Hofzaallezingen 2014

hofzaallezingen 2014_flyer
Bovenstaande afbeelding is een poster van de bedevaart cq processie naar Scherpenheuvel. Te zien zijn de stichters van deze bedevaart, aartshertog Albrecht van Oostenrijk en zijn echtgenote aartshertogin Isabella. In 1605 gaven zij de opdracht om een kerk te bouwen in het bedevaartsoord Scherpenheuvel. In 1922 werd de kerk verheven tot basiliek.

brochure hofzaallezingen 2014

Deze lezingenreeks over de cultuurhistorie rond Bergen op Zoom wordt voor de dertiende keer georganiseerd door: Het Markiezenhof, de Geschiedkundige Kring en Heemkundekring Halchterth.

 

Dinsdag, 21 januari 2014

Van klokken en orgels, zangers en snaren, toeters en trommels – Koert Damveld

Dinsdag, 28 januari 2014

Volksgeloof is nog geen bijgeloof – Frans Tervoort

Dinsdag, 4 februari 2014

Korneel Slootmans: archivaris of cultuurgoeroe – Irene van Kemenade

Dinsdag 11 februari 2014

Zusters van ‘t Ketrientje – 175 jaar zorg voor Bergen op Zoom – Dolly Verhoeven

Voor meer informatie, klik op titel van de lezing.

De deelnamekosten bedragen € 25,00 voor 4 lezingen (incl. koffie/thee). In de voorverkoop zijn alleen kaarten voor de gehele reeks te verkrijgen. Deze zijn te koop aan de balie van Het Markiezenhof (di. t/m zo. van 11.00 tot 17.00 uur) en de andere organisaties. Vanaf woensdag 2 januari is het mogelijk om kaarten per lezing te kopen, deze kosten € 10,- per stuk (op = op). U kunt niet vooraf reserveren. Voor vragen kunt u mailen naar lezingenreeks@bergenopzoom.nl of bellen naar tel. 0164-277077, Yolande Kortlever of Claartje Rijkers.

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezingen 2014-III: Korneel Slootmans: archivaris of cultuurgoeroe

    Irene van Kemenade hield een inleiding over de oude stadsarchivaris Korneel Slootmans, die veel heeft betekend voor het onderzoek en de geschiedschrijving van Bergen op Zoom. Zijn magnum opus is het driedelige werk “De Paas- en Koudemarkten te Bergen op Zoom 1365 – 1565” over de jaarmarkten.

  • Hofzaallezing 2024-2

    Hoe vergelijk je stormvloeden uit de tijd dat er geen objectieve meetmethoden bestonden? Historisch geograaf AMJ de Kraker legt uit hoe hij een systeem ontwikkelde.

  • Hete vuren: expositie in Gertrudiskerk

    In de Gertrudiskerk is een kleine foto-expositie opgesteld waarop te zien is wat er na de brand van 10 april 1972 van de kerk resteerde. Dit sluit aan op de lezing van Robert Guinee op 16 mei a.s.