Vooraankondiging Hofzaallezingen 2016

Voor de zeventiende keer wordt er een reeks van vier lezingen verzorgd over de cultuurhistorie van Bergen op Zoom en omgeving. De lezingen worden wederom georganiseerd door Het Markiezenhof, Heemkundekring Halchterth en de Geschiedkundige Kring.
Na de succesvolle reeks van afgelopen jaar is er opnieuw voor gekozen om de lezingen in de maand maart te laten plaatsvinden.
01 maart 2016 – ‘Op zoek naar de Romeinen’ spreker: Marco Vermunt
08 maart 2016 – ‘Vergeten oorlog’ spreker: Pieter Geertsma
15 maart 2016 – ‘De weervissers van Bergen op Zoom’ spreker: Marc van der Steen
22 maart 2016 – ‘Twee eeuwen schippers en scheepvaart in Bergen op Zoom’  spreker: Gerrit Groeneweg.

De deelnamekosten bedragen € 27,50 voor de vier lezingen (inclusief koffie / thee), de losse kaarten gaan € 10,00 per stuk kosten.
Meer informatie over de onderwerpen, de (voor-) verkoop van de kaarten en de aanvangs-tijd hopen we te kunnen melden in De Waterschans van december.

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezing 2013-III: Humorenleer en middeleeuwse muziek

    De Hofzaal was de juiste entourage voor een college geneeskunst door Jan Yperman, chirurgijn in Yper omstreeks 1300. De bezoekers werden verwelkomd door twee dames van de muziekgroep Wronghel en Wei die met de zoete klanken uit hun middeleeuwse instrumenten en authentieke middeleeuwse kledij het plaatje helemaal àf maakten.

    Wronghel en Wei verwelkomde de bezoekers met middeleeuwse muziek en gebruikten daarbij authentiek replica’s van middeleeuwse instrumentenWronghel en Wei verwelkomde de bezoekers met middeleeuwse muziek en gebruikten daarbij authentiek replica’s van middeleeuwse instrumenten
    Toen daarna Jan Yperman voor de immer imposante Christoffelschouw trad werd het beeld alleen maar completer.

  • Hofzaallezing 2017-III: Muziekschool 150 jaar

    De derde hofzaallezing was van voor tot achter een demonstratie van het plezier dat met maken van muziek gepaard gaat. Behalve een enthousiaste inleider in de persoon van Cees Meijer genoten de aanwezigen van de prestaties van enkele leerlingen van de muziekschool.

  • Hofzaallezing 2017-IV: Vreemd of Eigen-aardig?

    Twee lezingen die in een ogenschijnlijk contrast alles te maken hebben met de Bergse samenleving. Een uitgebreid verslag van de lezingen vindt u in de bijlagen van dit artikel.

  • Een zilveren avond

    Leden van de geschiedkundige Kring en Vrienden van het Markiezenhof konden als bijna eersten proeven van de nieuwe zilvertentoonstelling en het boek ‘Zilver in en om Bergen op Zoom’ in handen houden.

  • Hofzaallezing 2016-IV: Twee eeuwen scheepvaart in Bergen op Zoom

    Van brede beurt en beurtvaart onder zeil naar Inland barge terminal. Gerrit Groeneweg belicht een stukje uit de bergse scheepvaart, die uit het collectieve geheugen is weggezakt. Het blijkt een boeiende nijverheid die zich overigens voornamelijk buiten Bergen op Zoom bezig houdt.

  • Hoop op Toekomst

    Deze toch wat deprimerende, en tegelijkertijd optimistische film- en boektitel brengt u terug naar WO I, toen vele Belgische vluchtelingen uit hun gewone dagelijkse leven werden gerukt, en zij hoopten een nieuwe toekomst op te kunnen bouwen na het oorlogsgeweld dat hen plotseling overkwam.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *