Een bustocht naar de Slag bij de Somme; doorgeschoven naar het najaar

Middels een dagtrip naar het slagveld van 1916 aan de Somme kunt u meer kennis nemen van wat tijdens de Eerste Wereldoorlog werd aangericht, en waarvan Nederland als neutrale staat alleen de indirecte gevolgen van ondervond
Zie voor aanmeldingen
het artikel over deze reis op 30 september 2017

Merkwaardig genoeg bleek er onvoldoende animo onder de aangeschreven doelgroepen om deze geschiedkundige excursie op 31 mei doorgang te laten vinden. Eerdere reizen in voorgaande jaren met het zelfde programma werden in een mum van tijd overschreven.
Oorzaken van deze geringe belangstelling zijn niet meteen duidelijk. Wel is geconcludeerd dat niet alle aangeschreven organisaties de nieuwsbrief over deze excursie aan hun leden hebben doorgestuurd. Dat scheelt een slok op een borrel, en eigenlijk doet men dan de eigen leden te kort.

Wellicht is de tijd van het jaar niet goed voor zo’n tocht, en kan een dergelijke reis over enige tijd toch wel plaatsvinden. De organisatoren hebben het plan opgevat om de zomermaanden af te wachten en dan mogelijk met een gelijksoortig reisprogramma tevoorschijn te komen.
Uiteraard zullen zij die zich reeds voor de excursie aanmeldden, daar als eersten op worden geattendeerd.
Anderen kunnen zich nu ook al aanmelden via somme1916@ziggo.nl.
Wanneer meer zekerheid bestaat omtrent een nieuwe datum worden de inschrijvers hierover geïnformeerd.

De excursie werd als volgt aangekondigd:

De excursie op 31 mei 2017 werd als volgt beschreven:

Vanuit Bergen op Zoom vertrekt onze touringcar voor een bijzondere excursie naar de slagvelden aan het westfront van de Eerste Wereldoorlog (1914-1918) bij de Somme in Picardië, Noord Frankrijk (zie kaartje)
Tijdens deze reis wordt een bezoek gebracht aan een aantal bijzondere plekken in de driehoek Bapaume – Albert – Peronne, het decor van een van de bloedigste veldslagen in de Eerste Wereldoorlog.
Gids voor deze reis is Drs. Nic Grosfeld, oud-leraar geschiedenis; expert Eerste Wereldoorlog en kenner van het gebied.

De zwaar beschadigde kathedraal in Albert met het hangende beeld van Maria

Aanmeldingen
U kunt zich inschrijven voor deze tocht via somme1916@ziggo.nl, ovv uw naam en aantal deelnemers. Uiterste aanmelddatum: 7 mei 2017, maar eerst komt, eerst maalt.
Bij voldoende belangstelling gaat de reis door en ontvangt u hierover per mail nader bericht met details over betaling van de reiskosten en een uitvoerig reisprogramma.Uw deelname is pas definitief na betaling van de reiskosten.

De Lochnagar krater meet 80 m in diameter.

Rekent u op een bijzondere excursie!

Vergelijkbare berichten

  • Presentatie boek over familie Rogier (ledengeschenk 2016)

    Hoe kan een boek over de familie Rogier beter worden gepresenteerd dan met muziek uit een orgel, gebouwd door een lid vandeze familie? De aanbieding van het nieuwste ledengeschenk vond dan ook plaats in de Gertrudiskerk. Yolande Kortlever mocht het eerste exemplaar onder loftuitingen aan haar gericht in ontvangst nemen.

  • Arleniusdag

    In Aarle-Rixtel wordt op 14 oktober een dag gewijd aan het leven en werk van Arlenius. Dit is geen activiteit van de Kring, maar graag brengen we deze interessante dag onder de aandacht van onze leden.

  • Wat doet die paal daar?

    Een vraag naar een granieten paal langs de kant van de weg levert zómaar een stukje geschiedenis op.

  • Helaas, geen Verhalensprokkelaar

    Een van de verrassingen tijdens de aftrap van het jubileumjaar van de Kring was de aankondiging van het platform: Verhalensprokkelaar.

  • BRIE excursie “Leer en Logistiek in de 20e eeuw”

    Op woensdag 1 oktober 2014 organiseert de Stichting Brabants Industrieel Erfgoed een excursie naar de voormalige Koninklijke Verenigde Lederfabriek te Oisterwijk en naar de Moerputtenbrug in ‘s-Hertogenbosch. De voormalige leerfabriek was ooit de grootste leerlooierij van Europa. Omdat de Langstraatspoorlijn van ’s-Hertogenbosch naar Lage Zwaluwe door het natte laagveengebied van de Moerputten liep werden er twee bruggen, waaronder de Moerputtenbrug, gebouwd.

  • Tussen Rijn, Maas en Schelde

    De vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring werden vergast op een wandeling langs de Brabantse Wal en een bezoek aan streekmuseum Den Aanwas