Jaarexcursie Geschiedkundige Kring 2014

Op zaterdag 6 september organiseert de Kring in het kader van de herdenking “100 jaar Groote Oorlog” de jaarreis 2014 naar de Belgische stad Ieper.
IMG_1941[1]Na ontvangst met koffie nemen we in Ieper allereerst ruim de tijd het vernieuwde Museum “In Flanders Fields” te bezoeken. Plaatselijke gidsen zullen ons die dag begeleiden. Na de lunch brengen we tijdens een beperkte stadswandeling door Ieper een bezoek aan enkele gedenkwaardige plaatsen, om vervolgens per autobus rondom de stad enkele saillante punten te bezoeken “in Vlaanderens Velden”.
Na de avondmaaltijd sluiten we vóór 20.00 uur aan bij de indrukwekkende “Last Post” onder de Menenpoort, voordat we naar Bergen op Zoom terugkeren.
Het volledig programma met reistijden, maaltijden, de manier van aanmelden, kosten en verdere gegevens leest u tijdig in De Waterschans nr. 2014 – 2 van eind juni.
Let er op, dat de inschrijvingsperiode ten dele in uw vakantietijd kan vallen!

Vergelijkbare berichten

  • Stadsexcursie Gageldonk

    De Geschiedkundige Kring nodigt u uit voor een bezoek aan de wijk Gageldonk West, het gebied grofweg begrensd door de Kastanjelaan, de Vijverberg en de Balsebaan.

  • Stadsexcursie Vrijmetselarij

    Op zondag 20 september wordt weer een stadsexcursie in samenwerking met SBM georganiseerd. Dit maal langs de plaatsen waar de Vrijmetselarij ooit gevestigd was.

  • BRIE excursie “Suikerarrangement”

    Op woensdag 12 november 2014 organiseeert de Stichting Brabants Industrieel Erfgoed een excursie naar het Nationaal Vlasserij- en Suikermuseum in Klundert. Medewerkers van het museum laten u kennismaken met het productieproces van suiker. In het vlasserijgedeelte van het museum wordt de zware handarbeid van de vlasserij met originele gerestaureerde machines gedemonstreerd.

  • Mini excursie naar Fort de Rovere

    Er zijn grootse plannen met de West-Brabantse waterlinie en met het belangrijkste fort in die linie, Fort de Roovere. Aanleiding voor de stadsarcheoloog Marco Vermunt en zijn rechterhand Alexander van der Kallen onderzoek te verrichten op het binnenplein van het fort.

  • Een bezoek aan de Grebbe – verslag

    De Grebbe was als rijksmonument ook toegankelijk op de zaterdag van het monumentenweekend op 14 september 2013. Voor een beperkt aantal mensen, kaarten afhalen bij VVV, die binnen vijf minuten was ‘uitverkocht’. Gelukkig was uw correspondent één van de gelukkigen. Heeft u ten minste een verslag, al is dat maar surrogaat vergeleken met een echt bezoek.