Vooraankondiging jaarexcursie 2015

Reserveer nu in uw agenda : zaterdag 5 september 2015

 

Dagtocht naar de “Prinsenstad” Delft.

 

Het programma is als volgt:

In de ochtend een stadswandeling met gidsen in en rond de monumenten.

Gezamenlijke lunch.

’s Middags bezoek aan het volledig vernieuwde Museum Prinsenhof, in het voormalig Sint-Agathaklooster langs de Oude Delft, waar Prins Willem van Oranje in november 1572 zijn intrek nam.

Bovendien bezoek aan het Vermeer-Centrum, een ontdekkingstocht door leven, werk en stad van de schilder Johannes Vermeer met aandacht voor zijn onnavolgbare kleurstelling en het bijzondere lichtgehalte.

 

Het programma met de tijden, de manier van aanmelden, kosten en alle verder benodigde informatie, leest u tijdig in de Waterschans van 1 juli 2015. Houd u er rekening mee dat de inschrijfdatum in uw vakantieperiode kan vallen.

Vergelijkbare berichten

  • Stadsexcursie Vestinggronden Noord

    Op 9 juni 2013 organiseert de Geschiedkundige Kring een stadsexcursie naar de Vestinggronden-Noord, voor meer informatie klik hier. Hieronder alvast een voorproefje van de fraaie architectuur van deze stadsuitbreiding.

  • Keldermans’ Christoffelschouw

    Dat TV programma’s door tijdnood vaak oppervlakkig blijven is geen nieuws. Toch was hetgeen de Van Rossempjes tijdens hun
    bezoek aan Bergen op Zoom over de Christoffelschouw te berde brachten wel héél schraal. Middels dit artikel kunt u alsnog kennis nemen van de rijkdom die deze schouw als middeleeuws kunstwerk vormt.

  • Open dag Scherminckel druk bezocht

    SIDS kan terugzien op een zeer succesvolle open dag, waarop de opgravingen langs de zuidoostsingel konden worden bezocht. Meer dan 250 mensen maakten van de gelegenheid gebruik om een paar kleine stukjes van de vesting te bekijken. De vrijwilligers hadden nauwelijks de tijd om op adem te komen en even een kopje koffie te drinken. Het was een dag met voldoening voor alle partijen.

  • De van Rossempjes

    Dit derde seizoen komt het TV programma ‘De van Rossems’ ook in Bergen op Zoom. Kijk op NPO2, dinsdag 20.30u

  • Kijktip: Ansjovissoep en méér

    In het VPRO programma ‘Koken met Van Boven’ wordt soep gemaakt met ansjovis, en wordt aandacht besteed aan de (unieke) Bergse weervisserij.

  • Stadsexcursie naar de Sint Quirinuskerk te Halsteren

    De Geschiedkundige Kring nodigt u uit voor een bezoek aan de Sint Quirinuskerk aan de Dorpsstraat te Halsteren op zondag 9 november 2014 van 12u tot ca. 13u30. Nu de restauratie afgerond is een mooie bestemming voor onze najaars-stadsexcursie.