Hofzaallezingen snel uitverkocht

Binnen anderhalve week waren alle sets kaarten voor de Hofzaallezingen uitverkocht. Deze reeks van vier lezingen over de cultuurhistorie rond Bergen op Zoom wordt dit jaar al voor de zeventiende keer georganiseerd door het Markiezenhof, De Geschiedkundige Kring en Heemkundekring Halchterth. De lezingen vinden plaats op de dinsdagavond van 1, 8, 15 en 22 maart 2016 in de Hofzaal van het Markiezenhof.
Stuk voor stuk interessant voor mensen met enige belangstelling voor de lokale geschiedenis. Zie de korte inhoud. Maar helaas, op = op. Het enige wat u als spijtoptant nog kunt doen is hopen op een retourzending door iemand die alsnog verhinderd blijkt te zijn. Soms blijkt dan op de avond van een lezing dan tóch nog één kaart beschikbaar gekomen. Maar misschien moet u toch onverrichterzake huiswaarts….

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezing 2016-IV: Twee eeuwen scheepvaart in Bergen op Zoom

    Van brede beurt en beurtvaart onder zeil naar Inland barge terminal. Gerrit Groeneweg belicht een stukje uit de bergse scheepvaart, die uit het collectieve geheugen is weggezakt. Het blijkt een boeiende nijverheid die zich overigens voornamelijk buiten Bergen op Zoom bezig houdt.

  • Een serie lezingen over zilver

    Het jaar 2017 wordt wel heel bijzonder in Bergen op Zoom. Behalve een zilvertentoonstelling van de regio overstijgend belang met absoluut unieke topstukken, wordt ook een tweede serie hofzaallezingen georganiseerd rondom deze zilvertentoonstelling. De data en nadere info vindt u in dit artikel.

  • De Spaanse Weg – In het voetspoor van de Tercio’s

    Van zondag 21 tot en met zondag 28 september 2014 kunt u een expositie over de Tachtigjarige Oorlog bezoeken in het Koningin Wilhelmina Paviljoen aan het Kasteelplein in Breda. Georganiseerd door de Stichting Historische Verzameling KMA in samenwerking met het Militair Archief te Segovia, Spanje.

  • Hofzaallezing 2015-IV: ‘Eens maar nooit weer’

    In de vierde lezing schetst Robert Catsburg het leven van een Canadese soldaat tijdens de Slag om de Schelde, en citeert uit zijn interviews met veteranen die aan de Zoom hebben gevochten.

  • Hofzaallezing 2019-4: Het kasteel van Wouw

    Archeoloog drs. Marco Vermunt vertelde niet alleen over de jongste opgravingen maar ook over de bouw en de geschiedenis van het kasteel van Wouw en zijn bewoners. De zeer interessante lezing maakte duidelijk dat het jaren durende onderzoek vrucht heeft gedragen. Bij de laatste opgravingen verrassend mooie ontdekkingen gedaan.

  • Hofzaallezing 2024-3

    Het Geopark gebied blijkt bezaaid met vroegere verdronken dorpen. Daarbij zijn nog niet eens andere plekken als kloosters en buurtschappen geteld.