Lezing “Zilver: echt of vals?”

Het foudraal vormt een onmisbaar bewijsstuk in de bepaling van de herkomst van de Zevenbergse schutterskraag

Kunsthistoricus Jean-Pierre van Rijen is dé zilverspecialist van Nederland. Op maandag 18 september houdt hij in de Hofzaal van het Markiezenhof een lezing over zilver. Samen met Cees Vanwesenbeeck schreef hij het boek Zilver in en rond Bergen op Zoom, het resultaat van recent onderzoek. Na zijn eerdere boek Zilver en zilversmeden uit de Baronie van Breda, is West-Brabant nu als zilvergebied compleet waarmee een hiaat in de landelijke geschiedenis is opgevuld.
Jean Pierre vertelt bij de lezing of het pas ontdekte zilver ook daadwerkelijk Bergs en oud is. Bergse zilversmeden blijken belangrijke topstukken gemaakt te hebben.
Maar hoe kom je erachter wat vals of echt is? Jean-Pierre van Rijen neemt je mee in de wereld van het zilver, de graadmeter van rijkdom. Al eerder publiceerde en doceerde hij over het schemergebied van vals en echt.
In zijn lezing komen twee intrigerende facetten aan bod::
Wat is karakteristiek voor de stad Bergen op Zoom?
en
Is al het Bergse zilver ook werkelijk Bergs en oud?

Toegang € 10,- (dit is inclusief koffie/thee).
Kaartjes zijn te koop aan de balie van het Markiezenhof.

Maandag 18 september, 20.00 uur,
zaal open om 19.30 uur

Vergelijkbare berichten

  • Logendag

    De Bergse School voor Geschiedenis is een begrip in de stad; zij deelt deze eer met gelijksoortige initiatieven in andere steden. Jaarlijks komen deze scholen bijeen om ervaringen uit te wisselen en elkaar te verrijken. Dir verslag werd ingezonden door de voorzitter van de Bergse School, Jan Hopstaken.

  • Hofzaallezingen 2018

    De hofzaallezingen komen er weer aan. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wacht echter niet tot het laatste moment!

  • Vooraankondiging Geschiedenisquiz 2016

    Op vrijdagavond 15 april 2016 zal de twaalfde Geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring worden gespeeld in de theaterzaal van ’s Rijks.

  • Drukke weekends

    De weekends van juni maken dat je als Bergenaar eigenlijk niet met goed fatsoen de stad uit kan. Of je doet mee, of je bent publiek, samen met de bezoekers van een groot aantal bijzondere evenementen.

  • Lezing Reimerswaal

    Een lezing in het Zeeuws Museum over verdronken land van Reimerswaal.