De van Rossempjes

Dat je in de binnenstad willekeurig wie kan tegenkomen, weet eenieder wel uit eigen ervaring. Hooggeplaatsten,  wat minder allooi, en zelfs mensen zoals uw verslaggever. Bergen op Zoom is dan ook een smeltkroes van mensen van velerlei her- en afkomst. Bezoekers uit vele windstreken vormen een vage herinnering aan de middeleeuwse jaarmarkten.
Dank zij een tip van Jan Peeters (hoofdredacteur Waterschans) kunnen we u nu waarschuwen,  omdat u weer enkele speciale bezoekers kunt tegenkomen: de broers en zus Van Rossem. In het gelijknamige TV programma bezoeken ze steden in den lande (en daarbuiten), en vertellen daar op geheel eigen eigenwijze wijze over. Aan elkaar, maar vooral aan de kijker, natuurlijk. Onderling mopperend en wat ze zien met commentaar omlijstend, gebruiken ze hun specifieke kennisachtergrond (geschiedenis, architectuur en kunst) om de kijker te informeren over de stad in kwestie. Bergen op Zoom komt (eindelijk…) ook aan de beurt. Komen ze toch nog naar de móóiste stad [ hm…]

Uw verslaggever is nu al benieuwd waar ze terecht komen. De Grote (horeca-)Markt en het Markiezenhof zullen vast wel in beeld komen. Maar dan? Er is zóveel te zien! Een kleine greep uit de (800 !) historische monumenten: Gevangenpoort, Waterschans, de vestingresten in de Hof van Asselbergs, Ravelijn Op den Zoom, Smitsvest, Gertrudiskerk, fort de Roovere met Mosesbrug en toren Pompejus, Groot Arsenaal. En wat u nog meer bedenkt, natuurlijk. Het stratenplan van de binnenstad, bijvoorbeeld.
De moderne kant van de stad met Boulevard, Binnenschelde  en Bergse Plaat zijn eveneens de moeite waard om te bekijken, al geeft dat een totaal ander beeld van de stad.
Dan is er de landschappelijk invalshoek: de Brabantse Wal, de Waterlinie, polders, bosgebied, afijn, noem maar op.
Kunst? de Stenen Strofen, of de inmiddels 205 kunstwerken? O ja, de vele stoeten en optochten vergeet ik nog. We hebben ook zóveel in de directe woonomgeving!
Kortom, zouden de Van Rossempjes wel aan één uitzending genoeg hebben om Bergen op Zoom te laten zien?
Ik ben benieuwd wat ze wèl laten zien, en wat ze (snap je toch niet?) wegens tijdgebrek overslaan. Maar eerst of ik ze toevallig tegen ga komen, U toch ook? Kijken dus! In de stad, en daarna op NPO2 Dinsdagavond 20.30u (of later via NPOstart). Uitzenddatum is nog niet bekend; wanneer de opnamen plaatsvinden evenmin.

Vergelijkbare berichten

  • 30 september Excursie naar de Somme

    Middels een dagtrip naar het slagveld van 1916 aan de Somme kunt u meer kennis nemen van wat tijdens de Eerste Wereldoorlog werd aangericht, en waarvan Nederland als neutrale staat alleen de indirecte gevolgen van ondervond.

  • reisverslag excursie naar Xanten

    Van Marijke Somers ontvingen we een verslagje van de excursie naar Xanten op 21 september. Waarvoor onze dank.

  • Hofzaallezingen 2026 – uitverkocht

    De Hofzaallezingen staan dit jaar in teken van de verloren landgoederen. De kaartverkoop gaat open op 24 februari. De cyclus is dit jaar op dinsdag 17, 24 en 31 maart 2026.

  • De oudste kaarten van West Brabant

    Jan Symonsz. Indervelde maakte in 1565 een kaart van het noordwestelijke deel van West Brabant. Deze kaart raakte verloren of vergeten, en werd door kort voor de Tweede Wereldoorlog door Frans Akkermans uit Oud Gastel teruggevonden. Sindsdien heet deze kaart de ‘Gastelse kaart’. In 1590 maakte dezelfde Indervelde een tweede kaart van hetzelfde gebied, die opmerkelijk verschilt van de eerste. Er zit bovendien een bijzonder verhaal aan vast. Beide kaarten kunt u trouwens downloaden.

  • Arleniusdag

    In Aarle-Rixtel wordt op 14 oktober een dag gewijd aan het leven en werk van Arlenius. Dit is geen activiteit van de Kring, maar graag brengen we deze interessante dag onder de aandacht van onze leden.

  • Stamvader

    Het WBA biedt dit voorjaar een cursus stamboomonderzoek aan. Inschrijving is maar beperkt mogelijk. Aarzel dus niet!

3 reacties

    1. Piet, dank voor je tip. Je attendeert hier op de uitzenddata. Die liggen uiteraard na de datum van opname. Maarten van Rossem noemde in de het programma Jinek onder andere Bergen op Zoom, waar ze heen zouden gaan. Dus heeft hij het over de opnamedagen gehad, en kun je de Van Rossems dus inderdaad tegenkomen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *