Een historische wandeling langs Halsteren

Zet zaterdag 1 juni 2019 in uw agenda. U kunt weer een historische wandeling maken o.l.v. een gids gemaakt worden in Halsteren. Duur: plm 1½ uur.
Deze keer laten we het centrum van Halsteren even voor wat het is en maken een wandeling door de polder. Langs de Brabantse Wal. Een mooi stukje buitengebied op loopafstand van het centrum.
Het vertrek is om 14.00 uur voor het oude Raadhuis, nu restaurant 1633. De route gaat  langs  het raadhuis naar beneden naar de Kromstraat. Daarna via Maaipad en oude  Beymoerseweg door de polder richting Bremberg. Men krijgt hier een mooi zicht op Halsteren vanuit de polder.
Daarna via een stukje Elkhuizenlaan, de Waterstraat, Kromstraat terug naar het oude Raadhuis.
Een wandeling over ontstaan en evolutie van dit stukje Halsteren met veel wetenswaardigheden.
En voor wie aarzelt: deelname is gratis. De wandeling zal ongeveer tot 15.30 uur duren.
Bovendien zijn de beide kerken St.Martinus en St.Quirinus, het oude kerkhof aan de Dorpsstraat én het oude Raadhuis open voor bezoekers van  13.00 tot 16.00 uur. Gidsen geven  hier rondleidingen.
Kortom, het Hemelvaartweekend biedt een prima kans om wat meer over het mooie, op de Brabantse Wal gelegen Halsteren, te ontdekken.

Vergelijkbare berichten

  • De Slag om Woensdrecht

    Omdat een aantal mensen in het verleden de moeite namen om de belevenissen van inwoners van Woensdrecht en Hoogerheide op te tekenen, kunnen we vandaag de dag kennis nemen van d strijd bij de Kreekrakdam vanuit de positie van de bewoners van dat gebied. Dat het gaat om ingrijpender gebeurtenissen dan (de meeste) Bergenaren meemaakten kunt u in het volgende nalezen.

  • Welkom in de Paardenhoek

    De mini excursie naar ‘de blokstallen’ is enerzijds een duidelijke verwijzing naar het militaire verleden van dit gebied, en anderzijds een blik op de wijze waarop wordt thans omgegaan met dit erfgoed. Herbestemming heeft de blokstallen (en andere delen van kazernegebouwen) een nieuwe toekomst gegeven.

  • Vrijwilligersdag 2013 – verslag

    De jaarlijkse vrijwilligersdag brengt de mensen die zich op enigerlei wijze inzetten voor de Geschiedkundige Kring bijeen op een plek met een bijzondere historie: de boerderij Hildernisse. Genoemd naar het dorp van die naam dat eens iets lager voor de Brabantse Wal lag.

  • Verslag van de ALV 2 april 2025

    Op 2 april 2025 heeft de ALV plaatsgevonden in het Groot Arsenaal. Het verslag van de ALV is nu terug te lezen.