Vooraankondiging Geschiedenisquiz 2017

Je neemt er altijd wat van mee...
Je neemt er altijd wat van mee…

Op vrijdagavond 12 mei 2017 zal de dertiende Geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring plaatsvinden. De quiz wordt gespeeld in de theaterzaal van de Regionale Scholengemeenschap ’t Rijks, die traditiegetrouw daarvoor gastvrijheid biedt.
De quiz van 2016 is gewonnen door De Weervissers. Hoewel een aantal leden van dit team niet geheel onbekend was met deelname aan de Geschiedenisquiz, illustreert deze eerste plaats dat ook nieuwe deelnemers beslag kunnen leggen op de eerste plaats.
Zoals gebruikelijk telt ieder team maximaal zes leden. Teams die in 2016 aan de Geschiedenisquiz hebben deelgenomen of daarvoor waren uitgenodigd, krijgen half januari per e-mail een uitnodiging om zich in te schrijven voor de quiz van 2017. Ook voor nieuwe teams staat de inschrijving open. Zij kunnen zich vanaf 1 februari 2017 per e-mail aanmelden bij Joost de Graauw: degraauw@home.nl.

De inschrijving sluit op 15 maart 2017, of zodra het maximale aantal van 24 teams zich heeft aangemeld.

Vergelijkbare berichten

  • Een vrolijk uiteinde

    Niet het jaar komt al ten einde, maar wel het betaalabonnement om de archieven en beeldbank van het Markiezenhof te raadplegen.

  • Hofzaallezing 2024-3

    Het Geopark gebied blijkt bezaaid met vroegere verdronken dorpen. Daarbij zijn nog niet eens andere plekken als kloosters en buurtschappen geteld.

  • Hofzaallezing 2016-III: De weervissers van Bergen op Zoom

    Een prachtige Bergse bedrijfstak die overigens door nog maar één familie wordt beoefend, en mede dank zij de Stichting Behoud Weervisserij kan voortbestaan, komt aan de orde in deze derde lezing. Het boek dat over dit onderwerp verscheen bevat vanzelfsprekend veel meer informatie dan in het tijdsbestek van deze lezing kon worden besproken.

  • Pandemie: niets nieuws onder de zon

    De geschiedenis kent meer perioden waarin een ziekte over de wereld rondwaarde. De pest is misschien de meest bekende, maar er is meer …

  • Een zilveren avond

    Leden van de geschiedkundige Kring en Vrienden van het Markiezenhof konden als bijna eersten proeven van de nieuwe zilvertentoonstelling en het boek ‘Zilver in en om Bergen op Zoom’ in handen houden.