Alloo, mette Peperbus ……….

De peperbus in een wat ouder uiterlijk
De peperbus in een wat ouder uiterlijk

Natuurlijk zijn er veel foto’s van de Bergse stadstoren. Maar wanneer zijn die eigenlijk gemaakt? Bijgaand een foto die op de beeldbank van het Westbrabants Archief gedateerd staat op ca 1955. Klopt dat wel? Er zijn twijfels. Wie helpt uw verslaggever uit de droom en geeft een preciezer jaartal aan? Aanwijzingen kunnen zijn de voertuigen (er staat een jeep bij, dus zeker naoorlogs), de galmborden voor het carillon zijn nog aanwezig en voor de goede waarnemer is er nóg minstens één belangrijk element.
En wat is dat ‘dambord’ in de bestrating?
Het speurwerk wat u wellicht gaat doen geeft u een idee van wat er bij de geschiedenisquiz van de deelnemers wordt gevraagd….
De originele foto kunt u ook via deze link bekijken.
Graag hoort de redactie op welk jaar u deze foto zet.

Omdat de reactiemogelijkheid op de website nogal wordt geplaagd door spam is deze voorlopig afgesloten. Stuurt u daarom svp een mailtje aan waterschans@ziggo.nl

 

Vergelijkbare berichten

  • Oude boeken? Niet weggooien!

    Oudere publicaties van de Geschiedkundige Kring zijn tegenwoordig maar lastig te vinden. Misschien staan ze bij u wel in de weg? Maar hoe kom je dat als geïnteresseerde te weten? Daar komt nu een oplossing voor. Om publicaties niet in de papierbak te laten belanden, kunt u ze nu via de Kring aanbieden. Te koop of gratis, net wat u wilt. En als u een (geschiedenis)boek zoekt, kunt dat ook laten weten.

  • Arleniusdag

    In Aarle-Rixtel wordt op 14 oktober een dag gewijd aan het leven en werk van Arlenius. Dit is geen activiteit van de Kring, maar graag brengen we deze interessante dag onder de aandacht van onze leden.

  • Geschiedenisquiz 2024

    Weet u ‘alles’ al, of kan het quizteam u nog voor nieuwe vraagtekens oplepelen? Laat u uitdagen, en steek met uw team weer veel nieuws op over de oudste en jongste geschiedenis van Stad en Land van Bergen op Zoom

  • De dikke boom omgewaaid

    Hoe vluchtig het nieuws is, blijkt uit enkele artikelen over gebeurtenissen in de stad die vele Bergenaren onbekend zullen zijn. Er is nu een interessante mogelijkheid dergelijk nieuws uit de archieven op te diepen.

  • Hofzaallezingen 2026 – uitverkocht

    De Hofzaallezingen staan dit jaar in teken van de verloren landgoederen. De kaartverkoop gaat open op 24 februari. De cyclus is dit jaar op dinsdag 17, 24 en 31 maart 2026.

  • Jaarexcursie Doornik

    Op zaterdag 30 september 2023 zal de jaarexcursie plaatsvinden. Dit jaar gaat de grote excursie naar Doornik.