Reymerswael; tentoonstelling in Tholen

In het oude stadhuis van Tholen (Hoogstraat 12) kunt u in de maanden juni, juli en augustus (2024) een interessante tentoonstelling bezoeken over de verdronken stad Reimerswaal.
U neemt kennis van de omvang en rijkdom van de destijds derde of vierde stad van Zeeland, de teloorgang en hetgeen er thans nog rest. Ook is er een plan om het deel van Reimerswaal dat niet onder de Oesterdam is verdwenen, een nieuwe functie te geven ten behoeve van de ansjovisserij.
Kortom, een zeer bezoekwaardige expositie waar u nader kennisneemt van een belangrijk stuk regiogeschiedenis en toekomst.
Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 14.00 u tot 17.00 u. Entree is nog eens gratis ook!
Zie voor meer informatie ook de website www.verdronkenstad.nl die speciaal voor deze tentoonstelling is ingericht.

Vergelijkbare berichten

  • Levenslicht

    Op 27 januari 2020 is het 75 jaar geleden dat concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz, hét internationale symbool van de Holocaust, werd bevrijd. Om mensen in hun eigen gemeente te betrekken bij dit oorlogsverleden, is een tijdelijk lichtmonument ontworpen door Daan Roosegaarde. In 170 gemeenten is (een stukje van) dit kunstwerk te zien. In Bergen op Zoom is dat op de binnenplaats van het Markiezenhof.

  • Hofzaallezingen 2018

    De hofzaallezingen komen er weer aan. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wacht echter niet tot het laatste moment!

  • Welkom in de Paardenhoek

    De mini excursie naar ‘de blokstallen’ is enerzijds een duidelijke verwijzing naar het militaire verleden van dit gebied, en anderzijds een blik op de wijze waarop wordt thans omgegaan met dit erfgoed. Herbestemming heeft de blokstallen (en andere delen van kazernegebouwen) een nieuwe toekomst gegeven.

  • Kerken in Brabant; Hofzaallezing 2018-III

    Het kerkelijk erfgoed in Brabant is nog best rijk, al is veel helaas verdwenen. Ook de toekomst is best zorgelijk als voor de gebouwen geen goede bestemming wordt gevonden.