Voor het eerste cursusjaar zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Aanmelden kan tot en met maandag 31 augustus 2026.

Wie meer wil weten over de geschiedenis van Bergen op Zoom en de omgeving, kan zich weer inschrijven voor het eerste cursusjaar van de School voor Geschiedenis. Op maandag 14 september 2026 gaat een nieuwe editie van start.
Tijdens tien cursusavonden nemen deskundige docenten de deelnemers mee langs de geschiedenis van Bergen op Zoom en de regio. Onderwerpen als de vroege bewoning, de middeleeuwen, de vestingstad, de markiezen en de ontwikkeling van de stad door de eeuwen heen komen uitgebreid aan bod.
De cursus wordt traditioneel afgesloten met een historische stadswandeling door de binnenstad. Tijdens deze wandeling komen de onderwerpen uit de lessen tot leven en ontdekken deelnemers Bergen op Zoom vanuit een nieuw historisch perspectief.
De School voor Geschiedenis is bedoeld voor iedereen met belangstelling voor de geschiedenis van Bergen op Zoom en omgeving. Voorkennis is niet nodig; nieuwsgierigheid is voldoende.
Voormalige deelnemers zijn enthousiast over de cursus. Zo vertelt een oud-cursist: “Na het volgen van de School voor Geschiedenis loop je heel anders door Bergen op Zoom.” Een andere deelnemer schrijft: “Ik ben nog meer over Bergen op Zoom te weten gekomen en kan de geschiedenis van de stad nu ook beter in een nationale context plaatsen.“
Meer informatie over het cursusprogramma en aanmelden is te vinden op de website van de Geschiedkundige Kring Bergen op Zoom.
