De Spaanse Weg – In het voetspoor van de Tercio’s

Het is weliswaar geen activiteit van de Geschiedkundige Kring maar deze expositie en symposium verdiend zeker wat extra aandacht!

Van zondag 21 tot en met zondag 28 september 2014 kunt u een expositie over de Tachtigjarige Oorlog bezoeken in het Koningin Wilhelmina Paviljoen aan het Kasteelplein in Breda. Georganiseerd door de Stichting Historische Verzameling KMA in samenwerking met het Militair Archief te Segovia, Spanje.

De expositie De Spaanse Weg is dagelijks te bezoeken van 11 tot 17uur. meer informatie op de site van Historische Verzameling KMA

Symposium

Naast de expositie wordt er op 23 september een symposium georganiseerd over dit thema.

Middagsessie 14.00 – 16.00 uur

“The Army of Flanders, a Spanish Perspective” door Kolonel Vicente Juan Elices

“De Staats-Spaanse Linies – Monumenten van conflict en cultuur” door Jan J.B.Kuipers

Avondsessie 19.30 – 21.30 uur

“Kapitein Julián (Romero) – Vriend & vijand v. Willem van Oranje” door dr. Raymond Fagel, Universiteit Leiden

“The 30-Years War and its involvement in Flanders” door Lt-kolonel Camilo Garcia Carellán

 

Aanmelden uiterlijk 21 september: lezingen@kasteelvanbreda.nl 

De lezingen zijn gratis toegankelijk, in verband met het beperkt aantal plaatsen is spoedig aanmelden aanbevolen.

Vergelijkbare berichten

  • Somme 1916: excursie naar een slagveld

    De dagexcursie naar de Somme op 30 september bleek een indrukwekkende reis, die de deelnemers veel informatie bood over een deel van de Eerste Wereldoorlog, dat zeker in het (toen) neutrale Nederland nauwelijks aandacht kreeg en krijgt. Toch was de strijd net zo bloedig als rondom Ieper, een jaar later. Voor- en tegenstanders zijn het ook na honderd jaar nog niet eens over de startegische waarde van deze slag, die honderdduizenden het leven kostte.

  • Addedadamaalal?

    Na de ALV op 13 april 2016 werd in een Bergs sfeertje (en dialect) uitleg gegeven over het Bergs dialect. Leerzaam voor leden met een afstamming van elders, maar minstens zo leutig voor de autochtone Bergenaar. Het werd een reclame-uurtje voor module 17 van de School voor Geschiedenis.

  • Dit komt niet meer terug

    Een vondst in een museum in Antwerpen attendeert u op een schildering die ooit tot het Bergse erfgoed gerekend mocht worden, maar hier zo goed als zeker niet meer zal terugkeren

  • Lezing: The making of ‘De Slag om de Schelde’

    Zuidwest TV presentator Peter de Kok vertelde over de totstandkoming van de driedelige documentaire ‘De Slag om de Schelde’ die in de zomer van 2014 op ZuidWestTV werd uitgezonden. Deze documentaire is overigens nog steeds te bekijken.

  • BRIE excursie “Suikerarrangement”

    Op woensdag 12 november 2014 organiseeert de Stichting Brabants Industrieel Erfgoed een excursie naar het Nationaal Vlasserij- en Suikermuseum in Klundert. Medewerkers van het museum laten u kennismaken met het productieproces van suiker. In het vlasserijgedeelte van het museum wordt de zware handarbeid van de vlasserij met originele gerestaureerde machines gedemonstreerd.

  • BRIE excursie “Leer en Logistiek in de 20e eeuw”

    Op woensdag 1 oktober 2014 organiseert de Stichting Brabants Industrieel Erfgoed een excursie naar de voormalige Koninklijke Verenigde Lederfabriek te Oisterwijk en naar de Moerputtenbrug in ‘s-Hertogenbosch. De voormalige leerfabriek was ooit de grootste leerlooierij van Europa. Omdat de Langstraatspoorlijn van ’s-Hertogenbosch naar Lage Zwaluwe door het natte laagveengebied van de Moerputten liep werden er twee bruggen, waaronder de Moerputtenbrug, gebouwd.