Filmmateriaal na Watersnood

Rudi Dercks attendeerde ons op filmbeelden die gemaakt zijn na de Watersnood die goed de omvang van de catastrofe in beeld brengen. Bergen op Zoom komt hier ook kort in voor.

Van 3:11 tot 4:30 zien we onmiskenbaar de toenmalige havenmonding van Bergen op Zoom. De beelden komen van het programma Trugkieke van Omroep Zeeland met allemaal left-overs van de hand van Bert Haanstra.
“De havenmonding van Bergen op Zoom, waar een schip kwam binnenvaren met evacués, zicht op de werf van Bram de Boer, de Potasfabriek en verderop op een hoge kale heuvel het imposante gebouw van het Karmelitessenklooster. Op de kade bij de Spiritus was het een drukte van belang.” – Rudi Dercks

Vergelijkbare berichten

  • Opsporing verzocht

    Dit is geen politiebericht, maar wel wordt uw medewerking bij een opsporing gevraagd.

  • Fotoreportage Oesterlab

    In Waterschans 2023 | 2 aandacht voor het vm. Oesterlab aan de Wittoucksingel door onze redacteur Henk Boot. Aanvullend op het artikel een fotorapportage van het exterieur en interieur.

  • Een zaal vol vrienden

    Vrienden van Anton en andere belangstellenden kregen in een boeiend programma twee presentaties voorgeschoteld. Centraal stond het verzet van Anton van Duinkerken tegen het opkomend nationaal socialisme. Zijn Ballade van den katholiek (1935) en zijn ondubbelzinnige mening over Hitler (1940) waren aanleiding voor internering in het gijzelaarskamp St Michielsgestel van 4 mei tot 29 december 1942. Een tweede lezing sloot hier op aan en maakte duidelijk dat ook wij voor keuzen worden gesteld.

  • Gevechtsverslagen Meidagen 1940 online

    De meidagen in 1940 kunnen nu gedetailleerd worden onderzocht. Strijdverslagen van (nederlandse) militairen staan vanaf vandaag online.