Een bijzondere Waterschans


Oktober 1944 staat de oudste inwoners van dit gebied nog in het geheugen gegrift. Als kind sloegen ze met hun ouders op de vlucht, of schuilden bevend van angst in sloten of kelders. Duitse bezetters en (voornamelijk) Canadese bevrijders bestookten elkaar op leven en dood. Hele straten en zelfs dorpen veranderden in puinhopen. Zo beleefde menig oorlogskind de bevrijding van de Brabantse Wal tussen 5 oktober en 5 november 1944.
Als laatste ooggetuigen van hun generatie doet een groot aantal streekgenoten hun verhaal in dit boek. Over de angstige momenten en verschrikkingen tijdens de bevrijding van hun stad of dorp. En soms nog maanden er na.

Het boek wordt de leden van de Geschiedkundige Kring aangeboden als bijzondere derde editie van het tijdschrift Waterschans, jaargang 2024. Via de mail zijn de leden bericht dat zij hun exemplaar kunnen afhalen. Verzenden zou de toch al ferme kosten nog verder doen oplopen.
Na de presentatie op vrijdag 27 september aan de geïnterviewde getuigen, genodigden en pers (zie BNdeStem) was het 28 september zo ver; aan het afhaaladres aan de Borgvlietsedreef 98 was het de hele dag een komen en gaan van leden die hun exemplaar in ontvangst kwamen nemen. Velen kwamen gelukkig per fiets, waarmee het parkeerprobleem een stukje minder werd.
Mocht u deze gelegenheid hebben gemist, geen nood, er is nóg een gelegenheid: woensdagmiddag 2 oktober vanaf 14.00 uur tot 18.00 uur kunt u aan hetzelfde adres terecht.
Wie wat verder weg woont of om andere reden niet in de gelegenheid is zijn of haar exemplaar op te halen, wordt gevraagd om dat zo mogelijk door iemand anders te laten doen, of een adres in Bergen op Zoom aan te geven, waar het kan worden afgegeven.
De optie van verzending van het boek wordt zoveel mogelijk vermeden wegens de hoge kosten per exemplaar, hetgeen de Kring om budgettaire redenen uiteraard tracht te vermijden. Kiest u daarom zoveel mogelijk uit een der hierboven genoemde mogelijkheden.
Overigens is dit prachtboek ook in de reguliere boekhandel te koop à raison van €19,95

Vergelijkbare berichten

  • Polders in kaart

    Een prachtig boek van Willem van Ham over de zgn Gastelse kaart ligt zeer binnenkort in de winkel

  • Hofzaallezingen 2026 – uitverkocht

    De Hofzaallezingen staan dit jaar in teken van de verloren landgoederen. De kaartverkoop gaat open op 24 februari. De cyclus is dit jaar op dinsdag 17, 24 en 31 maart 2026.

  • Logendag

    De Bergse School voor Geschiedenis is een begrip in de stad; zij deelt deze eer met gelijksoortige initiatieven in andere steden. Jaarlijks komen deze scholen bijeen om ervaringen uit te wisselen en elkaar te verrijken. Dir verslag werd ingezonden door de voorzitter van de Bergse School, Jan Hopstaken.

  • Welkom op onze nieuwe Website!

    De ontwikkeling van de website staat nooit stil en vol trots heet de websiteredactie u dan ook welkom op de vernieuwde website! Nu ook geschikt voor telefoon en tablet.

  • Een weekend vol erfgoed: Open Monumentendagen 2025

    13 en 14 september 2025 Op zaterdag 13 en zondag 14 september openen in Bergen op Zoom opnieuw tientallen monumenten hun deuren voor het publiek. Tijdens Open Monumentendag kun je gratis kennismaken met de rijke historie van onze stad en omgeving. Denk aan kerken, woonhuizen, historische panden en bijzondere plekken die normaal gesproken niet toegankelijk…

  • Levenslicht

    Op 27 januari 2020 is het 75 jaar geleden dat concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz, hét internationale symbool van de Holocaust, werd bevrijd. Om mensen in hun eigen gemeente te betrekken bij dit oorlogsverleden, is een tijdelijk lichtmonument ontworpen door Daan Roosegaarde. In 170 gemeenten is (een stukje van) dit kunstwerk te zien. In Bergen op Zoom is dat op de binnenplaats van het Markiezenhof.