enkele malen lid van Provinciale Staten. Ook buiten zijn publieke functies zette hij zich in voor de samenleving, vooral op sociaal en cultureel gebied. Zo was hij van 1984 tot 1990 voorzitter van de Geschiedkundige Kring. In de eerstvolgende Waterschans, die in september verschijnt, zal de Geschiedkundige Kring uitgebreider terugkijken op het rijk gevulde leven van zijn oud-voorzitter.

Vergelijkbare berichten

  • Twee nieuwe bestuursleden in ALV

    Twee bestuursleden traden af omdat hun termijn er op zat, twee nieuwe traden aan. Plus een lezing over het Groot Arsenaal

  • Peperstraten

    Ook kleinschalig onderzoek kan tot verrassende resultaten leiden. Al hebben we hier geen Peperstraat, het brengt u wellicht op een idee.

  • Een nieuwe belofte

    De 76e editie van de Maria Ommegang wordt zwaar gehinderd door de coronacrisis. De stoet zal niet door de straten trekken, maar zonder publiek in de Gertrudiskerk. Deze unieke gebeurtenis wordt door ZuidWestTV rechtstreeks uitgezonden op 28 juni vanaf 14.00 uur (Ziggo kanaal 40 of KPN kanaal 1420)

  • Kunst te koop

    De maker van de buste van Korneel Slootmans biedt enkele voorstudies te koop aan. Deze laten Bergenaren toch niet in vreemde handen overgaan?

  • Kijktip: Ansjovissoep en méér

    In het VPRO programma ‘Koken met Van Boven’ wordt soep gemaakt met ansjovis, en wordt aandacht besteed aan de (unieke) Bergse weervisserij.

  • Monumentendag voor jeugdige volwassenen

    Ouders en grootouders mochten een dag meekijken met hun (klein-) kinderen in de mooiste geschiedenisles die maar kunt bedenken. Je staat er midden in. Een eenmalig gebeuren dank zij het jubileumjaar van de Geschiedkundige Kring; tevens een langdurige traditie van de stichting Jeugdmonumentendag