Vanaf de maand mei zijn in het OosterscheldeMuseum in Yerseke archeologische land- en zeekaarten te bezichtigen waarop duidelijk te zien is hoe de St. Felixvloed op die quade Saterdag van 5 november 1530 en de daarop volgende stormvloeden van 1532 en 1536 te keer zijn gegaan. De oude stad Reimerswaal kwam zelfs op een eiland te liggen en raakte langzaam in een isolement. Later is de stad geheel onder het water van de Oosterschelde verdwenen. Een interessante film over de geschiedenis van ‘Romerswaole’ vindt u hier. U vindt het Oosterscheldemuseum aan het Kerkplein 1 in Yerseke openingstijden
Vergelijkbare berichten
Tip: Zien wij u in Kampen op 31 oktober?
Vele media besteedden er al aandacht aan: Bergen op Zoom is samen met 3 andere gemeenten genomineerd voor de BNG Bank Erfgoedprijs 2014. (niet te verwarren met de Brabantse Stijlprijs) Wat wij allang wisten blijkt dus ook elders bekend: Bergen op Zoom onderscheidt zich door haar bovengemiddelde inzet voor behoud van haar erfgoed.
Arleniusdag
In Aarle-Rixtel wordt op 14 oktober een dag gewijd aan het leven en werk van Arlenius. Dit is geen activiteit van de Kring, maar graag brengen we deze interessante dag onder de aandacht van onze leden.
Vrijwilligers naar Vrederust
De vrijwilligers die er niet bij waren hebben zeker iets gemist. De rondleiding was een overvloed aan informatie over het instituut Vrederust
Uitnodiging stadsexcursie Noordgeest
Graag nodigt het bestuur u uit voor een stadsexcursie naar de wijk Noordgeest op zondag 8 mei van 12.00 tot 14.00 uur.
Brabantse Heemdagen 2019
Op 22 en 23 augustus 2019 waren de Geschiedkundige Kring en Halchterth gastheer voor de Brabantse Heemdagen, de 71e editie alweer! Een mooi programma waarbij naast bekende ook de wellicht minder gekende plekken van de Bergen op Zoom en de Brabantse Wal aangedaan werden.
Mini excursie naar de Zuidzijde Haven, Korte Meestraat en Goudenbloemstraat
De mini excursie leidde naar Zuidzijde haven 27 – 33 en Kort Meestraat 15, ofwel de panden De Hollansche Thuyn, De Swaen, De Drie Haringen, Poort van ’s Lands Welvaren, Het Rheecalf en Ons Bergen.
