Een weekend vol erfgoed: Open Monumentendagen 2025

13 en 14 september 2025

Huidige afbeelding: Open Monumentendag Bergen op Zoom

Op zaterdag 13 en zondag 14 september openen in Bergen op Zoom opnieuw tientallen monumenten hun deuren voor het publiek. Tijdens Open Monumentendag kun je gratis kennismaken met de rijke historie van onze stad en omgeving.

Denk aan kerken, woonhuizen, historische panden en bijzondere plekken die normaal gesproken niet toegankelijk zijn. Bovendien zijn er activiteiten zoals tentoonstellingen, muziekoptredens en theatervoorstellingen die de geschiedenis extra tot leven brengen.

Tijdens Open Monumentendag kun je gratis naar binnen bij verschillende gebouwen. Veel van deze gebouwen zijn alleen toegankelijk voor publiek tijdens dit evenement, dus het is extra bijzonder om een bezoek te brengen. Ook zijn er verschillende gratis rondleidingen en activiteiten te doen. Voor sommige activiteiten wordt wel een vergoeding gevraagd.

Waarom interessant voor leden van de Geschiedkundige Kring?
De Geschiedkundige Kring organiseert zelf geen activiteiten tijdens dit weekend, maar veel van wat er te zien en te beleven is, sluit naadloos aan bij ons werkgebied: de geschiedenis en het erfgoed van Bergen op Zoom en omgeving. Een greep uit het programma:

  • Galerie Arsis met de fototentoonstelling Natuur & Architectuur.
  • Dichters in de Trouwzaal van het Oude Stadhuis.
  • Theatervoorstelling “Lazaret” in de Antonius van Padua-kerk in Lepelstraat.
  • PopMonument in Theater De Maagd, waar muziek en monumenten elkaar ontmoeten.
  • Open dagen bij het Archeologisch Depot.
  • Bezoek landgoed en villa Mattemburgh
  • Zilveren Pijlverschieting – Ravelijn op den Zoom
  • De Glasfabriek Halsteren
  • Lectorium Rosicrucianum expositie Altijddurend Licht – Blauwehandstraat 21
  • Lezing over Wederopbouw-architectuur

Praktisch:

  • Zaterdag: 10.00 – 17.00 uur
  • Zondag: 11.00 – 17.00 uur
    (tenzij anders vermeld bij een activiteit)

Alle activiteiten en te bezichtigen monumenten kunt u via deze link bekijken: https://openmonumentendagbergenopzoom.nl/


Vergelijkbare berichten

  • Geertruijdtsbron opnieuw teruggevonden

    De als Gertrudisbron bekend staande waterput heeft een roemrijk verleden. Er blijkt zelfs een filmpje te bestaan van de vooroorlogse bottelarij. Dat is door de redactie ’teruggevonden’. De bron zelf terugvinden was eigenlijk onnodig. Alhoewel…..

  • 1747 | schilderij Jan Steen

    Een interessante (terug) kijktip, vanavond op NPO 2. Een schilderij met Bergse roots

  • Bergse schepen en schippers

    Beeldend kunstenaar Kees Touw heeft een hele website gewijd aan Bergse schippers(families) en de schepen die zij exploiteerden

  • Henri Mastboomlezing: Zes eeuwen zilver

    Zelfs met de vloed aan publicaties die over de geschiedenis van Bergen op Zoom is verschenen, blijkt er toch een lacune. Die wordt nu hersteld. Een werkgroep is doende de geschiedenis van de edelsmeden in het Bergse op de kaart te zetten. Met alles wat je er bij kunt wensen. Waar Marco Vermunt in de eerste hofzaallezing van dit jaar constateert dat er geen hiaat in de geschiedschrijving van deze streek is, komt Cees Vanwesenbeeck in een Henri Mastboomlezing op 17 maart 2016 tot een andere conclusie.

  • Hofzaallezingen 2018

    De hofzaallezingen komen er weer aan. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wacht echter niet tot het laatste moment!