Lezing Historische huisnamen in de binnenstad van Bergen op Zoom

In samenwerking met Stadsgidsen Bergen op Zoom en de Geschiedkundige Kring organiseert Vereniging Binnenstad op 12 april een lezing over de historische huisnamen in Bergen op Zoom.

Enkele jaren geleden nam de Vereniging Binnenstad het initiatief om het aanbrengen van historische namen op huizen onder de aandacht van de eigenaren en gebruikers te brengen. Zoals bekend wordt de zichtbaarheid van die namen door onze eigen inwoners maar zeker ook door bezoekers van buiten de stad hogelijk gewaardeerd.

In het verleden zijn met zorg plaatsbepalingen van ‘huisnamen’ gemaakt, maar door de samenvoeging in het verleden van meerdere huizen en later soms weer een splitsing in andere delen zijn op meerdere plaatsen verschuivingen opgetreden, waardoor de oorspronkelijke naam verdween of veranderde.
Dankzij intensief speurwerk van Jan en Ria Weyts is er een compleet herziene lijst opgesteld. Deze lijst zal op korte termijn digitaal te raadplegen zijn waardoor het mogelijk wordt aan de hand van kadasterkaarten de vroegste vermelding van een huisnaam te achterhalen.

Deel 1 van de lezing wordt verzorgd door Jan Weyts, die een korte toelichting zal geven op huizenonderzoek in de oude stad in het algemeen, zowel archivalisch als fysiek.

In deel 2 komt Ria Weyts aan het woord. Zij zal aan de hand van enkele specifieke panden uitleg geven.

Het belooft een interessante avond te worden, waarbij iedereen welkom is. Op de eerder verzonden vooraankondiging kregen wij al de nodige respons! Met het oog op de beschikbare plaatsen vragen wij u vriendelijk u voor 10 april aan te melden via secretaris@verenigingbinnenstad.net

Ria Adriaansen, voorzitter Vereniging Binnenstad

Datum: woensdag 12 april 2023
Tijd lezing: vanaf 20:15 uur
Plaats: Vestzaktheater ’t Zwijnshoofd, Moeregrebstraat 18, Bergen op Zoom

Vergelijkbare berichten

  • Alloo, mette Peperbus ……….

    Met Vastenavond is de Bergse stadstoren aangekleed als een echte dweil. Maar ook in het verleden zijn er regelmatig veranderingen aan het uiterlijk van de toren geweest. Deze waren wat blijvender, trouwens. Hier een foto uit een recent verleden die een nadere datering behoeft.

  • Bergse schepen en schippers

    Beeldend kunstenaar Kees Touw heeft een hele website gewijd aan Bergse schippers(families) en de schepen die zij exploiteerden

  • Een historische wandeling langs Halsteren

    Heemkundekring Halchterth brengt de historische omgeving van het dorp onder de aandacht. In de polder onderaan de Brabantse Wal is veel te ontdekken, terwijl het zicht op het dorp bovenop de Wal fenomenaal is. Grijp uw kans!

  • Hofzaallezing 2015-III: De Slag om de Schelde

    Een nagenoeg onbekende strijd die desondanks allesbepalend zou zijn voor de afloop van de Tweede Wereldoorlog. Vanuit deze regio wordt in samenwerking met Canada er alles aan gedaan om deze Slag om de Schelde de aandacht te geven die hij verdient. Als eerbewijs aan hen die hun leven voor onze vrijheid gaven.

  • Een nieuwe belofte

    De 76e editie van de Maria Ommegang wordt zwaar gehinderd door de coronacrisis. De stoet zal niet door de straten trekken, maar zonder publiek in de Gertrudiskerk. Deze unieke gebeurtenis wordt door ZuidWestTV rechtstreeks uitgezonden op 28 juni vanaf 14.00 uur (Ziggo kanaal 40 of KPN kanaal 1420)