Bergen op Zoom bevrijd en toen kwam de ellende…

Lees in de jongste editie van geschiedkundig tijdschrift de Waterschans het indrukwekkende verhaal van Annie Stalpers. Ze beschrijft uitgebreid in brieven aan haar vriendin Nel IJsseling de periode van oktober 1944 tot mei 1945. Vanaf het moment dat Canadezen de Grote Markt opreden tot de capitulatie van de Duitsers.
Haar verhaal kwam recent door toeval boven water en is volledig te lezen in de Waterschans. Het voegt letterlijk nieuwe bladzijden toe aan die periode uit de geschiedenis van Bergen op Zoom. Ze laat zien in wat voor ellende de Bergenaren maandenlang zaten, lang nadat de stad was bevrijd.
Wat ze vertelt wint nog aan kracht door de oorlog in Oekraïne. Het laat zien hoe de geschiedenis zich steeds weer herhaalt. Maar ook hoe groot de veerkracht van mensen is.
Annie Stalpers woonde met haar familie in het pand van Van den Brekel (hoek Kortemeestraat/Kremerstraat). Ze werd geboren in 1919 en overleed op haar 56e. Pas vorig jaar ontdekte haar zoon Ton het dagboek.

Vergelijkbare berichten

  • Waterschans 2015-IV

    De Waterschans is elk kwartaal weer een blad om naar uit te kijken. In deze editie vindt u artikelen over nieuwe en recente (ruimtelijke) ontwikkelingen, maar ook aandacht voor het verleden.

  • Waterschans 2016-III

    In de 3e Waterschans van 2016 aandacht voor de Bergse verzetsstrijder François Maritz, Markies Carl Theodor komt nog even ten tonele en er is aandacht voor Vliegtuigbouw in Bergen op Zoom.

  • Waterschans 2017-III

    In de 3e Waterschans van 2017 een bezoek aan de vertrekken van de heer in Het Markiezenhof, opgravingen in Fort de Roovere en een biografie over de onbekende verzetsheld Piet van Lammeren.

  • Waterschans 2014-III

    Er ligt weer een mooie editie van de Waterschans klaar boordevol artikelen in het kader van de 2e Wereldoorlog. Op de site al een beknopte inhoud van al het moois u te wachten staat.

  • Resultaten lezersonderzoek

    In het voorjaar heeft het bestuur van de Geschiedkundige Kring samen met de redactie van De Waterschans een enquête onder de leden verspreid om inzicht te krijgen over de waardering voor De Waterschans en Website.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *