Vanaf de maand mei zijn in het OosterscheldeMuseum in Yerseke archeologische land- en zeekaarten te bezichtigen waarop duidelijk te zien is hoe de St. Felixvloed op die quade Saterdag van 5 november 1530 en de daarop volgende stormvloeden van 1532 en 1536 te keer zijn gegaan. De oude stad Reimerswaal kwam zelfs op een eiland te liggen en raakte langzaam in een isolement. Later is de stad geheel onder het water van de Oosterschelde verdwenen. Een interessante film over de geschiedenis van ‘Romerswaole’ vindt u hier. U vindt het Oosterscheldemuseum aan het Kerkplein 1 in Yerseke openingstijden
Vergelijkbare berichten
Stadsexcursie: Een historische kroegentocht
Bij het onderzoek voor zijn boek ‘Bergen op Stap’ heeft Henk Franken een encyclopedische kennis van de Bergse horeca bijeengebracht. Met gemak weet hij een stadsexcursie van begin tot eind boeiend te vullen. Een openbaring voor Bergenaren, en een klein tipje van wat met het boek in november te verwachten is.
Stadsexcursie RNR
Geen grap, op zaterdag 1 april 2023 zal weer een stadsexcursie plaatsvinden. We gaan op bezoek bij oude hoofdgebouw van Rogier Nerincx Richter!
Tussen Rijn, Maas en Schelde
De vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring werden vergast op een wandeling langs de Brabantse Wal en een bezoek aan streekmuseum Den Aanwas
Stadsexcursie ’t Fort, verslag
Op zondag 28 oktober 2012 hield de Geschiedkundige Kring een stadsexcursie in wijk ’t Fort voor leden en belangstellenden. Dat is de derde wijk op rij die op een dergelijke wijze wordt aangedaan.
Mini excursie naar Vrederust
In het kader van de tentoonstelling over Reinier Kennedy organiseert de Geschiedkundige Kring in het najaar een excursie naar Landgoed Vrederust. Tijdens de mini excursie zal met name ingegaan worden op de architectuur van het psychiatrisch ziekenhuis met de kenmerkende paviljoenbouw.
Een bustocht naar de Slag bij de Somme; doorgeschoven naar het najaar
Een bijzondere excursie naar het WO I slagveld aan de Somme, waar honderdduizenden werden opgeofferd voor een paar kilometers terreinwinst. Die overigens ook weer verloren ging. Met Nic Grosfeld als gids kunt u verzekerd zijn van een zeer interessante reis.
