Open dag WestBrabantse Waterlinie

Fort Henricus, Fort de Roovere en Het Ravelijn; drie parels van de West Brabantse Waterlinie. Op deze en andere unieke locaties vieren de gemeenten Bergen op Zoom en Steenbergen na jaren van bouwen de afronding van de in ere herstelde West Brabantse Waterlinie.

Komt dat zien!
Iedereen is van harte welkom op zondag 20 oktober 2019 tijdens de Open Dag van de West-Brabantse Waterlinie. Kom langs en dompel je onder in allerhande feestelijke, culturele, creatieve, architectonische, historische en sportieve activiteiten – voor jong en oud – op Fort de Roovere , het Ravelijn en Fort Henricus. Laat je meeslepen naar ons rijke verleden, geniet van de optredens, maak een bustour langs alle locaties, en luister naar de boeiende vertellingen van de gidsen over de Waterschans, Benedensas en Dintelse Gorzen.
De Open Dag begint om 12.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Meer info over het uitgebreide programma vind je hier. Houd daarnaast ook het facebook-event ​ in de gaten.

Vergelijkbare berichten

  • De Slag om Woensdrecht

    Omdat een aantal mensen in het verleden de moeite namen om de belevenissen van inwoners van Woensdrecht en Hoogerheide op te tekenen, kunnen we vandaag de dag kennis nemen van d strijd bij de Kreekrakdam vanuit de positie van de bewoners van dat gebied. Dat het gaat om ingrijpender gebeurtenissen dan (de meeste) Bergenaren meemaakten kunt u in het volgende nalezen.

  • Stadsexcursie RNR

    Pakweg zestig Kringleden bezochten op 1 april 2023 het vroegere kantoorgebouw van de gieterij Rogier-Nerincx-Richter; ze kwamen veel te weten wat het artikel in de Waterschans onmogelijk nog kon bevatten.

  • Cursus Archeologie

    De Scherminckel organiseert een cursus voor de Bergse Actieve Senioren, maar niet-BASleden zijn ook welkom. Lees hier meer.

  • Hofzaallezingen 2018

    De hofzaallezingen komen er weer aan. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wacht echter niet tot het laatste moment!

  • Zilverboek: nu nog extra voordelig!

    De stichting Bergen op Zilver is inmiddels een aantal jaren bezig om de nog nagenoeg onbekende geschiedenis van de zilversmeden in en om Bergen op Zoom in kaart te brengen. Het blijkt een lacune in de actuele geschiedschrijving. Inmiddels zijn maar liefst 362 zilversmeden gevonden in allerlei archieven, waarvan 295 werkten in Bergen op Zoom, 18…