Hofzaallezingen snel uitverkocht

Binnen anderhalve week waren alle sets kaarten voor de Hofzaallezingen uitverkocht. Deze reeks van vier lezingen over de cultuurhistorie rond Bergen op Zoom wordt dit jaar al voor de zeventiende keer georganiseerd door het Markiezenhof, De Geschiedkundige Kring en Heemkundekring Halchterth. De lezingen vinden plaats op de dinsdagavond van 1, 8, 15 en 22 maart 2016 in de Hofzaal van het Markiezenhof.
Stuk voor stuk interessant voor mensen met enige belangstelling voor de lokale geschiedenis. Zie de korte inhoud. Maar helaas, op = op. Het enige wat u als spijtoptant nog kunt doen is hopen op een retourzending door iemand die alsnog verhinderd blijkt te zijn. Soms blijkt dan op de avond van een lezing dan tóch nog één kaart beschikbaar gekomen. Maar misschien moet u toch onverrichterzake huiswaarts….

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezingen over geopark schelde delta

    Vanaf dinsdag 5 maart start weer een cyclus van 3 Hofzaallezingen in het Markiezenhof. De cyclus staat dit jaar in het teken van het Geopark Schelde Delta.

  • Plekken van plezier

    Na de Open Monumentendagen wordt hetzelfde thema gebruikt als kader voor de nieuwe serie Henri mastboomlezingen. De eerste is al op 22 oktober, dus klik snel door.

  • Hofzaallezingen 2018

    De hofzaallezingen komen er weer aan. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wacht echter niet tot het laatste moment!

  • Lezing: buitenplaatsen van de familie Cuypers-van Mattemburgh

    Het West-Brabantse landschap kent vanouds vele fraaie landgoederen en buitenplaatsen. Diverse van deze historische parels waren in het verleden eigendom van leden van de familie Cuijpers. De basis werd in 1796 in Oudenbosch gelegd met het huwelijk tussen P.J. (Petrus) Cuypers en Maria van Mattemburgh. Beide families waren toen reeds generaties lang in West-Brabant geworteld en eigenaren van huizen, bossen en landerijen.

  • Hofzaallezing 2016-II: Een vergeten oorlog

    Aan het eind van de Napoleontische oorlog is Nederland nagenoeg bevrijd, maar Bergen op Zoom wordt met enkele andere vestingen nog steeds bezet gehouden. Zelfs duurt dit tot na de troonsafstand van Napoleon. De door Ad van den Bulck beschreven verrassingsaanval wordt met deze lezing in het perspectief van deze Europese oorlog geplaatst. Behalve een korte samenvatting is ook een uitgebreid verslag beschikbaar, plus downloads van vroegere publicaties.

  • Hofzaallezingen 2015

    De Hofzaallezingen komen er weer aan, op 3, 10, 17 en 24 maart 2015. De serie staat in 2015 in het teken van de 2e wereldoorlog.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *