In memoriam Theo Jansen

Uit persberichten vernamen wij het overlijden van de heer Theo Jansen (1933-2015).

Hij diende onze vereniging als secretaris van 1983 tot 1987, de jaren van opmaat naar de heerlijkheidsfeesten van 1987. Tevens had hij enige tijd zitting in de redactie van De Waterschans en de serie Studies uit Bergen op Zoom, eveneens als secretaris.
Maar ook eerder was hij een actief lid, die door zijn sociale als zakelijke contacten veel goodwill voor de vereniging en haar doelstellingen wist te kweken en daarbij het aantal leden dat jarenlang maar een minimaal aantal mensen omvatte, tot een aanzienlijk hoger cijfer wist te brengen.
Net zoveel of nog meer gesprekken had ik met hem over het culturele, maatschappelijke en politieke leven in onze stad Bergen op Zoom. Nog intensiever werd een en ander nadat hij secretaris van de Geschiedkundige Kring was geworden. De gastvrijheid van hem en zijn vrouw Marga in de grote huiskamer boven de winkel het ‘’Herenhof’’ in huize ’’Sint Joos’’ aan de Kortemee¬straat zal mij altijd bijblijven.
Mensen als hij willen niet trots vooraan staan, maar dragen van huis uit een niet onbelangrijk steentje bij aan het culturele leven in stad en streek. Hij ondersteunde dat met een praktische en inventieve geest, nooit zonder humor en steeds met de stijl, die hem van nature eigen was.
Persoonlijk had ik het genoegen gedurende een aantal jaren veel contacten met hem te onderhouden in verband met de organisatie van de historische stadswandelingen die de Harmonie Kolpings Zonen jaarlijks organiseerde. Onbewust legden wij daarbij in samenwerking met Cees Vanwesenbeeck de grondslagen voor de reeds lang uitverkochte en door velen gezochte “Gids voor Oud-Bergen op Zoom”.
Anderen hebben inmiddels het stokje overgenomen en dan geraken dergelijke personen al snel in de vergetelheid. Ik hoop dat het komende jubileum een aanleiding zal zijn, ook aan deze mensen aandacht te besteden.

Willem van Ham

Vergelijkbare berichten

  • Vrijwilligersdag 2013 – verslag

    De jaarlijkse vrijwilligersdag brengt de mensen die zich op enigerlei wijze inzetten voor de Geschiedkundige Kring bijeen op een plek met een bijzondere historie: de boerderij Hildernisse. Genoemd naar het dorp van die naam dat eens iets lager voor de Brabantse Wal lag.

  • Bestuursmutaties

    Twee markante leden van het bestuur verlieten na de statutair maximale termijn hun zetel. Zij werden door de voorzitter bij hun afscheid nog eens extra in het zonnetje gezet.

  • Agenda algemene ledenvergadering 2021

    Op woensdagavond 13 oktober 2021 zal de wegens Covid-19 uitgestelde ALV plaatsvinden in de Ontmoetingskerk.
    Dit bericht is aangevuld met de herziene statuten en huishoudelijk reglement.

  • Welkom op de nieuwe website van de Geschiedkundige Kring!

    De website zal onder meer worden benut om leden sneller over actuele zaken te informeren. De excursies en lezingen, informatie over de komende Waterschans en hetgeen waar werkgroepen mee bezig zijn krijgen een prominenter plaats op de website. Ook verslagen van deze activiteiten krijgen een zichtbaarder plaats op de site zodat u deze eenvoudig terug kunt lezen.

  • Algemene Ledenvergadering 2020

    De Algemene Ledenvergadering zal geen doorgang vinden op 15 april 2020. De vergadering zal op een later moment plaats vinden. De stukken zijn wel gereed en terug te lezen op de website.

  • Oproep nieuw bestuurslid

    Het bestuur wil graag in gesprek met belangstellenden voor de functie bestuurslid. Wij verzoeken kandidaten vóór maandag 21 januari 2013 te reageren bij de secretaris.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *