Een bustocht naar de Slag bij de Somme; doorgeschoven naar het najaar

Middels een dagtrip naar het slagveld van 1916 aan de Somme kunt u meer kennis nemen van wat tijdens de Eerste Wereldoorlog werd aangericht, en waarvan Nederland als neutrale staat alleen de indirecte gevolgen van ondervond
Zie voor aanmeldingen
het artikel over deze reis op 30 september 2017

Merkwaardig genoeg bleek er onvoldoende animo onder de aangeschreven doelgroepen om deze geschiedkundige excursie op 31 mei doorgang te laten vinden. Eerdere reizen in voorgaande jaren met het zelfde programma werden in een mum van tijd overschreven.
Oorzaken van deze geringe belangstelling zijn niet meteen duidelijk. Wel is geconcludeerd dat niet alle aangeschreven organisaties de nieuwsbrief over deze excursie aan hun leden hebben doorgestuurd. Dat scheelt een slok op een borrel, en eigenlijk doet men dan de eigen leden te kort.

Wellicht is de tijd van het jaar niet goed voor zo’n tocht, en kan een dergelijke reis over enige tijd toch wel plaatsvinden. De organisatoren hebben het plan opgevat om de zomermaanden af te wachten en dan mogelijk met een gelijksoortig reisprogramma tevoorschijn te komen.
Uiteraard zullen zij die zich reeds voor de excursie aanmeldden, daar als eersten op worden geattendeerd.
Anderen kunnen zich nu ook al aanmelden via somme1916@ziggo.nl.
Wanneer meer zekerheid bestaat omtrent een nieuwe datum worden de inschrijvers hierover geïnformeerd.

De excursie werd als volgt aangekondigd:

De excursie op 31 mei 2017 werd als volgt beschreven:

Vanuit Bergen op Zoom vertrekt onze touringcar voor een bijzondere excursie naar de slagvelden aan het westfront van de Eerste Wereldoorlog (1914-1918) bij de Somme in Picardië, Noord Frankrijk (zie kaartje)
Tijdens deze reis wordt een bezoek gebracht aan een aantal bijzondere plekken in de driehoek Bapaume – Albert – Peronne, het decor van een van de bloedigste veldslagen in de Eerste Wereldoorlog.
Gids voor deze reis is Drs. Nic Grosfeld, oud-leraar geschiedenis; expert Eerste Wereldoorlog en kenner van het gebied.

De zwaar beschadigde kathedraal in Albert met het hangende beeld van Maria

Aanmeldingen
U kunt zich inschrijven voor deze tocht via somme1916@ziggo.nl, ovv uw naam en aantal deelnemers. Uiterste aanmelddatum: 7 mei 2017, maar eerst komt, eerst maalt.
Bij voldoende belangstelling gaat de reis door en ontvangt u hierover per mail nader bericht met details over betaling van de reiskosten en een uitvoerig reisprogramma.Uw deelname is pas definitief na betaling van de reiskosten.

De Lochnagar krater meet 80 m in diameter.

Rekent u op een bijzondere excursie!

Vergelijkbare berichten

  • Oude boeken? Niet weggooien!

    Oudere publicaties van de Geschiedkundige Kring zijn tegenwoordig maar lastig te vinden. Misschien staan ze bij u wel in de weg? Maar hoe kom je dat als geïnteresseerde te weten? Daar komt nu een oplossing voor. Om publicaties niet in de papierbak te laten belanden, kunt u ze nu via de Kring aanbieden. Te koop of gratis, net wat u wilt. En als u een (geschiedenis)boek zoekt, kunt dat ook laten weten.

  • Lancering website Jeugdcanon.nl

    Op woensdag 22 januari 2025 is de website Jeugdcanon.nl gelanceerd. Dit project van de werkgroep Jeugd is een unieke geschiedeniswebsite gericht op kinderen in de leeftijd van ca. 8 tot 12 jaar.

  • De oudste kaarten van West Brabant

    Jan Symonsz. Indervelde maakte in 1565 een kaart van het noordwestelijke deel van West Brabant. Deze kaart raakte verloren of vergeten, en werd door kort voor de Tweede Wereldoorlog door Frans Akkermans uit Oud Gastel teruggevonden. Sindsdien heet deze kaart de ‘Gastelse kaart’. In 1590 maakte dezelfde Indervelde een tweede kaart van hetzelfde gebied, die opmerkelijk verschilt van de eerste. Er zit bovendien een bijzonder verhaal aan vast. Beide kaarten kunt u trouwens downloaden.

  • Open dag WestBrabantse Waterlinie

    Op 8 juni gooide een zware storm roet in het eten. Maar 20 oktober kunt u alsnog genieten van allerlei activiteiten. Ga naar het Ravelijn, fort de Roovere en fort Henricus. Waterschans is dan echter bezet met het openluchtspektakel Supersum. Lees hier het uitgebreide programma.

  • 1944 Tholen geïnundeerd

    Een artikel over de Duitse inundatie in 1944 en de gevolgen voor inwoners en het eiland, in digitale printbare vorm

  • Presentatie boek over familie Rogier (ledengeschenk 2016)

    Hoe kan een boek over de familie Rogier beter worden gepresenteerd dan met muziek uit een orgel, gebouwd door een lid vandeze familie? De aanbieding van het nieuwste ledengeschenk vond dan ook plaats in de Gertrudiskerk. Yolande Kortlever mocht het eerste exemplaar onder loftuitingen aan haar gericht in ontvangst nemen.