Hofzaallezingen 2014

hofzaallezingen 2014_flyer
Bovenstaande afbeelding is een poster van de bedevaart cq processie naar Scherpenheuvel. Te zien zijn de stichters van deze bedevaart, aartshertog Albrecht van Oostenrijk en zijn echtgenote aartshertogin Isabella. In 1605 gaven zij de opdracht om een kerk te bouwen in het bedevaartsoord Scherpenheuvel. In 1922 werd de kerk verheven tot basiliek.

brochure hofzaallezingen 2014

Deze lezingenreeks over de cultuurhistorie rond Bergen op Zoom wordt voor de dertiende keer georganiseerd door: Het Markiezenhof, de Geschiedkundige Kring en Heemkundekring Halchterth.

 

Dinsdag, 21 januari 2014

Van klokken en orgels, zangers en snaren, toeters en trommels – Koert Damveld

Dinsdag, 28 januari 2014

Volksgeloof is nog geen bijgeloof – Frans Tervoort

Dinsdag, 4 februari 2014

Korneel Slootmans: archivaris of cultuurgoeroe – Irene van Kemenade

Dinsdag 11 februari 2014

Zusters van ‘t Ketrientje – 175 jaar zorg voor Bergen op Zoom – Dolly Verhoeven

Voor meer informatie, klik op titel van de lezing.

De deelnamekosten bedragen € 25,00 voor 4 lezingen (incl. koffie/thee). In de voorverkoop zijn alleen kaarten voor de gehele reeks te verkrijgen. Deze zijn te koop aan de balie van Het Markiezenhof (di. t/m zo. van 11.00 tot 17.00 uur) en de andere organisaties. Vanaf woensdag 2 januari is het mogelijk om kaarten per lezing te kopen, deze kosten € 10,- per stuk (op = op). U kunt niet vooraf reserveren. Voor vragen kunt u mailen naar lezingenreeks@bergenopzoom.nl of bellen naar tel. 0164-277077, Yolande Kortlever of Claartje Rijkers.

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezing 2024-2

    Hoe vergelijk je stormvloeden uit de tijd dat er geen objectieve meetmethoden bestonden? Historisch geograaf AMJ de Kraker legt uit hoe hij een systeem ontwikkelde.

  • Stadsexcursie Vestinggronden Noord

    Op 9 juni 2013 organiseert de Geschiedkundige Kring een stadsexcursie naar de Vestinggronden-Noord, voor meer informatie klik hier. Hieronder alvast een voorproefje van de fraaie architectuur van deze stadsuitbreiding.

  • Een virtueel bezoek aan de Maquette 1747

    Wie in de voorbije weken via de computer een bezoek bracht aan de 3D presentatie van de maquette van Bergen op Zoom uit 1751, weet dat daar verrassende gebouwen op staan. Reden voor een virtuele ontdekkingstocht door de maquette van Bergen op Zoom uit het midden van de achttiende eeuw.

  • Lezingen, lezingen, lezingen

    Van lezingen word je wijzer. Door het luisteren naar wat iemand over een onderwerp te vertellen heeft, steek je op een simpele wijze het een en ander op over onze streek wat je anders met meer moeite ontdekt. Ook zijn er lezingen die tijdens vakanties nuttig zijn, omdat je met andere ogen naar bouwkunst gaat kijken.