Een monumentaal weekend

Bereidt u voor: het komende weekend van 12 en 13 september 2026 vindt de in middels 40e editie van de landelijke monumentendagen plaats. Er is veel te bezoeken wat anders niet zonder meer toegankelijk is. Sterker nog: er zijn zelfs gelegenheden waar je normaliter alleen tegen betaling binnen kunt, nu gratis entree vindt. Dat trekt u wellicht over de drempel….
Er is niet alleen in Bergen op Zoom, maar ook in Halsteren veel te bekijken. U zult een keuze moeten maken. Ook in de omliggende plaatsen is er van alles te bezoeken. Kortom, trek er op uit, weer of geen weer.
Ter voorbereiding kunt u eens rondsnuffelen op de website openmonumentendag.nl
Onder Bergen op Zoom vindt u maar liefst 43 bezoeksuggesties; soms zijn er meerdere activiteiten op hetzelfde adres.
Onder Halsteren 13, waaronder de Oude begraafplaats aan de Dorpsstraat, het fort de Roovere, Vrederust;
In Huijbergen kunt u de molen Johanna bezoeken en het Wilhelmietenmuseum;
Hoogerheide biedt 6 adressen aan zoals Mattemburg, of het vliegtuigmuseum (let op: adres gewijzigd);
Steenbergen biedt keuze uit 18 plaatsen (o.a. Gummaruskerk, villa Moors);
Wouw stelt 5 plaatsen open (kasteel van Wouw, St Lambertuskerk);
Oud Gastel ook 5 (Mastboomhuis, Laurentiuskerk)
Tholen 10 plekken, Stavenisse 3, Poortvliet 3, St Annaland 3. (alleen zaterdag)
En dit betreft alleen nog maar de directe omgeving. Eén weekend is zeker niet genoeg. Om alle plaatsen te bezoeken zou je alle weekends van het jaar moeten benutten. En dan kunnen wij ons nog gelukkig prijzen dat het hier voor de meeste te bezoeken plaatsen om het hele weekend gaat! Op veel andere plaatsen in Nederland is alleen de zaterdag 12 september zo’n feest.

Maak nú al een planning voor wat u wilt gaan bezoeken. Voor elk adres is op die website aangeven wanneer het monument toegankelijk is. Ook is soms aanmelding vooraf nodig, zoals voor de Verborgen Vesting in Bergen op Zoom.

Vergelijkbare berichten

  • Geschiedenis ligt op straat

    Een gewone ontmoeting op straat brengt je soms een nieuwe kijk op alledaagse zaken. Uw verslaggever leerde iets over gebarentaal.

  • De geit van Mie d’n Os gestolen

    De bronzen geit was al gestolen voor hij het Bleekveldje gezien had. Lees hier meer over deze draconische misdaad die een schok door de stad deed gaan.

  • Excursie naar de slagvelden aan de Somme

    Binnenkort is er wer een excursie naar de Somme onder de deskundige leiding van drs Nic Grosfeld. Deze excursie wijkt deels af van eerdere reizen naar dit slagveld van de Eerste Wereldoorlog.

  • Eregalerij van Brabantse Gesneuvelden

    Een bijzonder project van het Brabants Historisch Informatie Centrum i.s.m. Stichting Herdenking Brabants Gesneuvelden. Een eregalerij voor Brabantse gesneuvelden in het kader van 75 jaar bevrijding van Noord-Brabant. De eregalerij is via website en van 7 t/m 22 september te bezoeken.

  • SBM krijgt een draadloos gidssysteem

    Dank zij een schenking kunnen de gidsen van SBM bij rondleidingen gebruik maken van een zendertje om de deelnemers te vertellen over een bezienswaardigheid. De deelnemers krijgen ieder een ontvangertje mee. Hiermee gaat een lang gekoesterde wens in vervulling

  • Excursie 2026 naar het historische Lier

    Op zaterdag 19 september 2026 organiseert de werkgroep Excursies de jaarlijkse excursie voor de leden van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom.

    We reizen af naar Lier, een gezellige en historische Vlaamse stad in de Belgische provincie Antwerpen.