Een vrolijk uiteinde

Niet het jaar komt al ten einde, maar wel het betaalabonnement om de archieven en beeldbank van het Markiezenhof te raadplegen.
Een bericht van deze strekking bereikte vandaag alle abonnementhouders en staat ook te lezen onder het nieuws op de MHC website. Voor velen onder u zal dit weinig uitmaken; immers voor een klein bedrag per jaar laat je je bezigheden rondom de Bergse historie niet lopen.
Vele anderen echter krijgen nu opnieuw de mogelijkheid om de databanken vrijelijk te raadplegen.
Een succes dat dank zij een aanpassing in de archiefwet de situatie van pakweg twee jaar geleden herstelt.
Merk wel op dat een en ander pas ingaat op 9 november a.s! Wilt u voor die datum beeldmateriaal bekijken of archiefstukken openen, dan zult u toch nog gevraagd worden om uw inloggegevens. Als het opvragen van informatie geen haast heeft, kunt u dus het best wachten tot na deze datum.

Abonnementhouders hebben hierover reeds bericht gekregen van het MHC; restitutie van het teveel betaalde werd daarin ook aangekondigd. Omdat dit meestal een gering bedrag zal zijn, zullen de kosten voor terugstorting vaak het bedrag evenaren. Een goede reden om eens te overdenken of er niet iets beter met dat bedragje gedaan kan worden. Een goede suggestie zou zijn: schenk het bedragje bij voorbaat aan de stichting Vrienden van het Markiezenhof, dan is er weer wat extra geld beschikbaar voor een nieuwe aankoop om het museum te verrijken.

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezingen 2023

    Na een coronastop van twee jaar pakt de Geschiedkundige Kring de draad van de Hofzaallezingen weer op. Het accent van de drie lezingen ligt op het thema ‘Vuur’. Daarmee haakt de Kring in op de reizende expositie ‘Hete Vuren’ met schatten uit het Rijksmuseum, die vanaf 22 april in museum Het Markiezenhof te zien is.

  • Nieuws over oude boeken

    Uit een erfenis zijn enkele bibliofiele uitgaven over de Bergse geschiedenis aan de Geschiedkundige Kring aangeboden. De Kring biedt deze boeken aan uitsluitend de leden aan. Tegen een interessante, doch anti-speculatieve prijs. Lees meer in onderstaand artikel

  • Agenda algemene ledenvergadering 2025

    Op woensdagavond 2 april 2025 zal de ALV plaatsvinden in het Groot Arsenaal. Zoals gewoonlijk met lezing na de pauze.

  • Een academische terugblik op de jaren zestig

    Als deel van de viering van het 50 jarig jubileum hield de School voor Geschiedenis voor leerlingen en oud-leerlingen op 29 september 2018 in de Ontmoetingskerk een ‘academische zitting’ waarin terug werd gekeken naar de tijd waarin de Geschiedkundige Kring werd opgericht.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *