Vooraankondiging jaarexcursie 2015

Reserveer nu in uw agenda : zaterdag 5 september 2015

 

Dagtocht naar de “Prinsenstad” Delft.

 

Het programma is als volgt:

In de ochtend een stadswandeling met gidsen in en rond de monumenten.

Gezamenlijke lunch.

’s Middags bezoek aan het volledig vernieuwde Museum Prinsenhof, in het voormalig Sint-Agathaklooster langs de Oude Delft, waar Prins Willem van Oranje in november 1572 zijn intrek nam.

Bovendien bezoek aan het Vermeer-Centrum, een ontdekkingstocht door leven, werk en stad van de schilder Johannes Vermeer met aandacht voor zijn onnavolgbare kleurstelling en het bijzondere lichtgehalte.

 

Het programma met de tijden, de manier van aanmelden, kosten en alle verder benodigde informatie, leest u tijdig in de Waterschans van 1 juli 2015. Houd u er rekening mee dat de inschrijfdatum in uw vakantieperiode kan vallen.

Vergelijkbare berichten

  • Reymerswael; tentoonstelling in Tholen

    In het oude stadhuis van Tholen (Hoogstraat 12) kunt u in de maanden juni, juli en augustus (2024) een interessante tentoonstelling bezoeken over de verdronken stad Reimerswaal. U neemt kennis van de omvang en rijkdom van de destijds derde of vierde stad van Zeeland, de teloorgang en hetgeen er thans nog rest. Ook is er…

  • Kerken in Brabant; Hofzaallezing 2018-III

    Het kerkelijk erfgoed in Brabant is nog best rijk, al is veel helaas verdwenen. Ook de toekomst is best zorgelijk als voor de gebouwen geen goede bestemming wordt gevonden.

  • Hofzaallezing 2019-4: Het kasteel van Wouw

    Archeoloog drs. Marco Vermunt vertelde niet alleen over de jongste opgravingen maar ook over de bouw en de geschiedenis van het kasteel van Wouw en zijn bewoners. De zeer interessante lezing maakte duidelijk dat het jaren durende onderzoek vrucht heeft gedragen. Bij de laatste opgravingen verrassend mooie ontdekkingen gedaan.

  • Open dag WestBrabantse Waterlinie

    Op 8 juni gooide een zware storm roet in het eten. Maar 20 oktober kunt u alsnog genieten van allerlei activiteiten. Ga naar het Ravelijn, fort de Roovere en fort Henricus. Waterschans is dan echter bezet met het openluchtspektakel Supersum. Lees hier het uitgebreide programma.

  • Ontdekking in het Markiezenhof

    Hoe nuttig een restauratie op zich al is, dit wordt bijna overtroffen door de vondst van een eeuwenoud boek.