Gedicht ‘De Zoom’

Onlangs is de webredactie geattendeerd op een mooie videoclip waarbij het gedicht ‘De Zoom’ van Anton van Duinkerken gecombineerd is met beelden van De Zoom. De video is gemaakt door de heren Peter Roek en Jan Verswijveren.

Vergelijkbare berichten

  • Een zaal vol vrienden

    Vrienden van Anton en andere belangstellenden kregen in een boeiend programma twee presentaties voorgeschoteld. Centraal stond het verzet van Anton van Duinkerken tegen het opkomend nationaal socialisme. Zijn Ballade van den katholiek (1935) en zijn ondubbelzinnige mening over Hitler (1940) waren aanleiding voor internering in het gijzelaarskamp St Michielsgestel van 4 mei tot 29 december 1942. Een tweede lezing sloot hier op aan en maakte duidelijk dat ook wij voor keuzen worden gesteld.

  • Geschiedenisquiz 2017 was pittig

    Dat viel niet mee! Zet alle namen van de bastions maar eens op de kaart, en wat weet u van de geschiedenis van het Moller lyceum? Deze en vele andere vragen deden een aanslag op de parate kennis van de deelnemers.

  • Een bijzondere dodenherdenking

    Duizend Canadese jongeren houden op 4 mei dodenherdenking op de oorlogsbegraafplaats in Bergen op Zoom

  • Update website

    De website is ‘verbouwd’. Alles wat u voorheen zag, is er nog steeds. Soms is een onderdeel verplaatst. Lees hier meer.

  • Een bleekneusje duikt op

    Na 80 jaar komt er nóg een herinnering van een toenmalig bleekneusje tevoorschijn

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *