Maand van de geschiedenis

58079-625-469[1]
De schervenmiddag van De Scherminckel laat de jeugd kennismaken met bodemvondsten en hoe daar weer iets van hersteld kan worden.
In de maand oktober liggen de zomervakanties alweer een aantal weken achter ons. Toch is dat geen reden om thuis te blijven. In vele (550!) musea in het hele land worden in de Maand van de Geschiedenis allerlei zaken onder de aandacht gebracht middels lezingen, tentoonstellingen, demonstraties en noem maar op. Teveel om op te noemen, laat staan om te bezoeken; op het moment van schrijven staan er welgeteld 540 evenementen op  de website Maand van de Geschiedenis, en dat aantal groeit nog. Natuurlijk kunt u het hele land afreizen om specifieke evenementen van de agenda te bezoeken, maar misschien mist u dan wel iets in uw eigen omgeving.

Het zal u niet verrassen dat het Markiezenhof ook veel aandacht besteedt aan de Maand van Geschiedenis.
op 1 oktober is er een lezing over Alva’s Raad van beroerten. Elders op deze website leest u hier meer over;
vanaf deze datum is ook de tentoonstelling ; Van alle geTIJden’ geopend, waarin de weervisserij centraal staat;
9 oktober is er een taxatiedag;
11 oktober biedt de jeugd een ridders & prinsessendag, en ook worden die dag onder nóg meer demonstraties zwaardvechten worden gegeven.

Altijd al eens willen zwaardvechten? U leert de fijne kneepjes tijdens demonstraties in het Markiezenhof
Altijd al eens willen zwaardvechten? U leert de fijne kneepjes tijdens demonstraties in het Markiezenhof

Maar er is veel meer. kijk maar eens hier.
En wat dacht u van een archeologische stadswandeling en een archeologische schervenmiddag op 17 oktober?

Zonder andere evenementen in den lande tekort te doen mogen we toch concluderen dat  het spreekwoord ‘wat je ver haalt is lekker’ met dit programma niet opgaat. U hoeft niet ver te reizen om een interessante tijdspassering te vinden! We komen u vast ergens tegen deze maand!
O ja, de maand wordt afgesloten met de nacht van de geschiedenis. Dan brengt de stichting Huis aan de Schelde in het Markiezenhof een spannende voorstelling, getiteld ‘De stille ronde van Bergen op Zoom’. Deze voorstelling is gebaseerd op een sage met dezelfde titel. Meer informatie vindt u hier. Een sneak preview van de sage kunt u hier lezen. Denk er om dat u zich tijdig voor deze nacht aanmeldt bij het Markiezenhof!

 

 

 

Vergelijkbare berichten

  • Nieuwsbrief BoZilver #5: juli 2015

    Een extra bulletin van het project Bergen op Zilver. De aankoop van een in Bergen op Zoom of Breda vervaardigde uiterst zeldzame schuttersketting door het Rijksmuseum!

  • Bedstro

    Vanweg een geplande verhuizing moet familie van den Bosch node afscheid nemen van hun vele (Bergse geschiedenis-)boeken en schilderijen. Misschien is er iets van uw gading bij.

  • Lezingen, lezingen, lezingen

    Van lezingen word je wijzer. Door het luisteren naar wat iemand over een onderwerp te vertellen heeft, steek je op een simpele wijze het een en ander op over onze streek wat je anders met meer moeite ontdekt. Ook zijn er lezingen die tijdens vakanties nuttig zijn, omdat je met andere ogen naar bouwkunst gaat kijken.

  • Nóg een ‘Aerdig Geback’

    Het herstel van de Waterschans aan het eind van het ‘havenkanaal’ is in volle gang. Een aantal foto’s en een vogelvluchtfilmpje laten u zien wat het gaat worden.

  • Hoop op Toekomst

    Deze toch wat deprimerende, en tegelijkertijd optimistische film- en boektitel brengt u terug naar WO I, toen vele Belgische vluchtelingen uit hun gewone dagelijkse leven werden gerukt, en zij hoopten een nieuwe toekomst op te kunnen bouwen na het oorlogsgeweld dat hen plotseling overkwam.

  • 15e Geschiedenisquiz met duel beslist

    Voor het eerst in de geschiedenis eindigden twee teams op de eerste plaats. Een duel tussen de twee rivalen moest de beslissing brengen. Ze mochten niet zelf de wapens kiezen….