Jaarexcursie Geschiedkundige Kring 2014

Op zaterdag 6 september organiseert de Kring in het kader van de herdenking “100 jaar Groote Oorlog” de jaarreis 2014 naar de Belgische stad Ieper.
IMG_1941[1]Na ontvangst met koffie nemen we in Ieper allereerst ruim de tijd het vernieuwde Museum “In Flanders Fields” te bezoeken. Plaatselijke gidsen zullen ons die dag begeleiden. Na de lunch brengen we tijdens een beperkte stadswandeling door Ieper een bezoek aan enkele gedenkwaardige plaatsen, om vervolgens per autobus rondom de stad enkele saillante punten te bezoeken “in Vlaanderens Velden”.
Na de avondmaaltijd sluiten we vóór 20.00 uur aan bij de indrukwekkende “Last Post” onder de Menenpoort, voordat we naar Bergen op Zoom terugkeren.
Het volledig programma met reistijden, maaltijden, de manier van aanmelden, kosten en verdere gegevens leest u tijdig in De Waterschans nr. 2014 – 2 van eind juni.
Let er op, dat de inschrijvingsperiode ten dele in uw vakantietijd kan vallen!

Vergelijkbare berichten

  • Brabantse Heemdagen 2019

    Op 22 en 23 augustus 2019 waren de Geschiedkundige Kring en Halchterth gastheer voor de Brabantse Heemdagen, de 71e editie alweer! Een mooi programma waarbij naast bekende ook de wellicht minder gekende plekken van de Bergen op Zoom en de Brabantse Wal aangedaan werden.

  • Vrijwilligersdag 2013 – verslag

    De jaarlijkse vrijwilligersdag brengt de mensen die zich op enigerlei wijze inzetten voor de Geschiedkundige Kring bijeen op een plek met een bijzondere historie: de boerderij Hildernisse. Genoemd naar het dorp van die naam dat eens iets lager voor de Brabantse Wal lag.

  • Tip: tentoonstelling over Reimerswaal

    Vanaf de maand mei zijn in het OosterscheldeMuseum in Yerseke archeologische land- en zeekaarten te bezichtigen waarop duidelijk te zien is hoe de St. Felixvloed op die quade Saterdag van 5 november 1530 en de daarop volgende stormvloeden van 1532 en 1536 te keer zijn gegaan.

  • De vrijwilligersdag 2012, verslag

    De Geschiedkundige Kring besteedt aandacht aan het verleden, maar heeft desondanks oog voor heden en toekomst. Daarom was er op 6 oktober 2012 een bijeenkomst voor alle vrijwilligers die een steentje aan het functioneren van de Kring bijdragen.

  • Stadsexcursie Nieuw Borgvliet, verslag

    Op zondagochtend 3 juni 2012 stonden ondanks het regenachtige weer een veertigtal belangstellenden klaar voor de wandeling door de kern van Nieuw Borgvliet. Deels leden van de Geschiedkundige Kring, deels bewoners van deze buurt/wijk/dorp (doorhalen wat niet op prijs wordt gesteld). Tijdens de wandeling konden vooral de laatsten hun herinneringen ophalen hoe het vroeger was, de jeugdherineringen kwamen als een stortvloed voorbij. Maar de ontstaansgeschiedenis en geleidelijke ontwikkeling, daar ging het om.