Een bijzondere Waterschans


Oktober 1944 staat de oudste inwoners van dit gebied nog in het geheugen gegrift. Als kind sloegen ze met hun ouders op de vlucht, of schuilden bevend van angst in sloten of kelders. Duitse bezetters en (voornamelijk) Canadese bevrijders bestookten elkaar op leven en dood. Hele straten en zelfs dorpen veranderden in puinhopen. Zo beleefde menig oorlogskind de bevrijding van de Brabantse Wal tussen 5 oktober en 5 november 1944.
Als laatste ooggetuigen van hun generatie doet een groot aantal streekgenoten hun verhaal in dit boek. Over de angstige momenten en verschrikkingen tijdens de bevrijding van hun stad of dorp. En soms nog maanden er na.

Het boek wordt de leden van de Geschiedkundige Kring aangeboden als bijzondere derde editie van het tijdschrift Waterschans, jaargang 2024. Via de mail zijn de leden bericht dat zij hun exemplaar kunnen afhalen. Verzenden zou de toch al ferme kosten nog verder doen oplopen.
Na de presentatie op vrijdag 27 september aan de geïnterviewde getuigen, genodigden en pers (zie BNdeStem) was het 28 september zo ver; aan het afhaaladres aan de Borgvlietsedreef 98 was het de hele dag een komen en gaan van leden die hun exemplaar in ontvangst kwamen nemen. Velen kwamen gelukkig per fiets, waarmee het parkeerprobleem een stukje minder werd.
Mocht u deze gelegenheid hebben gemist, geen nood, er is nóg een gelegenheid: woensdagmiddag 2 oktober vanaf 14.00 uur tot 18.00 uur kunt u aan hetzelfde adres terecht.
Wie wat verder weg woont of om andere reden niet in de gelegenheid is zijn of haar exemplaar op te halen, wordt gevraagd om dat zo mogelijk door iemand anders te laten doen, of een adres in Bergen op Zoom aan te geven, waar het kan worden afgegeven.
De optie van verzending van het boek wordt zoveel mogelijk vermeden wegens de hoge kosten per exemplaar, hetgeen de Kring om budgettaire redenen uiteraard tracht te vermijden. Kiest u daarom zoveel mogelijk uit een der hierboven genoemde mogelijkheden.
Overigens is dit prachtboek ook in de reguliere boekhandel te koop à raison van €19,95

Vergelijkbare berichten

  • Een bijzondere stadsexcursie voor een bijzondere groep

    De deelnemers van het eerste cursusjaar van de School voor Geschiedenis hebben het cursusjaar afgesloten met een bijzondere excursie door het centrum van Bergen op Zoom waardoor ze de stad voortaan met andere ogen zullen bekijken.

  • Muur Smitsvest heet weer Gadellière

    Op 4 november 2016 werd de naamsteen van Gadellière (opnieuw) onthuld. Dit als bekroning op de restauratie van de in verval geraakte vestingmuur langs het Smitsvest.

  • Lezing: The making of ‘De Slag om de Schelde’

    Zuidwest TV presentator Peter de Kok vertelde over de totstandkoming van de driedelige documentaire ‘De Slag om de Schelde’ die in de zomer van 2014 op ZuidWestTV werd uitgezonden. Deze documentaire is overigens nog steeds te bekijken.

  • Waterschans 2019-II

    Een interessante publicatie voor wie geïnteresseerd is in de historie van onze stad maar ook belangstellenden voor architectuur, kunst en de historie van de Lage Landen. De publicaties over Pieter Bruegel kunnen nog wel eens tot veel bredere aandacht gaan leiden.

  • Nieuws over oude boeken

    Uit een erfenis zijn enkele bibliofiele uitgaven over de Bergse geschiedenis aan de Geschiedkundige Kring aangeboden. De Kring biedt deze boeken aan uitsluitend de leden aan. Tegen een interessante, doch anti-speculatieve prijs. Lees meer in onderstaand artikel

  • Een nieuwe belofte

    De 76e editie van de Maria Ommegang wordt zwaar gehinderd door de coronacrisis. De stoet zal niet door de straten trekken, maar zonder publiek in de Gertrudiskerk. Deze unieke gebeurtenis wordt door ZuidWestTV rechtstreeks uitgezonden op 28 juni vanaf 14.00 uur (Ziggo kanaal 40 of KPN kanaal 1420)