Vooraankondiging Hofzaallezingen 2016

Voor de zeventiende keer wordt er een reeks van vier lezingen verzorgd over de cultuurhistorie van Bergen op Zoom en omgeving. De lezingen worden wederom georganiseerd door Het Markiezenhof, Heemkundekring Halchterth en de Geschiedkundige Kring.
Na de succesvolle reeks van afgelopen jaar is er opnieuw voor gekozen om de lezingen in de maand maart te laten plaatsvinden.
01 maart 2016 – ‘Op zoek naar de Romeinen’ spreker: Marco Vermunt
08 maart 2016 – ‘Vergeten oorlog’ spreker: Pieter Geertsma
15 maart 2016 – ‘De weervissers van Bergen op Zoom’ spreker: Marc van der Steen
22 maart 2016 – ‘Twee eeuwen schippers en scheepvaart in Bergen op Zoom’  spreker: Gerrit Groeneweg.

De deelnamekosten bedragen € 27,50 voor de vier lezingen (inclusief koffie / thee), de losse kaarten gaan € 10,00 per stuk kosten.
Meer informatie over de onderwerpen, de (voor-) verkoop van de kaarten en de aanvangs-tijd hopen we te kunnen melden in De Waterschans van december.

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezing 2019-3: Het ontstaan van de Brabantse Wal

    Brabantse Wal: als Nederland in het klein. In vorige lezing gebruikte de inleider nota bene dezelfde associatie. Toch bleek de lezing van toaal verschillende inhoud. Een college geologie over de woonomgeving.

  • Een academische terugblik op de jaren zestig

    Als deel van de viering van het 50 jarig jubileum hield de School voor Geschiedenis voor leerlingen en oud-leerlingen op 29 september 2018 in de Ontmoetingskerk een ‘academische zitting’ waarin terug werd gekeken naar de tijd waarin de Geschiedkundige Kring werd opgericht.

  • Kaddish voor Corrie van den Boom

    Ter herdenking van de op 8 maart 2015 overleden Corrie van den Boom-Geers werd in de hofzaal Kaddish voor haar gezegd door de voorzitter van de Bredase synagoge, Philip Soesan. Deze plechtigheid ging vooraf aan een lezing over de geschiedenis van de Joodse families uit Bergen op Zoom.

  • Bourgondische hofcultuur in BoZ

    Marion Boers maakte korte metten met de zogenaamde bourgondische maaltijden die enige tijd populair waren. Het voedsel werd daar op een jolige manier aangeboden op houten planken uitgestald op volle tafels, en bestek ontbrak sowieso. Eten met je handen en zo was dus ‘bourgondisch’. ‘Integendeel’, vertelde Boers, ‘maaltijden in die tijd waren aan vele regels gebonden’. Bart van Loo bracht het boek ‘Bourgondiers’ uit, dat een duidelijk beeld schetst van de expansie die de Bourgondische hertogen realiseerden en daarmee hun hofrituelen verder verspreidden.

  • Hofzaallezing 2024-2

    Hoe vergelijk je stormvloeden uit de tijd dat er geen objectieve meetmethoden bestonden? Historisch geograaf AMJ de Kraker legt uit hoe hij een systeem ontwikkelde.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *