Vanaf de maand mei zijn in het OosterscheldeMuseum in Yerseke archeologische land- en zeekaarten te bezichtigen waarop duidelijk te zien is hoe de St. Felixvloed op die quade Saterdag van 5 november 1530 en de daarop volgende stormvloeden van 1532 en 1536 te keer zijn gegaan. De oude stad Reimerswaal kwam zelfs op een eiland te liggen en raakte langzaam in een isolement. Later is de stad geheel onder het water van de Oosterschelde verdwenen. Een interessante film over de geschiedenis van ‘Romerswaole’ vindt u hier. U vindt het Oosterscheldemuseum aan het Kerkplein 1 in Yerseke openingstijden
Vergelijkbare berichten
Mini excursie naar de Zuidzijde Haven, Korte Meestraat en Goudenbloemstraat
De mini excursie leidde naar Zuidzijde haven 27 – 33 en Kort Meestraat 15, ofwel de panden De Hollansche Thuyn, De Swaen, De Drie Haringen, Poort van ’s Lands Welvaren, Het Rheecalf en Ons Bergen.
Een tentoonstelling voor speurneuzen
Loop je neus achterna en ga op zoek naar het pestparfum in het Markiezenhof. Stadsdokter Justus Turcq heeft zijn laboratorium in de tuinzalen opgesteld. Soms is hij zelf als pestdokter aanwezig. Spannend en leerzaan voor jong en oud.
Herdenkingsconcert Annelies door Hét Concertkoor
Geen activiteit van de Geschiedkundige Kring maar deze tip willen we u niet onthouden. Op zondagavond 3 mei herdenkt Hét Concertkoor uit Bergen op Zoom 70 jaar bevrijding.
Vrijwilligersdag 2022
Op 17 september 2022 bood de Geschiedkundige Kring haar vrijwilligers het traditionele jaarlijkse uitstapje aan. Nadat corona roet in het eten gooide, kon het nu (voorzichtig) weer. De ontvangst vond plaats in de Lambertuskerk te Wouw, waar men aan twee interessante excursies kon deelnemen
ZuidWestTV reportage “Slag om de Schelde”
Het drieluik “Slag om de Schelde”, over de bevrijding van onze regio door de Canadezen, nu precies 70 jaar geleden. Een eerbetoon aan de Canadese bevrijders en hen die hier direct en indirect aan bijgedragen hebben. Als u de uitzendingen gemist hebt kunt u de links naar de betreffende afleveringen inzien.
Verslag van de excursie naar de Catharinakapel
De jaarlijkse mini-excursie van de Geschiedkundige Kring op 25 mei 2014 trok naar schatting 50 bezoekers. Doel was de Catharinakapel die verborgen ligt achter huize St Catharina. Deze kapel is als laatste van de vele klossterkapellen die er vroeger in Bergen op Zoom waren, nog steeds in gebruik.
