Hofzaallezing 2024-3

Nathalie de Visser (Edufact) houdt een inleiding over een (nog steeds groeiend) aantal (kerk)dorpen dat in de loop der eeuwen ten prooi is gevallen aan water. Dat kan veroorzaakt zijn door stormvloeden en andere overstromingen, zoals militaire inundaties. De lezing was doorspekt met een stroom aan dorpen, waarvan soms alleen de naam bekend is vanwege de vermelding op een oude kaart. Wel is er naar een aantal plekken diepgaand archeologisch onderzoek gedaan. Dat we hier met een uniek bestand aan verdwenen woonplaatsen te maken hebben, acht De Visser een prachtkans om dit onderwerp geschiedkundig en toeristisch op de kaart te zetten. Er is dan ook de komende jaren heel wat te doen!
Voor een uitgebreid, en desondanks toch summier verslag van de lezing haalt u deze bijlage op.
Na de pauze ging De Visser dieper in op de verdronken stad Reimerswaal, destijds qua belang de derde stad van Zeeland. et huidige project kijkt vooral naar de toekomst mbt deze stad.


Vergelijkbare berichten

  • De Schutterskraag uit Zevenbergen

    Een sieraad wat inmiddels al vele tongen heeft losgemaakt en alom bewondering trekt is de zilveren schutterskraag van het Sint Jorisgilde in Zevenbergen. Ofschoon het ook werd besproken in hofzaallezing 2 van 2017 verdient dit pronkstuk een apart artikel.

  • Bergen op Zoom wint BNG Erfgoedprijs 2014

    Op 31 oktober 2014 maakte de jury in een bijeenkomst in Kampen bekend dat Bergen op Zoom uit vier genomineerden als winnaar werd aangewezen van de Erfgoedprijs 2014 van de Bank Nederlandse Gemeenten.

  • Dit komt niet meer terug

    Een vondst in een museum in Antwerpen attendeert u op een schildering die ooit tot het Bergse erfgoed gerekend mocht worden, maar hier zo goed als zeker niet meer zal terugkeren

  • Mutaties in bestuur en werkgroepen

    Tijdens de Algemene Leden Vergadering op 13 april hebben de aanwezige leden ingestemd met de benoeming van drie nieuwe leden en de herbenoeming van een lid.

  • Gertrude van Roode onderscheiden

    Tijdens de officiële sluiting van het jubileumjaar werd Gertrude van Roode benoemd als lid in de Orde van Oranje Nassau.

  • Arleniusdag

    In Aarle-Rixtel wordt op 14 oktober een dag gewijd aan het leven en werk van Arlenius. Dit is geen activiteit van de Kring, maar graag brengen we deze interessante dag onder de aandacht van onze leden.