Vooraankondiging Geschiedenisquiz 2017

Je neemt er altijd wat van mee...
Je neemt er altijd wat van mee…

Op vrijdagavond 12 mei 2017 zal de dertiende Geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring plaatsvinden. De quiz wordt gespeeld in de theaterzaal van de Regionale Scholengemeenschap ’t Rijks, die traditiegetrouw daarvoor gastvrijheid biedt.
De quiz van 2016 is gewonnen door De Weervissers. Hoewel een aantal leden van dit team niet geheel onbekend was met deelname aan de Geschiedenisquiz, illustreert deze eerste plaats dat ook nieuwe deelnemers beslag kunnen leggen op de eerste plaats.
Zoals gebruikelijk telt ieder team maximaal zes leden. Teams die in 2016 aan de Geschiedenisquiz hebben deelgenomen of daarvoor waren uitgenodigd, krijgen half januari per e-mail een uitnodiging om zich in te schrijven voor de quiz van 2017. Ook voor nieuwe teams staat de inschrijving open. Zij kunnen zich vanaf 1 februari 2017 per e-mail aanmelden bij Joost de Graauw: degraauw@home.nl.

De inschrijving sluit op 15 maart 2017, of zodra het maximale aantal van 24 teams zich heeft aangemeld.

Vergelijkbare berichten

  • 1814: Gedenkstenen teruggeplaatst

    De gedenkstenen voor de op 8 maart 1814 omgekomen Engelse officiers zijn op 1 maart teruggeplaatst, en worden op 8 maart 2016 onthuld in bijzijn van nazaten van een van de omgekomen officiers.

  • Nieuws over oude boeken

    Uit een erfenis zijn enkele bibliofiele uitgaven over de Bergse geschiedenis aan de Geschiedkundige Kring aangeboden. De Kring biedt deze boeken aan uitsluitend de leden aan. Tegen een interessante, doch anti-speculatieve prijs. Lees meer in onderstaand artikel

  • Een bleekneusje duikt op

    Na 80 jaar komt er nóg een herinnering van een toenmalig bleekneusje tevoorschijn

  • Een zaal vol vrienden

    Vrienden van Anton en andere belangstellenden kregen in een boeiend programma twee presentaties voorgeschoteld. Centraal stond het verzet van Anton van Duinkerken tegen het opkomend nationaal socialisme. Zijn Ballade van den katholiek (1935) en zijn ondubbelzinnige mening over Hitler (1940) waren aanleiding voor internering in het gijzelaarskamp St Michielsgestel van 4 mei tot 29 december 1942. Een tweede lezing sloot hier op aan en maakte duidelijk dat ook wij voor keuzen worden gesteld.