Historische Kroegentocht in het centrum van Bergen op Zoom

Wegens overweldigende belangstelling is de excursie inmiddels volzet.

Dé kenner van de historie van Bergse cafés is Henk Franken. Henk is al 25 jaar bezig met het vergaren van kennis over deze aansprekende bedrijfstak. Hij is zijn omvangrijke kennis en beeldmateriaal aan het samenbrengen in het boek ‘Bergen op Stap’ dat eind volgend jaar verschijnt. Op de site van Stichting Industrieel Erfgoed Bergen op Stoom kunt u de voortgang van het boek volgen.
Henk leidt ons tijdens de Historische Kroegentocht langs kenmerkende uitgaansgebieden in de stad, vertelt over de opkomst en neergang daarvan, laat bijzondere plaatsen zien en verhaalt daarbij met bijzondere anekdotes. En dat allemaal in zijn vlotte Bergse vertelstijl. De wandeling is een ware ‘trip to memory lane’, want we hebben allemaal herinneringen aan cafés en kroegen. Wellicht dat je de kennis van Henk kunt verrijken met eigen verhalen, anekdotes of foto’s en materialen. Hij is daar altijd heel blij mee.
Vanwege de verwachte belangstelling en het maximaal aantal van 25 deelnemers per keer is de Historische Kroegentocht op twee data gepland, zondag 17 mei en zondag 7 juni. Om 12.30 uur verzamelen op ’t Beurspleintje. Om 14.30 uur eindigt de wandeling daar ook. Je kunt dan voor eigen rekening naborrelen.

De belangstelling voor deze excursie overtreft onze verwachtingen, al na 3 dagen waren beide data volzet en ook de wachtrij is reeds aardig gevuld… Het is voor Henk niet mogelijk de groep verder uit te breiden om zijn verhaal nog goed te kunnen vertellen. Het bestuur beraad zich op een mogelijke herhaling later op het jaar of volgend jaar…

Vergelijkbare berichten

  • Jaarexcursie Geschiedkundige Kring 2014

    Op zaterdag 6 september organiseert de Kring in het kader van de herdenking “100 jaar Groote Oorlog” de jaarreis 2014 naar de Belgische stad Ieper.

  • Anton van Duinkerkenwandeling

    Ofschoon Koningsdag niet doorgaat (te grote bevolkingsconcentraties) is bedacht om op die datum een thematische stadswandeling rondom Anton van Duinkerken te houden. Onder voorbehoud, natuurlijk.

  • Een paardenstal aan de Hoogstraat – verslag

    Het bericht dat het huis Jeruzalem, ofwel ‘het huis van Asselbergs’ met een excursie bezocht kon worden, leidde tot een run op de aanmeldingsadressen. Op deze zondagochtend 12 mei 2013 was er dan ook een opvallende oploop van belangstellenden in de Hoogstraat voor nummer 15. Het bezoek was dan ook de moeite waard. En aansluitend kon men nog naar de Heerenkamer, en minstens zo interessant gebouw.

  • Een historische wandeling langs Halsteren

    Heemkundekring Halchterth brengt de historische omgeving van het dorp onder de aandacht. In de polder onderaan de Brabantse Wal is veel te ontdekken, terwijl het zicht op het dorp bovenop de Wal fenomenaal is. Grijp uw kans!

  • Verslag van de excursie naar de Quirinuskerk

    Tijdens de stadsexcursie op zondagmorgen vertelden de inleiders over historie van de kerk, herkomst van het monumentaal meubilair en het noodzakelijke herstel dat thans gaande is om het gebouw voor verval te behoeden. Een openbaring.

  • Verslag van de excursie naar de Catharinakapel

    De jaarlijkse mini-excursie van de Geschiedkundige Kring op 25 mei 2014 trok naar schatting 50 bezoekers. Doel was de Catharinakapel die verborgen ligt achter huize St Catharina. Deze kapel is als laatste van de vele klossterkapellen die er vroeger in Bergen op Zoom waren, nog steeds in gebruik.