Hofzaallezingen 2014

hofzaallezingen 2014_flyer
Bovenstaande afbeelding is een poster van de bedevaart cq processie naar Scherpenheuvel. Te zien zijn de stichters van deze bedevaart, aartshertog Albrecht van Oostenrijk en zijn echtgenote aartshertogin Isabella. In 1605 gaven zij de opdracht om een kerk te bouwen in het bedevaartsoord Scherpenheuvel. In 1922 werd de kerk verheven tot basiliek.

brochure hofzaallezingen 2014

Deze lezingenreeks over de cultuurhistorie rond Bergen op Zoom wordt voor de dertiende keer georganiseerd door: Het Markiezenhof, de Geschiedkundige Kring en Heemkundekring Halchterth.

 

Dinsdag, 21 januari 2014

Van klokken en orgels, zangers en snaren, toeters en trommels – Koert Damveld

Dinsdag, 28 januari 2014

Volksgeloof is nog geen bijgeloof – Frans Tervoort

Dinsdag, 4 februari 2014

Korneel Slootmans: archivaris of cultuurgoeroe – Irene van Kemenade

Dinsdag 11 februari 2014

Zusters van ‘t Ketrientje – 175 jaar zorg voor Bergen op Zoom – Dolly Verhoeven

Voor meer informatie, klik op titel van de lezing.

De deelnamekosten bedragen € 25,00 voor 4 lezingen (incl. koffie/thee). In de voorverkoop zijn alleen kaarten voor de gehele reeks te verkrijgen. Deze zijn te koop aan de balie van Het Markiezenhof (di. t/m zo. van 11.00 tot 17.00 uur) en de andere organisaties. Vanaf woensdag 2 januari is het mogelijk om kaarten per lezing te kopen, deze kosten € 10,- per stuk (op = op). U kunt niet vooraf reserveren. Voor vragen kunt u mailen naar lezingenreeks@bergenopzoom.nl of bellen naar tel. 0164-277077, Yolande Kortlever of Claartje Rijkers.

Vergelijkbare berichten

  • Een zilveren avond

    Leden van de geschiedkundige Kring en Vrienden van het Markiezenhof konden als bijna eersten proeven van de nieuwe zilvertentoonstelling en het boek ‘Zilver in en om Bergen op Zoom’ in handen houden.

  • Hofzaallezing 2013-III: Humorenleer en middeleeuwse muziek

    De Hofzaal was de juiste entourage voor een college geneeskunst door Jan Yperman, chirurgijn in Yper omstreeks 1300. De bezoekers werden verwelkomd door twee dames van de muziekgroep Wronghel en Wei die met de zoete klanken uit hun middeleeuwse instrumenten en authentieke middeleeuwse kledij het plaatje helemaal àf maakten.

    Wronghel en Wei verwelkomde de bezoekers met middeleeuwse muziek en gebruikten daarbij authentiek replica’s van middeleeuwse instrumentenWronghel en Wei verwelkomde de bezoekers met middeleeuwse muziek en gebruikten daarbij authentiek replica’s van middeleeuwse instrumenten
    Toen daarna Jan Yperman voor de immer imposante Christoffelschouw trad werd het beeld alleen maar completer.

  • Lezing: Geschiedenis van Nederland

    In een Hofzaallezing kunt u kennis maken met het boek ‘Geschiedenis van Nederland’ geschreven door drie drie geschiedkundigen met een vlotte pen. De inleider, Yolande Kortlever, is één van hen.

  • Stadsexcursie Vestinggronden Noord

    Op 9 juni 2013 organiseert de Geschiedkundige Kring een stadsexcursie naar de Vestinggronden-Noord, voor meer informatie klik hier. Hieronder alvast een voorproefje van de fraaie architectuur van deze stadsuitbreiding.