De Spaanse Weg – In het voetspoor van de Tercio’s

Het is weliswaar geen activiteit van de Geschiedkundige Kring maar deze expositie en symposium verdiend zeker wat extra aandacht!

Van zondag 21 tot en met zondag 28 september 2014 kunt u een expositie over de Tachtigjarige Oorlog bezoeken in het Koningin Wilhelmina Paviljoen aan het Kasteelplein in Breda. Georganiseerd door de Stichting Historische Verzameling KMA in samenwerking met het Militair Archief te Segovia, Spanje.

De expositie De Spaanse Weg is dagelijks te bezoeken van 11 tot 17uur. meer informatie op de site van Historische Verzameling KMA

Symposium

Naast de expositie wordt er op 23 september een symposium georganiseerd over dit thema.

Middagsessie 14.00 – 16.00 uur

“The Army of Flanders, a Spanish Perspective” door Kolonel Vicente Juan Elices

“De Staats-Spaanse Linies – Monumenten van conflict en cultuur” door Jan J.B.Kuipers

Avondsessie 19.30 – 21.30 uur

“Kapitein Julián (Romero) – Vriend & vijand v. Willem van Oranje” door dr. Raymond Fagel, Universiteit Leiden

“The 30-Years War and its involvement in Flanders” door Lt-kolonel Camilo Garcia Carellán

 

Aanmelden uiterlijk 21 september: lezingen@kasteelvanbreda.nl 

De lezingen zijn gratis toegankelijk, in verband met het beperkt aantal plaatsen is spoedig aanmelden aanbevolen.

Vergelijkbare berichten

  • Nationale Archeologiedagen

    Op zaterdag 13 en zondag 14 oktober zijn de Nationale Archeologiedagen. Met een tentoonstelling over het boerenbedrijf door de jaren heen, openstelling van het depot en een workshop bodemgeheimen.

  • 4e editie Popmonument

    Tijdens de landelijke Open Monumentendagen op 8 en 9 september 2018 staat Bergen op Zoom in het teken van Kunsten in de Monumenten. PopMonument is een van de mooie evenementen dit weekend, deze 4e editie belooft weer een mooi feest te worden!

  • Wat doet die paal daar?

    Een vraag naar een granieten paal langs de kant van de weg levert zómaar een stukje geschiedenis op.

  • Dit komt niet meer terug

    Een vondst in een museum in Antwerpen attendeert u op een schildering die ooit tot het Bergse erfgoed gerekend mocht worden, maar hier zo goed als zeker niet meer zal terugkeren

  • ‘Stadsexcursie’ virtuele maquette

    De virtuele wandeling was een echte ervaring: zittend op je stoel door het Bergen op Zoom van voor 1747 dwalen. Gelukkig namen Jan Weijts en Ad van den Bulck de aanwezigen aan de hand om ze te attenderen op bijzondere fenomenen die op de maquette te zien waren.