Historische Kroegentocht in het centrum van Bergen op Zoom

Wegens overweldigende belangstelling is de excursie inmiddels volzet.

Dé kenner van de historie van Bergse cafés is Henk Franken. Henk is al 25 jaar bezig met het vergaren van kennis over deze aansprekende bedrijfstak. Hij is zijn omvangrijke kennis en beeldmateriaal aan het samenbrengen in het boek ‘Bergen op Stap’ dat eind volgend jaar verschijnt. Op de site van Stichting Industrieel Erfgoed Bergen op Stoom kunt u de voortgang van het boek volgen.
Henk leidt ons tijdens de Historische Kroegentocht langs kenmerkende uitgaansgebieden in de stad, vertelt over de opkomst en neergang daarvan, laat bijzondere plaatsen zien en verhaalt daarbij met bijzondere anekdotes. En dat allemaal in zijn vlotte Bergse vertelstijl. De wandeling is een ware ‘trip to memory lane’, want we hebben allemaal herinneringen aan cafés en kroegen. Wellicht dat je de kennis van Henk kunt verrijken met eigen verhalen, anekdotes of foto’s en materialen. Hij is daar altijd heel blij mee.
Vanwege de verwachte belangstelling en het maximaal aantal van 25 deelnemers per keer is de Historische Kroegentocht op twee data gepland, zondag 17 mei en zondag 7 juni. Om 12.30 uur verzamelen op ’t Beurspleintje. Om 14.30 uur eindigt de wandeling daar ook. Je kunt dan voor eigen rekening naborrelen.

De belangstelling voor deze excursie overtreft onze verwachtingen, al na 3 dagen waren beide data volzet en ook de wachtrij is reeds aardig gevuld… Het is voor Henk niet mogelijk de groep verder uit te breiden om zijn verhaal nog goed te kunnen vertellen. Het bestuur beraad zich op een mogelijke herhaling later op het jaar of volgend jaar…

Vergelijkbare berichten

  • Een virtueel bezoek aan de Maquette 1747

    Wie in de voorbije weken via de computer een bezoek bracht aan de 3D presentatie van de maquette van Bergen op Zoom uit 1751, weet dat daar verrassende gebouwen op staan. Reden voor een virtuele ontdekkingstocht door de maquette van Bergen op Zoom uit het midden van de achttiende eeuw.

  • Keldermans’ Christoffelschouw

    Dat TV programma’s door tijdnood vaak oppervlakkig blijven is geen nieuws. Toch was hetgeen de Van Rossempjes tijdens hun
    bezoek aan Bergen op Zoom over de Christoffelschouw te berde brachten wel héél schraal. Middels dit artikel kunt u alsnog kennis nemen van de rijkdom die deze schouw als middeleeuws kunstwerk vormt.

  • ‘Stadsexcursie’ virtuele maquette

    De virtuele wandeling was een echte ervaring: zittend op je stoel door het Bergen op Zoom van voor 1747 dwalen. Gelukkig namen Jan Weijts en Ad van den Bulck de aanwezigen aan de hand om ze te attenderen op bijzondere fenomenen die op de maquette te zien waren.

  • Wijziging bestemming stadsexcursie

    Helaas kregen wij op 20 oktober een telefoontje dat het geplande bezoek door privé omstandigheden niet door kan gaan. Er is een alternatief programma voorzien. Plus een ’troostprijs’.

  • Stadsexcursie Vestinggronden Noord – verslag

    De stadsexcursie op 9 juni 2013 leidde na in het verleden wijken aan de zuid- en oostzijde bezocht te hebben nu naar de noordkant van de stad. Frans de Looij (stedenbouwkundige bij gemeente BoZ) nam de deelnemers mee door de wijk met een boeiende uitleg over zowel de wijk als geheel als een aantal markante panden.