Excursie Nijmegen: Ik, Maria van Gelre

De Excursiegroep van de Geschiedkundige Kring bezoekt deze tentoonstelling in het Museum Het Valkhof. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar voor leden van de Kring eventueel met introducee.
Het bijzondere van deze tijdelijke tentoonstelling is dat er een 40 gerestaureerde pagina’s uit het middeleeuwse gebedenboek van Maria van Gelre zijn te bewonderen.
Het is een primeur. Vanwege de kwetsbaarheid lagen deze pagina’s lang veilig opgeborgen in de kluizen van een museum in Berlijn.
Behalve deze pagina’s wordt de bezoeker aan de hand 100 kunstobjecten, miniaturen, schilderijen, textiel, en sieraden begeleid door het luxeleven van Maria van Gelre, een zelfbewuste vrouw avant la lettre. Zij gaf ook opdracht voor haar gebedenboek.
De tentoonstelling  wordt bezocht op zaterdag 3 november 2018, vertrek 11.00 uur parkeerterrein Sporthal Gageldonk, Gagelboslaan 160. Verwachte thuiskomst in Bergen op Zoom om 19.00 uur.

Kosten €35 p.p. of €25 p.p. voor houders van een Museumkaart .
Hierin is inbegrepen:

  • het busvervoer,
  • koffie met appeltaart bij aankomst,
  • een presentatie van een uur door een expert over de tentoonstelling waarna
  • bezoek aan de tentoonstelling in eigen beheer.

Verdere info en aanmelden telefonisch bij Fons Evers, tel. nr. 0164 210283.
Het verschuldigde bedrag vóór aanvang van de reis over te maken op bankrekening NL28RABO 0347 2155 13 t.n.v. penningmeester Geschiedkundige Kring met vermelding van Marie van Gelre en lidnummer.
Excursiegroep van de Geschiedkundige Kring.

Vergelijkbare berichten

  • De Spaanse Weg – In het voetspoor van de Tercio’s

    Van zondag 21 tot en met zondag 28 september 2014 kunt u een expositie over de Tachtigjarige Oorlog bezoeken in het Koningin Wilhelmina Paviljoen aan het Kasteelplein in Breda. Georganiseerd door de Stichting Historische Verzameling KMA in samenwerking met het Militair Archief te Segovia, Spanje.

  • Stadsexcursie Gageldonk

    De Geschiedkundige Kring nodigt u uit voor een bezoek aan de wijk Gageldonk West, het gebied grofweg begrensd door de Kastanjelaan, de Vijverberg en de Balsebaan.

  • Stadsexcursie: Een historische kroegentocht

    Bij het onderzoek voor zijn boek ‘Bergen op Stap’ heeft Henk Franken een encyclopedische kennis van de Bergse horeca bijeengebracht. Met gemak weet hij een stadsexcursie van begin tot eind boeiend te vullen. Een openbaring voor Bergenaren, en een klein tipje van wat met het boek in november te verwachten is.

  • De vrijwilligersdag 2012, verslag

    De Geschiedkundige Kring besteedt aandacht aan het verleden, maar heeft desondanks oog voor heden en toekomst. Daarom was er op 6 oktober 2012 een bijeenkomst voor alle vrijwilligers die een steentje aan het functioneren van de Kring bijdragen.

  • Verslag van de Vrijwilligersdag 2014

    De jaarlijkse excursie voor de vrijwilligers van de Geschiedkundige Kring waarmee het bestuur (en leden) de vele vrijwilligers in het zonnetje zet en bedankt voor de inzet voor de vereniging! Op 11 oktober 2014 ging de reis naar streekmuseum De Meestoof in St Annaland

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *