Historische Kroegentocht in het centrum van Bergen op Zoom

Wegens overweldigende belangstelling is de excursie inmiddels volzet.

Dé kenner van de historie van Bergse cafés is Henk Franken. Henk is al 25 jaar bezig met het vergaren van kennis over deze aansprekende bedrijfstak. Hij is zijn omvangrijke kennis en beeldmateriaal aan het samenbrengen in het boek ‘Bergen op Stap’ dat eind volgend jaar verschijnt. Op de site van Stichting Industrieel Erfgoed Bergen op Stoom kunt u de voortgang van het boek volgen.
Henk leidt ons tijdens de Historische Kroegentocht langs kenmerkende uitgaansgebieden in de stad, vertelt over de opkomst en neergang daarvan, laat bijzondere plaatsen zien en verhaalt daarbij met bijzondere anekdotes. En dat allemaal in zijn vlotte Bergse vertelstijl. De wandeling is een ware ‘trip to memory lane’, want we hebben allemaal herinneringen aan cafés en kroegen. Wellicht dat je de kennis van Henk kunt verrijken met eigen verhalen, anekdotes of foto’s en materialen. Hij is daar altijd heel blij mee.
Vanwege de verwachte belangstelling en het maximaal aantal van 25 deelnemers per keer is de Historische Kroegentocht op twee data gepland, zondag 17 mei en zondag 7 juni. Om 12.30 uur verzamelen op ’t Beurspleintje. Om 14.30 uur eindigt de wandeling daar ook. Je kunt dan voor eigen rekening naborrelen.

De belangstelling voor deze excursie overtreft onze verwachtingen, al na 3 dagen waren beide data volzet en ook de wachtrij is reeds aardig gevuld… Het is voor Henk niet mogelijk de groep verder uit te breiden om zijn verhaal nog goed te kunnen vertellen. Het bestuur beraad zich op een mogelijke herhaling later op het jaar of volgend jaar…

Vergelijkbare berichten

  • Anton van Duinkerkenwandeling

    Ofschoon Koningsdag niet doorgaat (te grote bevolkingsconcentraties) is bedacht om op die datum een thematische stadswandeling rondom Anton van Duinkerken te houden. Onder voorbehoud, natuurlijk.

  • Brabantse Heemdagen 2019

    Op 22 en 23 augustus 2019 waren de Geschiedkundige Kring en Halchterth gastheer voor de Brabantse Heemdagen, de 71e editie alweer! Een mooi programma waarbij naast bekende ook de wellicht minder gekende plekken van de Bergen op Zoom en de Brabantse Wal aangedaan werden.

  • Stadsexcursie: Een historische kroegentocht

    Bij het onderzoek voor zijn boek ‘Bergen op Stap’ heeft Henk Franken een encyclopedische kennis van de Bergse horeca bijeengebracht. Met gemak weet hij een stadsexcursie van begin tot eind boeiend te vullen. Een openbaring voor Bergenaren, en een klein tipje van wat met het boek in november te verwachten is.

  • Mini excursie naar Fort de Rovere

    Er zijn grootse plannen met de West-Brabantse waterlinie en met het belangrijkste fort in die linie, Fort de Roovere. Aanleiding voor de stadsarcheoloog Marco Vermunt en zijn rechterhand Alexander van der Kallen onderzoek te verrichten op het binnenplein van het fort.

  • Tussen Rijn, Maas en Schelde

    De vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring werden vergast op een wandeling langs de Brabantse Wal en een bezoek aan streekmuseum Den Aanwas

  • Archeologietour Verborgen Vesting

    Op de zaterdagen 3 juli en 7 augustus verzorgt Stichting in den Scherminckel een archeologietour naar een restant van de eens machtige vesting van Menno van Coehoorn.