Vooraankondiging Geschiedenisquiz 2017

Je neemt er altijd wat van mee...
Je neemt er altijd wat van mee…

Op vrijdagavond 12 mei 2017 zal de dertiende Geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring plaatsvinden. De quiz wordt gespeeld in de theaterzaal van de Regionale Scholengemeenschap ’t Rijks, die traditiegetrouw daarvoor gastvrijheid biedt.
De quiz van 2016 is gewonnen door De Weervissers. Hoewel een aantal leden van dit team niet geheel onbekend was met deelname aan de Geschiedenisquiz, illustreert deze eerste plaats dat ook nieuwe deelnemers beslag kunnen leggen op de eerste plaats.
Zoals gebruikelijk telt ieder team maximaal zes leden. Teams die in 2016 aan de Geschiedenisquiz hebben deelgenomen of daarvoor waren uitgenodigd, krijgen half januari per e-mail een uitnodiging om zich in te schrijven voor de quiz van 2017. Ook voor nieuwe teams staat de inschrijving open. Zij kunnen zich vanaf 1 februari 2017 per e-mail aanmelden bij Joost de Graauw: degraauw@home.nl.

De inschrijving sluit op 15 maart 2017, of zodra het maximale aantal van 24 teams zich heeft aangemeld.

Vergelijkbare berichten

  • Leesmateriaal voorafgaan aan les 1

    Het ‘huiswerk’ voor les 1 van oud schrift vind u hieronder. Lees de inleiding en de bijbehorende tekst.

  • Gertrude van Roode onderscheiden

    Tijdens de officiële sluiting van het jubileumjaar werd Gertrude van Roode benoemd als lid in de Orde van Oranje Nassau.

  • Gedenkstenen 1814 plechtig onthuld

    In het bijzijn van het volledige College van Bergen op Zoom en de gidsen van SBM onthulden nazaten van een Engelse en een Nederlandse officier de replica’s van bij de kerkbrand van 10 april 172 verloren gegane gedenkstenen. Zij werden daarin bijgestaan door resp. de plv ambassadeur van Engeland en de burgemeester.

  • Nogmaals: een oude luchtfoto

    Het artikeltje met bovenstaande titel van enkele maanden terug heeft twee interessante reacties opgeleverd. Jeroen Dietvorst wijst als eigenaar van het pand Jeruzalem op een verbouwing, en Paul Sturm meent met op de foto zichtbare veranderingen het moment van opname ook vrij nauwkeurig te bepalen. Beide antwoorden stroken echter niet met elkaar. Leerzaam en interessant.

  • De dikke boom omgewaaid

    Hoe vluchtig het nieuws is, blijkt uit enkele artikelen over gebeurtenissen in de stad die vele Bergenaren onbekend zullen zijn. Er is nu een interessante mogelijkheid dergelijk nieuws uit de archieven op te diepen.

  • Hofzaallezing 2019-4: Het kasteel van Wouw

    Archeoloog drs. Marco Vermunt vertelde niet alleen over de jongste opgravingen maar ook over de bouw en de geschiedenis van het kasteel van Wouw en zijn bewoners. De zeer interessante lezing maakte duidelijk dat het jaren durende onderzoek vrucht heeft gedragen. Bij de laatste opgravingen verrassend mooie ontdekkingen gedaan.