Een weekend vol erfgoed: Open Monumentendagen 2025

13 en 14 september 2025

Huidige afbeelding: Open Monumentendag Bergen op Zoom

Op zaterdag 13 en zondag 14 september openen in Bergen op Zoom opnieuw tientallen monumenten hun deuren voor het publiek. Tijdens Open Monumentendag kun je gratis kennismaken met de rijke historie van onze stad en omgeving.

Denk aan kerken, woonhuizen, historische panden en bijzondere plekken die normaal gesproken niet toegankelijk zijn. Bovendien zijn er activiteiten zoals tentoonstellingen, muziekoptredens en theatervoorstellingen die de geschiedenis extra tot leven brengen.

Tijdens Open Monumentendag kun je gratis naar binnen bij verschillende gebouwen. Veel van deze gebouwen zijn alleen toegankelijk voor publiek tijdens dit evenement, dus het is extra bijzonder om een bezoek te brengen. Ook zijn er verschillende gratis rondleidingen en activiteiten te doen. Voor sommige activiteiten wordt wel een vergoeding gevraagd.

Waarom interessant voor leden van de Geschiedkundige Kring?
De Geschiedkundige Kring organiseert zelf geen activiteiten tijdens dit weekend, maar veel van wat er te zien en te beleven is, sluit naadloos aan bij ons werkgebied: de geschiedenis en het erfgoed van Bergen op Zoom en omgeving. Een greep uit het programma:

  • Galerie Arsis met de fototentoonstelling Natuur & Architectuur.
  • Dichters in de Trouwzaal van het Oude Stadhuis.
  • Theatervoorstelling “Lazaret” in de Antonius van Padua-kerk in Lepelstraat.
  • PopMonument in Theater De Maagd, waar muziek en monumenten elkaar ontmoeten.
  • Open dagen bij het Archeologisch Depot.
  • Bezoek landgoed en villa Mattemburgh
  • Zilveren Pijlverschieting – Ravelijn op den Zoom
  • De Glasfabriek Halsteren
  • Lectorium Rosicrucianum expositie Altijddurend Licht – Blauwehandstraat 21
  • Lezing over Wederopbouw-architectuur

Praktisch:

  • Zaterdag: 10.00 – 17.00 uur
  • Zondag: 11.00 – 17.00 uur
    (tenzij anders vermeld bij een activiteit)

Alle activiteiten en te bezichtigen monumenten kunt u via deze link bekijken: https://openmonumentendagbergenopzoom.nl/


Vergelijkbare berichten

  • qr code werkt niet

    In dit bericht vindt u een vervangende link voor de niet werkende qr code in Waterschans 2025-3

  • Lesmateriaal na afloop van les 1

    Het ‘huiswerk’ na les 1 van oud schrift vind u hieronder. Het transcript De eed van Jan van Withem Transcriptieregels

  • Vrederust, een zeeuwse enclave

    Een indrukwekkende film over de zorg in het begin van de vorige eeuw voor geesteszieken op Vrederust

  • Stadsexcursie Vrijmetselarij

    Op zondag 20 september wordt weer een stadsexcursie in samenwerking met SBM georganiseerd. Dit maal langs de plaatsen waar de Vrijmetselarij ooit gevestigd was.

  • Henri Mastboom lezingen

    De bekende Mastboomlezingen hebben dit seizoen als thema ‘Grenzen’. Daarbij wordt de nadruk gelegd op de grens dwars door Brabant, of wel de Nederlands – Belgische grens. Helaas is de cyclus als u dit leest al van start gegaan.

  • Hofzaallezing 2024-2

    Hoe vergelijk je stormvloeden uit de tijd dat er geen objectieve meetmethoden bestonden? Historisch geograaf AMJ de Kraker legt uit hoe hij een systeem ontwikkelde.