Historische Kroegentocht in het centrum van Bergen op Zoom

Wegens overweldigende belangstelling is de excursie inmiddels volzet.

Dé kenner van de historie van Bergse cafés is Henk Franken. Henk is al 25 jaar bezig met het vergaren van kennis over deze aansprekende bedrijfstak. Hij is zijn omvangrijke kennis en beeldmateriaal aan het samenbrengen in het boek ‘Bergen op Stap’ dat eind volgend jaar verschijnt. Op de site van Stichting Industrieel Erfgoed Bergen op Stoom kunt u de voortgang van het boek volgen.
Henk leidt ons tijdens de Historische Kroegentocht langs kenmerkende uitgaansgebieden in de stad, vertelt over de opkomst en neergang daarvan, laat bijzondere plaatsen zien en verhaalt daarbij met bijzondere anekdotes. En dat allemaal in zijn vlotte Bergse vertelstijl. De wandeling is een ware ‘trip to memory lane’, want we hebben allemaal herinneringen aan cafés en kroegen. Wellicht dat je de kennis van Henk kunt verrijken met eigen verhalen, anekdotes of foto’s en materialen. Hij is daar altijd heel blij mee.
Vanwege de verwachte belangstelling en het maximaal aantal van 25 deelnemers per keer is de Historische Kroegentocht op twee data gepland, zondag 17 mei en zondag 7 juni. Om 12.30 uur verzamelen op ’t Beurspleintje. Om 14.30 uur eindigt de wandeling daar ook. Je kunt dan voor eigen rekening naborrelen.

De belangstelling voor deze excursie overtreft onze verwachtingen, al na 3 dagen waren beide data volzet en ook de wachtrij is reeds aardig gevuld… Het is voor Henk niet mogelijk de groep verder uit te breiden om zijn verhaal nog goed te kunnen vertellen. Het bestuur beraad zich op een mogelijke herhaling later op het jaar of volgend jaar…

Vergelijkbare berichten

  • Verslag van de excursie naar de Quirinuskerk

    Tijdens de stadsexcursie op zondagmorgen vertelden de inleiders over historie van de kerk, herkomst van het monumentaal meubilair en het noodzakelijke herstel dat thans gaande is om het gebouw voor verval te behoeden. Een openbaring.

  • Tip: tentoonstelling over Reimerswaal

    Vanaf de maand mei zijn in het OosterscheldeMuseum in Yerseke archeologische land- en zeekaarten te bezichtigen waarop duidelijk te zien is hoe de St. Felixvloed op die quade Saterdag van 5 november 1530 en de daarop volgende stormvloeden van 1532 en 1536 te keer zijn gegaan.

  • Brabantse Heemdagen

    Op 22 en 23 augustus 2019 zijn de geschiedkundige Kring en Halchterth gastheren voor de jaarlijkse Brabantse Heemdagen. Inschrijvers kunnen (bij goed weer) twee interessante dagen op de Brabantse Wal tegemoet zien.

  • ‘Stadsexcursie’ virtuele maquette

    De virtuele wandeling was een echte ervaring: zittend op je stoel door het Bergen op Zoom van voor 1747 dwalen. Gelukkig namen Jan Weijts en Ad van den Bulck de aanwezigen aan de hand om ze te attenderen op bijzondere fenomenen die op de maquette te zien waren.

  • Brabantse Heemdagen 2019

    Op 22 en 23 augustus 2019 waren de Geschiedkundige Kring en Halchterth gastheer voor de Brabantse Heemdagen, de 71e editie alweer! Een mooi programma waarbij naast bekende ook de wellicht minder gekende plekken van de Bergen op Zoom en de Brabantse Wal aangedaan werden.