Filmmateriaal na Watersnood

Rudi Dercks attendeerde ons op filmbeelden die gemaakt zijn na de Watersnood die goed de omvang van de catastrofe in beeld brengen. Bergen op Zoom komt hier ook kort in voor.

Van 3:11 tot 4:30 zien we onmiskenbaar de toenmalige havenmonding van Bergen op Zoom. De beelden komen van het programma Trugkieke van Omroep Zeeland met allemaal left-overs van de hand van Bert Haanstra.
“De havenmonding van Bergen op Zoom, waar een schip kwam binnenvaren met evacués, zicht op de werf van Bram de Boer, de Potasfabriek en verderop op een hoge kale heuvel het imposante gebouw van het Karmelitessenklooster. Op de kade bij de Spiritus was het een drukte van belang.” – Rudi Dercks

Vergelijkbare berichten

  • GK Vrijwilligers naar Breda

    De vrijwilligers die de Kring draaiend houden, worden jaarlijks ‘gehonoreerd’ met een passende excursie. Deze keer werd het Maczek Memorial bezocht.

  • Kaddish voor Corrie van den Boom

    Ter herdenking van de op 8 maart 2015 overleden Corrie van den Boom-Geers werd in de hofzaal Kaddish voor haar gezegd door de voorzitter van de Bredase synagoge, Philip Soesan. Deze plechtigheid ging vooraf aan een lezing over de geschiedenis van de Joodse families uit Bergen op Zoom.

  • Hofzaallezing 2016-III: De weervissers van Bergen op Zoom

    Een prachtige Bergse bedrijfstak die overigens door nog maar één familie wordt beoefend, en mede dank zij de Stichting Behoud Weervisserij kan voortbestaan, komt aan de orde in deze derde lezing. Het boek dat over dit onderwerp verscheen bevat vanzelfsprekend veel meer informatie dan in het tijdsbestek van deze lezing kon worden besproken.

  • De geit van Mie d’n Os gestolen

    De bronzen geit was al gestolen voor hij het Bleekveldje gezien had. Lees hier meer over deze draconische misdaad die een schok door de stad deed gaan.