Een vrolijk uiteinde

Niet het jaar komt al ten einde, maar wel het betaalabonnement om de archieven en beeldbank van het Markiezenhof te raadplegen.
Een bericht van deze strekking bereikte vandaag alle abonnementhouders en staat ook te lezen onder het nieuws op de MHC website. Voor velen onder u zal dit weinig uitmaken; immers voor een klein bedrag per jaar laat je je bezigheden rondom de Bergse historie niet lopen.
Vele anderen echter krijgen nu opnieuw de mogelijkheid om de databanken vrijelijk te raadplegen.
Een succes dat dank zij een aanpassing in de archiefwet de situatie van pakweg twee jaar geleden herstelt.
Merk wel op dat een en ander pas ingaat op 9 november a.s! Wilt u voor die datum beeldmateriaal bekijken of archiefstukken openen, dan zult u toch nog gevraagd worden om uw inloggegevens. Als het opvragen van informatie geen haast heeft, kunt u dus het best wachten tot na deze datum.

Abonnementhouders hebben hierover reeds bericht gekregen van het MHC; restitutie van het teveel betaalde werd daarin ook aangekondigd. Omdat dit meestal een gering bedrag zal zijn, zullen de kosten voor terugstorting vaak het bedrag evenaren. Een goede reden om eens te overdenken of er niet iets beter met dat bedragje gedaan kan worden. Een goede suggestie zou zijn: schenk het bedragje bij voorbaat aan de stichting Vrienden van het Markiezenhof, dan is er weer wat extra geld beschikbaar voor een nieuwe aankoop om het museum te verrijken.

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezingen 2017 – Uitverkocht!

    In minder dan geen tijd was het hele volume aan entreekaarten voor deze lezingen uitverkocht. Een korte schets van de betreffende lezingen vindt u in bijgaand artikel.

  • Excursie 2026 naar het historische Lier

    Op zaterdag 19 september 2026 organiseert de werkgroep Excursies de jaarlijkse excursie voor de leden van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom.

    We reizen af naar Lier, een gezellige en historische Vlaamse stad in de Belgische provincie Antwerpen.

  • Eerste Bergse Erfgoedprijs toegekend

    Bij de opening van het monumentenweekend 2016 (Kunsten in de Monumenten) werd voor het eerst de Bergse erfgoedprijs uitgereikt. Vier genomineerde projecten werden aan het publiek voorgesteld.

  • De oudste kaarten van West Brabant

    Jan Symonsz. Indervelde maakte in 1565 een kaart van het noordwestelijke deel van West Brabant. Deze kaart raakte verloren of vergeten, en werd door kort voor de Tweede Wereldoorlog door Frans Akkermans uit Oud Gastel teruggevonden. Sindsdien heet deze kaart de ‘Gastelse kaart’. In 1590 maakte dezelfde Indervelde een tweede kaart van hetzelfde gebied, die opmerkelijk verschilt van de eerste. Er zit bovendien een bijzonder verhaal aan vast. Beide kaarten kunt u trouwens downloaden.

  • Een academische terugblik op de jaren zestig

    Als deel van de viering van het 50 jarig jubileum hield de School voor Geschiedenis voor leerlingen en oud-leerlingen op 29 september 2018 in de Ontmoetingskerk een ‘academische zitting’ waarin terug werd gekeken naar de tijd waarin de Geschiedkundige Kring werd opgericht.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *