Jaarexcursie Geschiedkundige Kring 2014

Op zaterdag 6 september organiseert de Kring in het kader van de herdenking “100 jaar Groote Oorlog” de jaarreis 2014 naar de Belgische stad Ieper.
IMG_1941[1]Na ontvangst met koffie nemen we in Ieper allereerst ruim de tijd het vernieuwde Museum “In Flanders Fields” te bezoeken. Plaatselijke gidsen zullen ons die dag begeleiden. Na de lunch brengen we tijdens een beperkte stadswandeling door Ieper een bezoek aan enkele gedenkwaardige plaatsen, om vervolgens per autobus rondom de stad enkele saillante punten te bezoeken “in Vlaanderens Velden”.
Na de avondmaaltijd sluiten we vóór 20.00 uur aan bij de indrukwekkende “Last Post” onder de Menenpoort, voordat we naar Bergen op Zoom terugkeren.
Het volledig programma met reistijden, maaltijden, de manier van aanmelden, kosten en verdere gegevens leest u tijdig in De Waterschans nr. 2014 – 2 van eind juni.
Let er op, dat de inschrijvingsperiode ten dele in uw vakantietijd kan vallen!

Vergelijkbare berichten

  • Stadsexcursie Vestinggronden Noord

    Op 9 juni 2013 organiseert de Geschiedkundige Kring een stadsexcursie naar de Vestinggronden-Noord, voor meer informatie klik hier. Hieronder alvast een voorproefje van de fraaie architectuur van deze stadsuitbreiding.

  • Vrijwilligers weer onthaald

    Jaarlijks onthaalt de Kring zijn vrijwilligers op een excursie. Daarbij wordt het aangename met het nuttige verenigd, gevolgd door het aangename nuttigen. Toch nam slechts eenderde van deze groep (en sommigen met partner) deel aan het bezoek aan het Mastboom-Brosenshuis in Oud Gastel, waar een feest van herkenning werd gevierd.

  • Verslag van de excursie naar de Quirinuskerk

    Tijdens de stadsexcursie op zondagmorgen vertelden de inleiders over historie van de kerk, herkomst van het monumentaal meubilair en het noodzakelijke herstel dat thans gaande is om het gebouw voor verval te behoeden. Een openbaring.

  • Een paardenstal aan de Hoogstraat – verslag

    Het bericht dat het huis Jeruzalem, ofwel ‘het huis van Asselbergs’ met een excursie bezocht kon worden, leidde tot een run op de aanmeldingsadressen. Op deze zondagochtend 12 mei 2013 was er dan ook een opvallende oploop van belangstellenden in de Hoogstraat voor nummer 15. Het bezoek was dan ook de moeite waard. En aansluitend kon men nog naar de Heerenkamer, en minstens zo interessant gebouw.

  • Stadsexcursie Noordgeest

    De inmiddels jaarlijkse stadsexcursie voerde dit keer naar Noordgeest, een voormalige heerlijkheid die later werd opgenomen in de gemeente Halsteren die op zijn beurt bij Bergen op Zoom werd gevoegd. Er zijn nog steeds sporen in de wijk aanwezig van de vroegste inrichting van het gebied met tuinderijen (een heggenlandschap) en de daar doorheen lopende paden. maar ook woningen en boerderijen. De nieuwbouwwijk heeft veel verrassends te bieden, en al wandelend ontdekt je veel nieuwe zaken met de gids Johan Stalknecht.

  • BRIE excursie “Verbroedering met sigaren sinds 1904”

    Op woensdag 24 september 2014 organiseert de Stichting Brabants Industrieel Erfgoed een excursie naar de Agio sigarenfabriek in Westerlo en de Abdij van Tongerlo in België. De in 2002 in Westerlo gebouwde sigarenfabriek vindt zijn oorsprong in de in 1904 door Jacques Wintermans gestarte sigarenfabriekje in Duizel. De abdij van Tongerlo werd gesticht in 1130.