Een vrolijk uiteinde

Niet het jaar komt al ten einde, maar wel het betaalabonnement om de archieven en beeldbank van het Markiezenhof te raadplegen.
Een bericht van deze strekking bereikte vandaag alle abonnementhouders en staat ook te lezen onder het nieuws op de MHC website. Voor velen onder u zal dit weinig uitmaken; immers voor een klein bedrag per jaar laat je je bezigheden rondom de Bergse historie niet lopen.
Vele anderen echter krijgen nu opnieuw de mogelijkheid om de databanken vrijelijk te raadplegen.
Een succes dat dank zij een aanpassing in de archiefwet de situatie van pakweg twee jaar geleden herstelt.
Merk wel op dat een en ander pas ingaat op 9 november a.s! Wilt u voor die datum beeldmateriaal bekijken of archiefstukken openen, dan zult u toch nog gevraagd worden om uw inloggegevens. Als het opvragen van informatie geen haast heeft, kunt u dus het best wachten tot na deze datum.

Abonnementhouders hebben hierover reeds bericht gekregen van het MHC; restitutie van het teveel betaalde werd daarin ook aangekondigd. Omdat dit meestal een gering bedrag zal zijn, zullen de kosten voor terugstorting vaak het bedrag evenaren. Een goede reden om eens te overdenken of er niet iets beter met dat bedragje gedaan kan worden. Een goede suggestie zou zijn: schenk het bedragje bij voorbaat aan de stichting Vrienden van het Markiezenhof, dan is er weer wat extra geld beschikbaar voor een nieuwe aankoop om het museum te verrijken.

Vergelijkbare berichten

  • tentoonstelling De Leeuw Halsteren

    Het komend en volgend weekend kunt u bij Halchterth de tentoonstelling bezoeken. Gratis entree.

    Bijgaand ook een publicatie over deze verdwenen Halsterse industrie. Ook gratis!

  • Een raadselachtig schot

    Vanuit de Moeregrebstraat is in de achtergevel van het pand Rijkebuurtstraat een kogel te zien die er volgens een zegsman al sedert mensenheugenis zit. DE vraag is: hoe is die kogel daar gekomen? Een uitdaging voor de lezer.

  • Een bijzondere stadsexcursie voor een bijzondere groep

    De deelnemers van het eerste cursusjaar van de School voor Geschiedenis hebben het cursusjaar afgesloten met een bijzondere excursie door het centrum van Bergen op Zoom waardoor ze de stad voortaan met andere ogen zullen bekijken.

  • Excursie naar de slagvelden aan de Somme

    Binnenkort is er wer een excursie naar de Somme onder de deskundige leiding van drs Nic Grosfeld. Deze excursie wijkt deels af van eerdere reizen naar dit slagveld van de Eerste Wereldoorlog.

  • Bourgondische hofcultuur in BoZ

    Marion Boers maakte korte metten met de zogenaamde bourgondische maaltijden die enige tijd populair waren. Het voedsel werd daar op een jolige manier aangeboden op houten planken uitgestald op volle tafels, en bestek ontbrak sowieso. Eten met je handen en zo was dus ‘bourgondisch’. ‘Integendeel’, vertelde Boers, ‘maaltijden in die tijd waren aan vele regels gebonden’. Bart van Loo bracht het boek ‘Bourgondiers’ uit, dat een duidelijk beeld schetst van de expansie die de Bourgondische hertogen realiseerden en daarmee hun hofrituelen verder verspreidden.

  • De wielerbanen Raayberg en Rozenoord

    Ooit had Bergen op Zoom, of liever: Nieuw Borgvliet, een wielerbaan met landelijke bekendheid. Vele beroemdheden reden er. Er is nu een boekje over verschenen. Maar, waren er plannen voor méér?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *