Quizzers: laatste kans!

Wie nog aarzelt om met een team van max 6 leden aan de geschiedenisquiz deel te nemen, moet nu snel beslissen! Er is nog wel een plekje, maar de inschrijvingstermijn eindigt binnenkort! De veilingklok tikt tot 15 maart.
Het belooft een interessante, leuke en vooral leerzame quiz te worden. Rekening houdend met de opmerkingen over de vorige quiz heeft de werkgroep quiz enkele geheel nieuwe elementen ingebracht. Maar we verklappen niets, de deelnemers zijn de eersten die weten wat er nieuw is. Uw verslaggever is (als medelid van de werkgroep) in ieder geval enthousiast.

Natuurlijk doet ook het (bestuurs-)team Voor Spek en Bòòne weer mee, al is dat buiten mededinging. Volgens de (officieuze) puntentelling zou dit team (van vier!) in 2023 trouwens de hoofdprijs hebben weggesleept!

Vele teams hebben zich inmiddels aangemeld. Dus aarzel niet langer, haal uw team bij elkaar en meld aan! Het kan nog net. Wees anderen voor en bezorg uzelf een geweldige avond. Lid zijn van de Kring is helemaal niet nodig, al is dat wel veel slimmer..;) Een mailtje naar quiz@geschiedkundigekringboz.nl.  volstaat voor een voor uw team gedenkwaardige avond.
En dan hebben we het nog niet over het nagenieten, zoals waarom je op die simpele vraag toch nèt het verkeerde antwoord gaf, of nou tóch maar eens die oude Waterschans opzoeken voor dat artikel, en de gedigitaliseerde boeken op de website eens doorspitten.
Wat dat laatste betreft, geven we u deze tip: dat is ook nuttig als voorbereiding op de komende quiz op 12 april aanstaande. Ook kunt u hier de vragen van 2013 (zonder themarondes) bekijken: ronde 1 – ronde 2  –  ronde 3  –  ronde 4. U kunt zichzelf ook testen, want de (juiste) antwoorden vindt u aan het einde van elke ronde.

Vergelijkbare berichten

  • Geschiedenisquiz 2021

    Doorgang van de Quiz in april is gelet de aanhoudende pandemie niet aan de orde. Vooralsnog is besloten de Quiz 2021 naar het najaar te verschuiven.

  • Kent u Anna Bakx?

    Waar genealogisch onderzoek u kan brengen leest u in bijgaand artikel van Jeroen van Oevelen. Leuk om verbindingen met bekende Bergenaren uit een ver verleden te leggen.

  • Onze GERTRUDISKERK op National Geographic

    National Geographic opent een recent artikel over middeleeuwse huizen met een afbeelding van de Gertrudiskerk op de Grote Markt van Bergen op Zoom. Voor de toren zijn enkele karakteristieke panden uit onze historische binnenstad te zien – een herkenbaar beeld voor iedereen die onze stad kent. Dat juist dit stadsgezicht is gekozen als illustratie bij…

  • Hofzaallezing 2016-II: Een vergeten oorlog

    Aan het eind van de Napoleontische oorlog is Nederland nagenoeg bevrijd, maar Bergen op Zoom wordt met enkele andere vestingen nog steeds bezet gehouden. Zelfs duurt dit tot na de troonsafstand van Napoleon. De door Ad van den Bulck beschreven verrassingsaanval wordt met deze lezing in het perspectief van deze Europese oorlog geplaatst. Behalve een korte samenvatting is ook een uitgebreid verslag beschikbaar, plus downloads van vroegere publicaties.

  • Een nieuwe belofte

    De 76e editie van de Maria Ommegang wordt zwaar gehinderd door de coronacrisis. De stoet zal niet door de straten trekken, maar zonder publiek in de Gertrudiskerk. Deze unieke gebeurtenis wordt door ZuidWestTV rechtstreeks uitgezonden op 28 juni vanaf 14.00 uur (Ziggo kanaal 40 of KPN kanaal 1420)

  • Nogmaals: een oude luchtfoto

    Het artikeltje met bovenstaande titel van enkele maanden terug heeft twee interessante reacties opgeleverd. Jeroen Dietvorst wijst als eigenaar van het pand Jeruzalem op een verbouwing, en Paul Sturm meent met op de foto zichtbare veranderingen het moment van opname ook vrij nauwkeurig te bepalen. Beide antwoorden stroken echter niet met elkaar. Leerzaam en interessant.