Een vrolijk uiteinde

Niet het jaar komt al ten einde, maar wel het betaalabonnement om de archieven en beeldbank van het Markiezenhof te raadplegen.
Een bericht van deze strekking bereikte vandaag alle abonnementhouders en staat ook te lezen onder het nieuws op de MHC website. Voor velen onder u zal dit weinig uitmaken; immers voor een klein bedrag per jaar laat je je bezigheden rondom de Bergse historie niet lopen.
Vele anderen echter krijgen nu opnieuw de mogelijkheid om de databanken vrijelijk te raadplegen.
Een succes dat dank zij een aanpassing in de archiefwet de situatie van pakweg twee jaar geleden herstelt.
Merk wel op dat een en ander pas ingaat op 9 november a.s! Wilt u voor die datum beeldmateriaal bekijken of archiefstukken openen, dan zult u toch nog gevraagd worden om uw inloggegevens. Als het opvragen van informatie geen haast heeft, kunt u dus het best wachten tot na deze datum.

Abonnementhouders hebben hierover reeds bericht gekregen van het MHC; restitutie van het teveel betaalde werd daarin ook aangekondigd. Omdat dit meestal een gering bedrag zal zijn, zullen de kosten voor terugstorting vaak het bedrag evenaren. Een goede reden om eens te overdenken of er niet iets beter met dat bedragje gedaan kan worden. Een goede suggestie zou zijn: schenk het bedragje bij voorbaat aan de stichting Vrienden van het Markiezenhof, dan is er weer wat extra geld beschikbaar voor een nieuwe aankoop om het museum te verrijken.

Vergelijkbare berichten

  • Ontdekking in het Markiezenhof

    Hoe nuttig een restauratie op zich al is, dit wordt bijna overtroffen door de vondst van een eeuwenoud boek.

  • Gedicht ‘De Zoom’

    Onlangs is de webredactie geattendeerd op een mooie videoclip waarbij het gedicht ‘De Zoom’ van Anton van Duinkerken gecombineerd is met beelden van De Zoom. De video is gemaakt door de heren Peter Roek en Jan Verswijveren.

  • Wad ’n otskaai

    Dialectwoorden zijn voor de ‘autochtonen’ onmiddellijk herkenbaar…., of niet! De verbazing van een groep cursisten op de School voor geschiedenis over bovenstaande uitdrukking leidde tot een kleine speurtocht met een wat verrassend resultaat.

  • Waterschans 2017-III

    In de 3e Waterschans van 2017 een bezoek aan de vertrekken van de heer in Het Markiezenhof, opgravingen in Fort de Roovere en een biografie over de onbekende verzetsheld Piet van Lammeren.

  • Filmmateriaal na Watersnood

    Rudi Dercks attendeerde ons op filmbeelden die gemaakt zijn na de Watersnood die goed de omvang van de catastrofe in beeld brengen. Bergen op Zoom komt hier ook kort in voor.

  • Kerkbrand: een flashback

    De brand in Parijs, waarbij de Notre Dame in vlammen opging, roept voor Bergenaren de herinnering op aan 10 april 1972, toen de Gertrudiskerk hetzelfde lot onderging

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *